Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak? Az eredeti...

Mit csináljak? Az eredeti gazda visszakéri a kutyáját akire nem vigyázott eléggé.

Figyelt kérdés
Körülbelül fél éve találtam az utcán egy kóbor kutyát (valószínűleg husky mix) azt mondták az ott lakók hogy már 3 napja a környéken kóborolt. Én haza vittem és be fogadtam , nyakörv volt rajta, azt gondoltam biztos gazdája van ezért facebookon kb 2 hónapig folyamatosan a profilomon és Budapesti kutyás csoportokban tettem fel újra és újra a posztokat hogy keresem az eredeti gazdáját. Persze nem jelentkezett így hát úgy döntöttem hogy befogadom. Fél év elteltével nagyon a szívemhez nőtt és a másik németjuhász kutyám legjobb barátjává vált. Azóta ivartalanítva lett és rengeteget költöttem rá hogy rendbe hozzam mert volt egy pár kisebb betegsége is. A lényeg hogy nagyon megszerettük egymást . Viszont 3 napja sétáltunk egy parkban és az eredeti gazdája meglátta , onnan tudom hogy ő az eredeti gazdája hogy rengeteg fényképes bizonyítéka van és a kutya kiskönyve is nálla van. Most vissza követeli én persze nem adnám semmi pénzért és már a rendőrségre akar menni mert nem adom vissza a kutyáját. Rengeteg munkám és pénzem , energiám van ebben a kutyában. Nem volt megnevelve ésn megtettem , meggyógyítottam stb. Mit tegyek? Adjam vissza , nagyon nem szeretném..

2021. nov. 4. 13:44
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/90 anonim ***** válasza:
92%
A kérdező írt olyat is, jogy az eredeti gazdinál van a kutya kiskönyve, akkor valószínűsítem, hogy volt már chipje is.
2021. nov. 4. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/90 anonim ***** válasza:
83%

Én a saját kutyám vittem chipelni, mondta a doki hogy tisztában van vele hogy nincs benne chip. DE! Protokoll szerint akkor is le kell húzni a kutya nyakán, hogy ha "mégis" lenne benne. Így ennek következtében szerintem köteles olvasni, ha odaviszed, főleg, hogy talált kutya.

Valamint minden egyes vizitnél kéri az oltási könyvet. Ha csak labor, bármi.

Ezt azért írtam le, hogy a jövőben hátha hasznos lesz valakinek.

2021. nov. 4. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/90 anonim ***** válasza:
72%

Ha az előző gazda kereste volna, akkor meg is találja, ha a megtaláló is keresi a gazdát, és nem csak fél év után rábukkan az utcán.

A Facebookon lehet a legeredményesebben megtalálni a gazdát, ha nem működik a chip, vagy nincs benne (kötelező úgy tudom, és ha van kiskönyve akkor chipnek is kéne lennie).

Ahol lakom, nagy létszámú város szintén, vannak csoportok, és gyakran keresnek elveszett kutyáknak az eredeti gazdáját, vagy a saját meglógott állatát, és meg is találják ha keresik.

Gyakran nem úgy, hogy meglátja azt a hirdetést amit a megtaláló kirakott, hanem más emberek akik látták mind a két kereső posztot linkelik és kommentelik oda az érintett személyeket, bejegyzéseket. Nem kell hozzá 0-24-ben a Facebookot lesni, persze R kell nézni de nem percenként, mivel rengetegen használják, környékben lakók vannak a csoportban és nagyon sokan segítenek.

Előfordulhat hogy mégis elkerülik egymást, de elég ritka.

Ha kereste volna a kutyáját, akkor bizonyítsa, hogy kereste, és pont az a ritka eset hogy ez sem volt elég, vagy ha eddig se érdekelte akkor most miért is? Kicsúszott belőle, mert nem lopott a kutya, ha kereste a gazdáját de az meg leszarta.

2021. nov. 4. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/90 anonim ***** válasza:
89%

A chip sem bizonyítja a tulajdonjogot és az oltási könyv sem. Azt csak törzskönyv vagy szerződéssel lehet bizonyítani. Adás-vételi szerződésben benne van a chip szám, ha ilyet fel tud mutatni az előző gazda, akkor természetesen igazoltan az övé.

A törvény egyébként egyértelműen kimondja, hogy meddig kell hirdetni a kutyát és mikor lehet az új gazda nevére íratni, ha nem jelentkezett senki. Ezek után csak ténylegesen igazolt tulajdonjoggal igényelhető vissza az állat.

2021. nov. 4. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/90 A kérdező kommentje:
Huh. Igen a chipet nem említettem , volt benne chip de nem volt regisztrálva a rendszerbe. Nyilván az volt az első hogy megnéztük . Miután nem lett meg a gazda úgy döntöttem hogy befogadom így hát a rendszerben a kutya chipje regisztrálva lett a saját adataimmal. Ez nem a régi gazdának a hibája hanem az állatorvosé aki nem regisztrálta be a rendszerbe , többször is elő fordult már ilyen.. ez van. És nem egy idős emberről van szó . Úgy érzem én mindent megtettem azért hogy megtaláljam a gazdát , nem állítom be rossznak őt. Viszont fél év elteltével igenis hogy ragaszkodni fogok a kutyához és mindent megteszek annak érdekében hogy nállam maradhasson.
2021. nov. 4. 16:43
 36/90 anonim ***** válasza:
95%
Jogilag nálad maradhat, ez inkább etikai probléma lesz. Mennyi idős a kutya? Aki most jelentkezett, a kiskönyvben ugyanaz a chipszám, mint a kutyában? Hogyan viszonyul hozzá a kutya?
2021. nov. 4. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/90 A kérdező kommentje:
Igen , azt már megtudtam hogy jogilag az enyém de nem adja fel , természetesen ezt megértem mert én sem tenném. Fel ismerte a régi gazdáját de látszik rajta hogy hozzám jobban ragaszkodik. Azóta van egy másik kutyájuk akihez nem viszonyul valami túl jól mert eléggé domináns és fél tőle. Mondtam neki hogy ez így nem lesz jó , de nem érdekli. Lehet hogy egy idő után elviselné a másik kutya de nem akarom hogy stresszeljen addig is. Jó élete van velem és a németjuhásszal akivel rögtön összehaverkodtak. Bizonyítani nem tud hogy kereste volna (állítólag letörölte a posztokat) . Nem egy idős emberről van szó , nagyon sokan belém kötöttetek a facebook miatt pedig elég eredményesen lehet vele megkeresni a gazdákat , nem egyszer sikerült már. Aki csak vitát generálni jön és nem segíteni az el is mehet ettől a kérdésről de gyorsan. Nem vagyok tolvaj.
2021. nov. 4. 17:02
 38/90 anonim ***** válasza:
22%

Igen, jogilag maradhatna nálad... De gondolj bele, milyen önző ember vagy ha megtartod? Te hogy éreznéd magad a gazda helyében? (Mert te nem vagy az) Főleg ha felnőtt volt már akkor is a kutya mikor találtad, akkor a gazdához képest semmi az az idő amit eltöltöttél a kutyával. A gazda vajon mennyire kötődik a kutyához akkor? Igen, lehet felelőtlen, de lehet nincs facebookja pl... Nem kötelező (sok 30 körülinek nincs, kapásból eszembe jut vagy 5, pedig van köztük aki az e.on-nál dolgozik, nem szegény, nem él elmaradott helyen, csak nem akar) De lehetett volna akár egy idős ember is, nem tudhattad. Te vagy nem gondolkodtál, vagy vissza sem akartad adni.

Ki kellett volna plakátolni. Nem lakhat túl messze, főleg ha csak úgy meglátta a kutyát az utcán. Mellette rakni csak ki Facebookra. A te hibád hogy nem találta meg.

2021. nov. 4. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/90 anonim ***** válasza:
74%
Két db perdöntő irat van csak: örökbefogadási vagy adás-vételi szerződés. Mással nem tudja bizonyítani, hogy tényleg övé a kutya, senkit nem fog érdekelni, hány db cuki fényképet mutogat. Még az oltási könyv és önmagában a chip sem igazolja a tulajdonjogot.
2021. nov. 4. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/90 anonim ***** válasza:
78%
Én biztos nem törölném le a posztokat , nem is értem miért tenne ilyet bárki is. Ez szerintem csak egy kifogás és igazából nem is kereste . Tegyél meg mindent , jogilag a tiéd. Fél év telt el és már beszerzett magának egy másik kutyát.. és vissza akarja kapni a huskyt miközben nem jönnek ki jól egymással.. ez sem utal arra hogy jó gazda lenne. Szerintem ezt használd fel ellene , ha nem jön ki a két kutya egymással akkor ott van nálad a legjobb helyen.
2021. nov. 4. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!