Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak? Az eredeti...

Mit csináljak? Az eredeti gazda visszakéri a kutyáját akire nem vigyázott eléggé.

Figyelt kérdés
Körülbelül fél éve találtam az utcán egy kóbor kutyát (valószínűleg husky mix) azt mondták az ott lakók hogy már 3 napja a környéken kóborolt. Én haza vittem és be fogadtam , nyakörv volt rajta, azt gondoltam biztos gazdája van ezért facebookon kb 2 hónapig folyamatosan a profilomon és Budapesti kutyás csoportokban tettem fel újra és újra a posztokat hogy keresem az eredeti gazdáját. Persze nem jelentkezett így hát úgy döntöttem hogy befogadom. Fél év elteltével nagyon a szívemhez nőtt és a másik németjuhász kutyám legjobb barátjává vált. Azóta ivartalanítva lett és rengeteget költöttem rá hogy rendbe hozzam mert volt egy pár kisebb betegsége is. A lényeg hogy nagyon megszerettük egymást . Viszont 3 napja sétáltunk egy parkban és az eredeti gazdája meglátta , onnan tudom hogy ő az eredeti gazdája hogy rengeteg fényképes bizonyítéka van és a kutya kiskönyve is nálla van. Most vissza követeli én persze nem adnám semmi pénzért és már a rendőrségre akar menni mert nem adom vissza a kutyáját. Rengeteg munkám és pénzem , energiám van ebben a kutyában. Nem volt megnevelve ésn megtettem , meggyógyítottam stb. Mit tegyek? Adjam vissza , nagyon nem szeretném..

2021. nov. 4. 13:44
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/90 anonim ***** válasza:
97%
Ha orvoshoz vitte a kérdező, ott automatikusan megnézik a chipet talált kutyánál.
2021. nov. 4. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/90 anonim ***** válasza:
96%

Jogi útra terelheti, azt vélelmezve, hogy nem tettél meg mindent a eredeti gazda megtalálására.

DE

Egyrészt ,ez magánvádas, tehát pénz, idő, miegymás,

Másrészt ott van az a fontos dolog, hogy jogszerűen követelheted azt, hogy a állatra fordított költségeidet terítse meg.

És nem tudom, hogy végül mennyi az a rengeteg pénz, amit beletettél, de esélyesen elég sok egyszerre, hogy átgondolja, hogy úgy is kell-e neki a kutya vissza.

2021. nov. 4. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/90 anonim ***** válasza:
28%
kötözködés? A kérdező játssza az eszét: talált egy kutyát, amit esze ágában se volt visszaadni, különben azzal kezdi hogy állatorvossal megnézeti van -e chip benne (ez az alap, nem a fa.szbúk), nem játssza az eszét a hirdetgetéssel. Most meg sajnáltatja magát, hogy a lopott kutyát vissza akarja kapni a tulaj, és játssza a szende jótét lelket, pedig nem az.
2021. nov. 4. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/90 anonim ***** válasza:
81%
"Ha orvoshoz vitte a kérdező, ott automatikusan megnézik a chipet talált kutyánál." Vagy sem, és ez a jellemzőbb: kérni kell.
2021. nov. 4. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/90 anonim ***** válasza:
93%

Aha persze, ráköltött egy csomó pénzt, elvitte dokihoz, posztokat tett ki róla, de nyilván a chipet nem nézette meg. Kötözködjetek még.

Mellesleg az, hogy van x db fényképe meg, nem bizonyít semmilyen tulajdonjogot.

2021. nov. 4. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/90 anonim ***** válasza:
85%

Jogilag már a tied. Csak nagyon egyedi élethelyzetre való hivatkozással adnám vissza (pl. bizonyítani tudja, hogy kereste folyamatosan ő is: hirdetések, helyi állatmenhellyel, állatorvosokkal való kapcsolatfelvétel stb.), és csak akkor, ha látom, hogy tényleg nagyon szereti az állatot. (Persze, a költségeid megtérítése mellett)

Amúgy csatlakozom az egyik korábbi válaszolóhoz, az sem mindegy, a kutya hogyan viselkedik, ha meglátja.

2021. nov. 4. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/90 anonim ***** válasza:
87%
Mondjuk az nekem is furcsa, hogy nem írtál semmit a chipről, hiszen elég sokat nyom a latba, hogy van-e benne. Normális ember azzal kezdi, hogy azt megnézeti. Ha nincs benne chip akkor tuti megtarthatod, viszont ha van benne, te meg nem nézetted meg, akkor kérdés, hogy a törvény szerint megtettél-e mindent, hogy visszaadd a kutyát.
2021. nov. 4. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/90 anonim ***** válasza:
81%

Engem érdekelne, hogy a volt gazdi mit tett meg a felkutatásáért illetve ez volt -e az első alkalom, hogy eltűnt a kutyája.

Én nem adnám vissza egyébként fél év után.

2021. nov. 4. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/90 anonim ***** válasza:
95%

Az állatorvos állított ki úgy oltási könyvet? Chip nélküli eb volt?

Mivel írod hogy meggyógyítattad, gondolom ezek megvannak. Akkor meg nem kell f#sni.

2021. nov. 4. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/90 anonim ***** válasza:
86%
Nem biztos, hogy megnézi az állatorvos, pedig néha nem ártana lecsekkolni, mert több helyen olvastam, hogy van olyan, hogy nem jelez a chip olvasó, tönkremegy a chip, pedig tudja, hogy van benne, ő rakatta bele. Az én kutyámnál egyszer sem nézte meg az állatorvos, amióta nálam van, csak rögzítette azt, amit a fajtamentés bejegyzett a kiskönyvbe. Szóval gyanítom, hogy ezt külön kérni kell.
2021. nov. 4. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!