Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Étteremben (belső tér), mi az...

Étteremben (belső tér), mi az elvtárt viselkedés egy kutyától?

Figyelt kérdés

Ahova járok kajálni, oda jár egy nő egy idős kistestű kutyájával. Nincs vele gond, de a nő van hogy telefonál és nem figyel, a kutya ilyenkor eltéblábol a szomszédos asztalhoz, ott mászkál az asztal alatt és szaglaászik, ahol néha mások is ülnek.


Ilyenkor illene visszahívnia? Gáz szólni, ha én ülök ott és engem zavar a kutya? Mármint ha az én asztalom alatt mászkál...



2022. febr. 6. 19:34
1 2 3 4 5 6
 41/57 anonim ***** válasza:
82%
Vakvezető kutya még nem kutyabarát étterembe is bemehet.
2022. febr. 7. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/57 anonim ***** válasza:
95%

Én pincér vagyok. Egyszer egy nő behozta a yorkiját egy hordozó táskában az étterembe. Először nem tűnt fel senkinek, aztán egyre nyugtalanabb volt a kutya , már ugatott is .

Szóltunk a nőnek szépen , O meg letagadta hogy lenne nála kutya.

Úgyhogy a vezetőség intézkedett :D


Ez csak egy sztori :D amúgy ha normálisan viselkedik akkor nincs vele baj.

2022. febr. 7. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/57 anonim ***** válasza:
30%
42: azért nehogymár b+ a vakvezető kutya zavarjon! Eszem megáll, kajak, csori embertársad vak, és még egy k.va étterembe se menjen be?! Milyen lelki világos van neked?!
2022. febr. 7. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/57 A kérdező kommentje:
41-es, van olyan, hogy gyerekbarát étterem? Sztem nincs, ahova felnőtt bemehet, oda gyerek is. de amúgy elég beteg a gyereket a kutyával párhuzamba állítani...
2022. febr. 7. 14:58
 45/57 anonim ***** válasza:
82%
44-es, engem nem zavar, nem azért írtam, de akit zavar a kutya étteremben, az jobb, ha tudja, hogy vakvezető kutyával olyan étteremben is találkozhat, benti részen is, ahova más kutya nem mehet, és a vakvezető kutya is ugyanúgy kutya, mint a többi.
2022. febr. 7. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/57 anonim ***** válasza:
62%

"a vakvezető kutya is ugyanúgy kutya, mint a többi"

Ebből a szempontból nem ugyanúgy kutya, hiszen vakvezető kutya viselkedésére sosem hallani panaszt senkitől sem, nem úgy, mint más kutyákéra.

2022. febr. 7. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/57 anonim ***** válasza:
56%

Azt én értem, hogy a vakvezető kutya is kutya, de egyrészt ők magasan képzett kutyák, másrészt szerencsétlen vak gazdája máshogy nem tud közlekedni. Ez ilyen, ha valaki közösségbe megy, akkor el kell fogadnia, hogy lehetnek olyan dolgok/élőlények/helyzetek, amik neki nem tetszenek. Én pl nem szeretem a büdös embereket, mégis tök sok van pl a 4-6oson. Hát így jártam. :D


Kerdező: van gyerekbarát étterem, igen. Általában azokon a helyeken van játszósarok, meg gyerkmenük olcsóbban meg ilyenek. Ott mindig sok a gyerekes család. Sőt, mondok jobbat is, vannak olyan éttermek is, amik kifejezetten nem gyerekbarátok, szállodák is vannak ilyenek. Ilyen helyekre pl nem mehetsz be gyerekkel. Nem mindenkinek az a vágyálma, hogy a wellnes hétvégén ordítást kelljen hallgatnia. Szóval, én úgy gondolom, hogy kis utánajárással mindenki meg tudja találni a magának való kajáldát/szálláshelyet.

Arra meg, hogy ne hasonlítsuk a kutyát a gyerekhez. Hát, manapság az a helyzet, hogy több jólnevelt kutyával találkozom, mint gyerekkel. És a kutyabarát éttermekben sem a kutya csapkod, rohangál meg ordítozik, hanem a kölykök. És amíg ez így van, addig bizony szívesebben veszem, ha kutyával jönnek be mennél enni, mint hogyha gyerekkel…

2022. febr. 7. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/57 anonim ***** válasza:
88%
Egy kedvenc is lehet képzett, és jól nevelt, akár egy vakvezető. Csak mert van 1-2 hülye gazdi, nem mind ilyen.
2022. febr. 7. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/57 anonim ***** válasza:
76%
Én mindig lefektetem a lábamhoz.
2022. febr. 7. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/57 anonim ***** válasza:
90%
36: ha direktbe étterembe megyünk nem is viszem a kutyát. De az sokszor előfordult, hogy egy kiadósabb túra végén vagy egész napos városi kirándulás közben beültünk valahova.
2022. febr. 7. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!