Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Étteremben (belső tér), mi az...

Étteremben (belső tér), mi az elvtárt viselkedés egy kutyától?

Figyelt kérdés

Ahova járok kajálni, oda jár egy nő egy idős kistestű kutyájával. Nincs vele gond, de a nő van hogy telefonál és nem figyel, a kutya ilyenkor eltéblábol a szomszédos asztalhoz, ott mászkál az asztal alatt és szaglaászik, ahol néha mások is ülnek.


Ilyenkor illene visszahívnia? Gáz szólni, ha én ülök ott és engem zavar a kutya? Mármint ha az én asztalom alatt mászkál...



2022. febr. 6. 19:34
1 2 3 4 5 6
 31/57 anonim ***** válasza:
28%
És ha más kutyák is vannak már egy ilyen helyen, vagy közben jönnek, akkor hogy van ez? Tényleg kibírják, hogy ne foglalkozzanak a többi kutyával? Elvárható ez a kutyáktól?
2022. febr. 7. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/57 anonim ***** válasza:
97%

Engem kutyásként alapvetően nem zavar, ha behoznak kutyát valahova, de az zavarna, ha engem csesztetne evés közben, az én lábam alatt mászkálna. Elvárt viselkedés részemről az, hogy nyugodtan feküdjön a gazdi lábánál. Mégpedig pórázon.

32: én nem járok étterembe kutyával, de igen, az enyém például képes arra, hogy nyugodtan üljön/feküdjön mellettem akkor is, ha van másik kutya körülötte. Szocializáció kérdése.

2022. febr. 7. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/57 anonim ***** válasza:
89%
32: egy jól nevelt kutya képes erre.
2022. febr. 7. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/57 anonim ***** válasza:
75%

Az a baj, hogy a normális emberk tudják, hogy hogyan kell viselkedni és csak akkor viszik ilyen helyekre a kutyákat, ha azok jólneveltek (egy helyben ül vagy fekszik a gazda lábánál és nyugton van, nem zavar). De persze sok az idióta is, őket nem érdeklik, ha másokat zavarnak.

Én is imádom a kutyákat de pl. egy étteremben/kávézóban biztos nem maradnék meg egy fogkőtől rohadó szájú lihegő kutya mellett mert szimplán gusztustalan. Azt is sokan elfelejtik, hogy van aki allergiás is a kutyákra.

2022. febr. 7. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/57 anonim ***** válasza:
58%

Amúgy ez a kutyának miért jó,el tudja valaki mondani? Van nekem is, de nem étterembe járok vele,hanem túrázni, kirándulni,nyáron kutyás strandra fürdeni vele stb.

Az étteremben mit élvez egy kutya? Hogy csorgathatja a nyálát a a jobbnál jobb illatokra meg kajákra,de nem kaphat belőle ?

Ha meg még mászkál is az asztalok között,hát szerintem nagyon gáz ,aki nem ismeri a pórázt annak én simán szólok . Másokra is tekintettel kell lenni,nem mindenki szereti a kutyákat.Mondjuk az enyémet utcán sem engedem oda senkihez,nem is menne .

2022. febr. 7. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/57 anonim ***** válasza:
63%
"Azt is sokan elfelejtik, hogy van aki allergiás is a kutyákra." - Allergiásként nem kell kutyabarát helyre menni.
2022. febr. 7. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/57 anonim ***** válasza:
42%
Szerintem szólni kellene az étterem vezetőjének, vagy ha nem foglalkozik vele a kkor a nőnek és nem menni oda többet. Állat étterembe nem való, maximum a kerthelyiségbe. Én bármennyire is szeretem a kutyákat, de nem ennék többet ilyen étteremben.
2022. febr. 7. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/57 anonim ***** válasza:
44%

Szegény kutyát mennyire hergelheti, hogy az emberek finom falatokat esznek, neki meg csorog a nyála.

Amúgy egyszer jártam úgy, hogy étteremben odajött egy kutya az asztalhoz, és dörgölőzött, miközben csorgott a nyála. Csupa kutyaszőr lett a nadrágom és alig bírtam elzavarni, hogy ne csorogjon rá a nyála a cipőmre. Ráadásul baromi büdös is volt, el is ment miatta az étvágyam. A gazdáját persze egyáltalán nem zavarta, még azt hitte, hogy milyen jófej és barátságos a kutyája. Legszívesebben belerúgtam volna, de ilyet nem tennék. Sajnos külföldön volt így hiába szóltam a gazdájának, nem igazán értette, hogy mi a bajom.

2022. febr. 7. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/57 anonim ***** válasza:
34%
Hát nem hinném, hogy higiéniai szempontból nem problémás-e az ügy. A köjál vagy nem tudom most mi van helyette, biztos értékelné. Ezen az alapon ha nekem patkányom vagy házidisznóm van, akkor azt is bevihetném?
2022. febr. 7. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/57 anonim ***** válasza:
64%

Ha patkány/házidisznó-barát az étterem, akkor nyilvánvalóan minden további nélkül bevihetnéd őket utolsó, igen.


Engem pl az idióta kölykök idegesítenek, ezért nem járok gyerekbarát étterembe, így nem is ér atrocitás és nincs okom itt fröcsögni gyakorin. Mi lenne utolsó, ha esetleg te is megpróbálnád, hogy ha nem szeretnél kutyát az étterembe, akkor NE MENJ kutyabarát étterembe. Na, jó ötlet, nem?

2022. febr. 7. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!