Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tarthatok kutyát kis lakásban?

Tarthatok kutyát kis lakásban?

Figyelt kérdés
Kis lakásban élek, napi nyolc órát távol vagyok. Viszont nagyon szeretnék egy kutyát. Főleg törpe- vagy középuszkárra gondoltam. Minden nap legalább egy sétát tudnék biztosítani neki 1-1,5 óra időtartamban, de ha kell megoldom a kettő sétát, viszont az rövid lesz. Hétvégenként lehetősége lenne kertben futkározni és hosszab túrákra. Nem tudom, nem szenvedne így nagyon? Nem kevés neki a mozgás? Nem rág szét mindent unalmában? Amikor otthon vagyok foglalkoznék vele, nem hagynám magára és oktatom. Mindemellett nagyon szeretném, ápolnám.

2022. aug. 29. 12:45
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
91%
Tarthatsz, de 2 séta kell, 1 kevés lesz, nem baj, ha az egyik séta rövid. A helyedben én menhelyben, fajtamentésben gondolkodnék.
2022. aug. 29. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 A kérdező kommentje:
Rendben, meg tudom oldani. A menhely számomra nem lenne akadály de nem tudom, elég kiszámítható-e egy keverék kutya, főleg ahol azt sem tudom milyen temperamentummal, mérettel fog rendelkezni.
2022. aug. 29. 12:51
 3/34 anonim ***** válasza:
12%

Szerintem ha társasházban laksz ahol van szomszéd akkor ne akarj kutyát tartani, mert ez kb ugyan annyira zavaró másoknak a te kutyád ugatása mint ha a szomszédnak a kutyája ugatna bele az életedbe.


Kutya tartás csak az első pár hétben buli amíg nem nyüg levinni és megsétáltatni a mínusz -20 fokban vagy a kánikulába +30 fokban. Ezen felül álldóan kiadás a kutya a kajája, játékai, képzése, egészségügyi ellátása, ...


Helyedben nem szereznék be kutyát, ha nagyon szeretnél kutyázni akkor a munkád után menj el menhelyre és vállalj ott munkát lehet még pénzt is szerezhetsz vele. Kutyatartása egy ilyen idióta időben amikor infláció, háború van a szomszédban, vírusok, rezsicsökkentés, ... Ki tudja, hogy még mi lesz, lehet december - Január között tele lesz az ország migránsokkal és azok miatt nem tudod majd sétáltatni a kutyád.

(mert sötétedés után zaklatni fogják a magyarokat főleg a lányokat akik még saját maguk rossz szokásaiktól sem tudják megvédeni önmagukat: elhízás, elmagányosodás, ...)


Nem kell kutya, csak nyűg, majd akkor akarj kutyát ha valaki mindig szemmel tudja tartani; férjed/ feleséged, gyereked, ...


kutya a egy felelősség!

Én ahol lakom álldóan ugatnak a kutyák és borzalmasan idegesítő,

szeretem a kutyákat de a legszívesebben az összeset megmérgezném mert nincs semmi ami annyira tud zavarni mint az, értelmetlen kutya ugatás azaz, hogy a szomszéd kutyái egymást ugatják ÓRÁKON KERESZTÜL, sokszor még éjszaka is.

2022. aug. 29. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
89%
Szia! A menhelyre először menj el kutyát sétáltatni és utána fogadd örökbe. Amúgy sztem is reggel munka előtt egy fél óra pisiszünet, és munka után tanítgatsd, és este kb 8-9-kor egy egyórás séta, attól függ mikor hogy mikor mész dolgozni reggel.
2022. aug. 29. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
25%
Tehát napi 22,5 órát lakásban lenne a kutya, ami ráadásul még kicsi lakás is. Kérlek ne!
2022. aug. 29. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
26%
Amúgy lehet kutyád de tanítás még nem megingatni minden bogarat csak a betörőt. Előző vagyok
2022. aug. 29. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
21%
De tanítás meg nem megugatni* 6os,4es vagyok
2022. aug. 29. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem ne. Akik a mi házunkban laknak, naponta 3x viszik le a kutyát sétálni. Reggel, délután munka után, este. Minden egyes nap. Akkor is, ha szakad, ha fúj, ha ömlik az eső, ha hideg van, ha minden csupa jég.

És ez még csak a sétáltatás, ami teljesen alap.

Gondolj arra is, hogy mi lesz, ha elutazol, ha beteg leszel, ha kórházba kerülsz, akár csak egy egy-két napos beavatkozás miatt. Lesz, aki addig intézi a kutyát?

Állatorvosra van pénzed? Bármikor bármilyen baja lehet a kutyának, mint ahogy nekünk is.

2022. aug. 29. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
89%
3 a hozzád hasonló szefosoktol szabadulnánk már...
2022. aug. 29. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
100%
Ne kölyköt fogadj örökbe, kölyök felnevelését a leírás alapján nem tudod megoldani, egy felnőtt mentett kutyának nem gond a munkarended. Felnőtt kutyának már látod a méretét, ha többször elmész sétáltatni, valamennyire a temperamentumát is, de a menhelyen is tudnak segíteni ebben, hogy melyik kutya milyen. Ne lefáraszthatatlan kutyát válassz, inkább nyugisabbat keress. A kutya akkor rombol, ha unatkozik, függetlenül attól, hogy menhelyről vagy tenyésztőtől jön. Olyan kutyát kell választanod, aminek biztosítani tudod a megfelelő foglalkozást.
2022. aug. 29. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!