Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Étteremben (belső tér), mi az...

Étteremben (belső tér), mi az elvtárt viselkedés egy kutyától?

Figyelt kérdés

Ahova járok kajálni, oda jár egy nő egy idős kistestű kutyájával. Nincs vele gond, de a nő van hogy telefonál és nem figyel, a kutya ilyenkor eltéblábol a szomszédos asztalhoz, ott mászkál az asztal alatt és szaglaászik, ahol néha mások is ülnek.


Ilyenkor illene visszahívnia? Gáz szólni, ha én ülök ott és engem zavar a kutya? Mármint ha az én asztalom alatt mászkál...



2022. febr. 6. 19:34
1 2 3 4 5 6
 1/57 anonim ***** válasza:
96%
Nekem világ életemben volt kutyám, imádom őket, de el tudom képzelni, hogy nem mindenki. Igen, legyen mellette, ne engedje elbóklászni. Szólj neki, hogy zavar téged, bár esélyesen megsértődik majd, de neked van igazad.
2022. febr. 6. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/57 anonim ***** válasza:
94%
Egyáltalán nem gáz szólni! Igaziból nem is közvetlenül a nővel kéne belemenned az esetleges konfliktusba, hanem a személyzetnek kéne szólnod, hogy szóljanak rá.
2022. febr. 6. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/57 A kérdező kommentje:
Valakinek a retye rutyaja lehet a nő, már vagy 5 éve járok ide, de soha nem láttam kutyát ott. A személyzet sztém elfogult vele.
2022. febr. 6. 19:41
 4/57 anonim ***** válasza:
96%

Elvárt viselkedés: nyugodt állapotban (nem ugat, nem izgatott, nem acsarog, nem csinál semmit kb) a gazda lábánál.


Nem gáz hogy téged zavar, szólj neki nyugodtan. Elképzelhető hogy rosszul reagál a nő, ezesetben a pincérekkel, illetve az étterem vezetésével beszélnék. Ha téged zavar, elképzelhető hogy mást is, a vendéglátó egységnek is az az érdeke, hogy megtartsa, ne elüldözze a vendégeket.

2022. febr. 6. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/57 anonim ***** válasza:
95%

"Ha téged zavar, elképzelhető hogy mást is"

Nem csak elképzelhető, elég nyilvánvaló - hacsak nem kong a hely az ürességtől állandóan.

2022. febr. 6. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/57 anonim ***** válasza:
82%

Nekem egyszer volt ilyen, reflexből mondtam durván a kutyára ráförmedve, hogy "mentél innen!"

a gazdi szó nélkül visszavitte magához

2022. febr. 6. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/57 anonim ***** válasza:
78%
En szombaton voltam egy étteremben, amikor bejött valaki egy iszonyú nagyra nőtt, kupirozott bull type-pal. Engem őszintén szólva zavart, pláne, hogy amikor még nem ültek le, akkor vettem észre, hogy ott áll mellettem. Egyrészt félelmetes külseje volt, másrészt én nem értek egyet azzal, hogy az étterembe be kéne vinni (teraszos, kinti részen egyáltalán nem zavarna), de meglepően nem csinált semmit, csak feküdt unottan az asztal alatt. Örültem, hogy nem kószál össze vissza, mondjuk póráz volt rajta, de kellemesebb lett volna, ha nem jönnek be kutyával. Minden esetre ha még mászkált is volna, azt biztos jeleztem volna a személyzet felé, hogy ez így nem jó (egy anyuka se volt teljesen nyugodt, akinek a kislánya megkerülte az asztalt, ezáltal közelebb érve a kutyához)
2022. febr. 6. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/57 A kérdező kommentje:
Piros gomb az mi? :D Nekem nincs vele bajom, de tartsa lábánál már basszus...
2022. febr. 6. 20:05
 9/57 anonim ***** válasza:
26%
#Kérdező: Nagyjából (kicsit szigorúbban) ugyanezt írtam. A piros gomb pedig az, amit (nevetséges módon akiknek nincs köze hozzá) Rajtad kívül mindenki rendszeresen nyomogat mert azért van ez az oldal! :D
2022. febr. 6. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/57 anonim ***** válasza:
72%
Mindig is voltak kutyáim, imádom őket és szerintem egyáltalán nem gond, ha bemegy a kutya a gazdáival egy étterembe. Persze ha normálisan viselkedik, és a gazdája figyel rá. Amit a 8as írt, azzal szerintem semmi probléma nincs, hiszen elmondás alapján fegyelmezetten viselkedett a kutya. Ha meg valakit az zavar, hogy bull típusú és nagytestű, az az ő baja, ne ítélkezzen ez alapján. Viszont ha elmászkál a kutya és az én asztalom alatt téblábolna, az még engem is zavarna, nem ezért járok étterembe. Szóval szerintem nyugodtan szólj emiatt.
2022. febr. 6. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!