Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak? Az eredeti...

Mit csináljak? Az eredeti gazda visszakéri a kutyáját akire nem vigyázott eléggé.

Figyelt kérdés
Körülbelül fél éve találtam az utcán egy kóbor kutyát (valószínűleg husky mix) azt mondták az ott lakók hogy már 3 napja a környéken kóborolt. Én haza vittem és be fogadtam , nyakörv volt rajta, azt gondoltam biztos gazdája van ezért facebookon kb 2 hónapig folyamatosan a profilomon és Budapesti kutyás csoportokban tettem fel újra és újra a posztokat hogy keresem az eredeti gazdáját. Persze nem jelentkezett így hát úgy döntöttem hogy befogadom. Fél év elteltével nagyon a szívemhez nőtt és a másik németjuhász kutyám legjobb barátjává vált. Azóta ivartalanítva lett és rengeteget költöttem rá hogy rendbe hozzam mert volt egy pár kisebb betegsége is. A lényeg hogy nagyon megszerettük egymást . Viszont 3 napja sétáltunk egy parkban és az eredeti gazdája meglátta , onnan tudom hogy ő az eredeti gazdája hogy rengeteg fényképes bizonyítéka van és a kutya kiskönyve is nálla van. Most vissza követeli én persze nem adnám semmi pénzért és már a rendőrségre akar menni mert nem adom vissza a kutyáját. Rengeteg munkám és pénzem , energiám van ebben a kutyában. Nem volt megnevelve ésn megtettem , meggyógyítottam stb. Mit tegyek? Adjam vissza , nagyon nem szeretném..

2021. nov. 4. 13:44
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/90 anonim ***** válasza:
64%

A kutya gazdája MÁR MEG VAN.Volt is neki,az hogy üres volt a chip nem jelenti,hogy ne lenne gazdája.Bechipelték,de az orvos nem lőtte fel az adatokat hozzá.


Onnantól,hogy a kutya gazdája megvan,és egy talált kutyát a megtalálója nem akarja vissza adni az lopás.

Vagy te,másik fél kegyelmű,ha neked elveszne a kutyád te örülnék,ha valaki nem akarná neked vissza adni csak mert az orvosod hibázott?

2021. nov. 4. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/90 anonim ***** válasza:
23%
60, pont ugyanezt kérdeztem (miért van közterületen!) amikor a zsaruk elkaptak, hogy egy talált pénztárcából elraktam a pénzt... De nem értették meg, hogy semmi keresnivalója nem volt a közterületen!
2021. nov. 4. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/90 anonim ***** válasza:
82%

Kérdező, mindkettőtöknek lehet igaza, itt jöttek pro és kontra érvek is. Én is harcolnék a kutyámért, az eltűnt papagájaimat is próbáltam megkeresni, amikor láttam, hogy le voltak tépkedve a kiragasztott keresőplakátok, nagyon dühös voltam. Kb. fél év után adtam fel, és idővel én is töröltem a netes bejegyzéseket, mert nem láttam már reményt, hogy meglesznek. Remélem, még élnek valahol, és nem vadászta le őket varjú vagy macska vagy más ragadozó.

Ha nem tenyésztőtől, menhelyről, gyepiről, fajtamentéstől van a kutya az eredeti gazdinak, akkor nem lesz szerződése. Lehet, hogy ő is találta, lehet, hogy szomszéd/rokon kutya besikerült kölyke. Mindketten tudjátok igazolni az igazatokat, ha ebből ügy lesz, kérdés, hogy melyik az erősebb.

Meg kellene próbálni békésen elintézni, elmenni hozzájuk a kutyával, mert egy jogi huzavona hosszadalmas, a kutyának meg ez nem érdeke. A legfontosabb, hogy a kutyának mielőbb megfelelő helye legyen.

Ha nagyon gáz körülmények között élnek, akkor még mindig kérhetsz állatvédőktől segítséget, ők rutinosak az ilyesmiben.

Ha viszont erről szó sincs, jók a körülmények, a kutya is megismeri a korábbi helyét, esetleg csak a kerítés rossz, akkor meg lehet egyezni annak megjavíttatásában, addig meg nálad marad a kutya, és közben össze lehet szoktatni a másikkal, és a költségeidet természetesen térítsék meg, de ezeket igazolnod kellene számlával (az állatorvoso kiadásokról kellene, hogy legyen).

Az állatorvost meg a kamara felé lehet jelenteni, hogy hibázott, aki nem rögzítette a chipet, de hibázhatott másban is, ha régebbi egészségügyi gondokat találtak a kutyánál, esetleg járjanak ezentúl ahhoz, akihez te vitted (én most tervezek állatorvost váltani, nem egyformák).

2021. nov. 4. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/90 anonim ***** válasza:
63%

Attól,hogy a kutyának nem volt helye közterületen még nem kell eltulajdonítani a gazdájától.Van gazdája,megtalálta a kutyáját.Vissza kell neki adni.

A pénzt meg egyszerűen vissza kell kérni amit a kutyára költött ameddig nála vendégeskedett,ilyen egyszerű.

Akár mennyire megszerette az nem az ő kutyája.Bárkié kiszökhet még véletlenül is,nem kell ahhoz rossz gazdának lenni,hogy megessen.

2021. nov. 4. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/90 anonim ***** válasza:
65%

Fel ev utan nem igazan van joga vissza kovetelni a kutyat.


Most ha bekerult volna gyepire. Ott 14 napig keresik az eredeti gazdat ha nincs meg akkor gazdi kereso. Ha valaki orokbe fogadja. Majd a regi gazda elokerul nem fogjak vissza adni a regi gazdinak.


Kerdezo 2 honapig kereste a gazdit. Nyilvan lehet, hogy pont elkerultek egymast. De akkor is mar eltelt fel ev.


Igazabol fel ev alatt egy kutya megvaltozik. Vissza kerulne trauma lenne neki.



Sajnos a chipet lekell ellenorizni, hogy beregisztraltak e.


Sok orvos szarik ra.


Nalunk a doki elottunk regisztralta mutatta.

2021. nov. 4. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/90 anonim ***** válasza:
59%
61-es, félkegyelmű ám a ..., a gazdája cseszett keresni, eddig nem volt fontos, most persze meglátta valakinél, most veri mellét és megy a bíróságra. Menjen, de nincs tulajdonjogot igazoló hiteles dokumentuma, akkor bekaphatja, ennyi. És ő a félkegyelmű, akkor nem kell husky meg semmilyen kutya. Remélem az összeget nem derogál kifizetni, amit megtaláló ráköltött, csak most kell az ápolt, iskolázott kutya. Ne most tartsa a markát, akkor lett volna esze. Én vissza nem adnám, az hót ziher.
2021. nov. 4. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/90 anonim ***** válasza:
42%
Attól, hogy megtaláltad az utcán, még nem lesz a tiéd!
2021. nov. 5. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/90 anonim ***** válasza:
58%

na most biztos en is le leszek pontozva, de azert leirom. az en kutyam ha nagy vihar van, es nem vagyunk otthon, mindig elszokik (rettentoen fel a vihartol, persze ha otthon vagyunk , akkor a hazban van). nem gondolom magam rossz gazdanak azert, mert ilyen barkivel megeshet. faluban lakom, es itt pl ujevkor mikor a sok h.lye tuzijatekozik, rengeteg kutya kiszokik, akik alapjaraton a kapun kivul csak setaltatasnal mennek ki.

na de a lenyeg, hogy en nem akarok bunko lenni, de mar mebocsass. nem is ertem, hogy te kerdezo, hogy gondolod azt, hogy elveszed mas kutyajat. persze, megertem, sokat koltottel ra, megszeretted. na es?

ettol fuggetlenul o meg nem a te kutyad, es nem is lesz.

ha ez velem tortenne meg, en barmit megtennek azert, hogy visszaszerezzem a kutyam, ugyanis o az enyem. fuggetlenul attol, hogy allitasod szerint kerested a gazdajat.

es ha a gazdaja vissza akarja kapni, akkor neked vissza kellene adnod..

2021. nov. 5. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/90 anonim ***** válasza:
20%
Bocs, jol ertem,hogy a doki akihez vitted, mivel nem volt jol becsippelve, atutotte a nevedre a csippet? Mint az autoknal az alvazszam :) Am en irtam az elejen,hogy a kutya dontse el, aztan jol le lettem pontozva,de tovabbra is igy gondolom.
2021. nov. 5. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/90 anonim ***** válasza:
69%

68-as vagyok. egy valamit elfelejtettem leirni.

ez nem is inkabb a kerdezonek, hanem a valaszoloknak szol.

nagyon sokan azt irtatok, hogy ne adja vissza a kutyat, stb.

rendben. csak egy pillanatra gondoljatok magatokat annak a szemelynek a helyebe, aki elveszitette a kutyajat.

ha a ti kutyatok veszne el, honapokig keresnetek de egyszeruen nem talaljatok, aztan egy nap meglatjatok massal.. siman mindenki elfogadna azt, hogy ti veszitettetek el a kutyat, mas megtalalta, akkor tartsa is meg? nem hinnem.

biztos vagyok benne, hogy az itt levok 85%-a, akik azt irtak, hogy tartsa meg a kutyat, valojaban ha a sajat kutyajarol lenne szo, es o lenne ebben a helyzetben, biztosra veszem, hogy nem hagyna azt, hogy a kutyaja egy masik embernel maradjon.

most persze lehet azt mondani, hogy nem kellett volna elvesziteni, meg ilyen veletek nem fordulhat elo. de ez nem igaz. ez barmikor barkivel elofordulhat.

pelda okaert: elfelejtitek bezarni az ajtot, vagy nem jol csukjatok ra, a kutya lat egy macskat vagy masik kutyat, es kijut. mar itt is van a nagybetus problema. arrol nem is beszelve, hogy ismerek olyat, akinek 2 nagyon szep kutyaja volt, es este a kedves szomszed (azt mondjak csak o tehette, nagyon rossz kapcsolatban voltak, es fenyegetozott is) a keritest szetvagta, es mind a ket kutya elment. ennek mar van vagy 1 eve, es a mai napig nem talaltak meg a kutyakat. van mind a kettoben chip, tobb oldalon (koztuk fb, kutyas oldalak, csoportok) ahol meg most is megtalalhatoak a keresesi hirdetesek. de a mai napig nincsenek meg a kutyak. eleg nagy osszeget is hirdettek, hogy a megtalalonak adjak, de meg igy sem jelentkezett senki. ez fix info, ugyanis szemelyesen ismerem azokat, akikkel ez tortent.

tehat barmilyen szituacio is az okozoja annak, ha valakinek elszokik/eltunik a kutyaja, az nem jogosit fel senkit arra, hogy megtartsa.

ha a gazda szemszogebol tekinted at a dolgokat, gondolj bele, te mit tennel egy ilyen helyzetben

2021. nov. 5. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!