Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tarthatok kutyát kis lakásban?

Tarthatok kutyát kis lakásban?

Figyelt kérdés
Kis lakásban élek, napi nyolc órát távol vagyok. Viszont nagyon szeretnék egy kutyát. Főleg törpe- vagy középuszkárra gondoltam. Minden nap legalább egy sétát tudnék biztosítani neki 1-1,5 óra időtartamban, de ha kell megoldom a kettő sétát, viszont az rövid lesz. Hétvégenként lehetősége lenne kertben futkározni és hosszab túrákra. Nem tudom, nem szenvedne így nagyon? Nem kevés neki a mozgás? Nem rág szét mindent unalmában? Amikor otthon vagyok foglalkoznék vele, nem hagynám magára és oktatom. Mindemellett nagyon szeretném, ápolnám.

2022. aug. 29. 12:45
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
16%
Miért lettem lepontozva? Rosszat írtam?
2022. aug. 29. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
92%

Lakasban lakom es van kutyam, hagyjuk mar ezt, hogy ez megoldhatatlan, meg a szomszedokat zavarja :D Igen,persze, ha egesz nap vonyitana, biztos zavaro lenne, de foglalkozni kell vele es akkor nem igy lesz. Nekem raadasul tacskom van, ami allitolag ugatosabb fajta, de most vagy csak szerencsem van, vagy eleg neki a foglalkozas, amit nyujtok, de nagyon ritkan ugat. Kameran figyelem napkozben, tehat hallom/latom mit csinal, ha nem vagyok otthon.


Nem tudom mit ertesz kis lakas alatt, de az en kutyam konkretan a kanapen doglik egesz nap, tehat elhetnenk egy kanape meretu lakasban is, pont leszarna mekkora 🤣

Egyebkent azert napi 3 seta kene, nyaron mi neha beiktatunk egy negyediket is,mert tobbet iszik es tobbet is pisil ilyenkor ugye. De ezekbol a setakbol csak egy nagy van, a tobbi 5-10 perces egeszsegugyi.

Nem mondom, hogy nem nehez egyebkent egyedul, amig egyedul voltam vele, pl betegseg eseten borzaszto volt megoldani a setakat is, hiszen senki nem vitte le helyettem, aztan hiaba volt 39 fokos lazam, hat menni kellett. Igy, hogy mar a parommal elek, konnyebb, mert besegit.

De azert nem megoldhatatlan :)

Illetve nem art, ha van arra penzed, hogyha egesz napos dolgod van es nagyon sokat lenne egyedul, akkor beadd napkozibe/panzioba. Szoval ilyenekre is gondolni kell, ha nincs valaki, aki tudna ra vigyazni.


Es igen, faraszto reggel 6-kor setalni, meg este 11-kor is, van, amikor az embernek ez teher, foleg, ha stresszesebb idoszaka van, de mivel jo esetben imadja a kutyat, ezert csinalja es kesz. Es egyebkent minden nehezsegert karpotol a cuki kis pofija, meg ahogy hozzad bujik :)

2022. aug. 29. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
15%
Hát nem tudom. Azt is tudd azért, hogy egy kutya orvosi költsége 60 000 Ft és afelett is lehet. Nem beszélve az etetéséről, oltásokról. Ezt azért gondold át. Pláne, ha nincs tapasztalatod. Szerintem egy kicsi lakásban napi 8 órát egyedül lennie egy kutyának elég szomorú, ha unja magát, rombolhat, megrághat dolgokat. Ha mégsem tudja tartani magát, akkor össze is pisilhet mindent. A szőre is mindenhol ott lenne. Mindenképpen nagyon nyugodt, felnőtt kutya kellene, amit előtte menhelyen kipróbálhatsz, hogy elfogad-e a kutya, nyugodt-e, stb..Kertben még csak ellehetne, de egy kicsi lakásban nem látom értelmét úgy, hogy közben más nincs otthon vele azalatt a 8 órában, vagy legalább csak annak egy részében.
2022. aug. 29. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
39%
A nagy séta mellett kell 4-5 eü séta is
2022. aug. 29. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
77%

Annyira jo, hogy itt mindenki kivagna a kutyat a kertbe.

De arra nem gondoltok, hogy vannak fajtak, amik abszolut alkalmatlanok a kinti tartasra, foleg telen? Azokat is kivagnatok, igaz?

A kertben amugy mitol jobb? Ott nincs egyedul 8 orat? Egy kutya se hugyozik percenkent egesz nap, tehat meg ez se indokolja feltetlenul a kertet.


Azert egy kutyat nem kell 0-24-ben szorakoztatni, a legtobb fajta siman elvan egyedul 8 orat bent, ha le van farasztva, nem fog rombolni.

A tacskom elott vizslank volt es kertesben laktam, telen bent volt a hazban, mert nem akart kimenni, meg o is siman elvolt rombolas nelkul, pedig azert nekik nagy mozgasigenyuk van.

De minden egyes nap setaltunk vele, vittem futtatoba, kert ide vagy oda.

Az uszkarnak amugy pont nem hullik a szore, de igen, ha rovidszorud van, akkor lesz szor. Viszont feltalaltak mar a takaritast, nem tudom, lehet most hallottok rola eloszor, de letezik es lehet csinalni es akkor nem fulladsz bele a szorbe.

2022. aug. 29. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
100%
Napi egy séta nagyon kevés. Jobb lenne, ha az a napi egy nagyobb séta mellett legalább még 2 eü sétát tartanál. Amúgy szerintem megoldható ha ezt így tudod vállalni. Az eü sétának nem kell hosszúnak lennie, csak tudja elvégezni a dolgát
2022. aug. 29. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 A kérdező kommentje:
Tudom, butaság de én mindenképpen kölyköt szeretnék. Aki engem tart igazi "főnöknek", nincs rossz előélete. Kisebb egészségügyi sétákra természetesen többször is le tudnám vinni, hogy elvégezze a dolgát. A lakásban alommal, esetleg leteríthető pelenkával védekeznék a balesetek ellen. Természetesen idő, mire megtanulja. Az sem jelent kihívást ha mínuszokban kell őt levinnem. És ha valami olyan történne, hogy nem tudnék lemenni, akkor is meg tudom oldani, lesz segítségem.
2022. aug. 29. 13:35
 18/34 anonim ***** válasza:
72%
17 ha tudod valamiről, hogy butaság, minek csinálod?
2022. aug. 29. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
96%
Egy kölyköt nem hagyhatsz egyedül ilyen sokáig, pont ezért lenne jobb egy fiatal felnőtt. Ugyanúgy te leszel neki az Isten, mint egy kölyöknek. Én pont hasonló okból fogadtam örökbe felnőtt kutyát, akkor 1,5 évesnek tippelték, és nagyon kötődik hozzám. Persze, van egy előélete, amin dolgozni kell, de ugyanezt a munkát bele kell tenni egy kölyökbe is azért, hogy felnőtt korában jól nevelt és kiegyensúlyozott legyen. Kölyköknél ráadásul ott a kamaszkor - igen, a kutyáknál is van ilyen -, amikor feszegeti a határait, bepróbálkozik, amit addig tanítottál neki, azt kezdheted elölről. Egy kölyökkel eleve meló a szobatisztaság is, egy fiatal felnőtt kutyánál jó eséllyel ezzel már nincs sok dolgod.
2022. aug. 29. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
89%

Alom??? Kutyának? Hűha.


Én nem is tudom hol kezdjem. Napi két, legalább egyórás séta mindenképpen kéne, plusz két-három (kutya igényeitől függően) EÜ séta amikor csak öt percre leszaladsz vele, hogy elvégezze a dolgát.


A kis lakás nem gond, mi 300 négyzetméteren lakunk (nincs kert), és a kutya egész nap a kanapén döglik, ahogy előttem is említették. :)

Szóval veled az a gond, hogy nagyon tájékozatlan vagy, és fogalmad sincs, hogyan kell kutyát tartani, vagy hogyan működik egy kutya. A kutya felnőttként örökbefogadva is téged fog "igazi főnölnek" tartani, ha normálisan neveled. Ha meg nem, akkor könyökként is tojni fog a fejedre.


A menhelyet javasolják neked, de ha úgy mész oda, hogy "sziasztok Gizi/Pista vagyok, kutyát szeretnék lakásba, napi egyszer sétálna, de nyugi, mert lesz neki rakva alom", körberöhögnek, és az életben nem fognak neked kiadni kutyát.

Tájékozódj, olvass kutyákról, nézd meg, hogyan zajlik a rutin más lakásos kutyáknál.


A kutyapelenka sem javasolt, nem fog tudni különbséget tenni szőnyeg és leterített pelenka között később sem.

A kutya 15 évre szóló elhivatottság, minden áldott nap le kell vinni legalább háromszor de inkább négyszer, hidegben, melegben, ha esik, ha fúj. Én úgy látom, te ezt még nem teljesen értetted meg.


Ui.: ilyen életvitel mellett nem igazán lehet felnevelni és megnevelni egy kiskutyát, meg lehet próbálni, de nem lesz egyszerű.

2022. aug. 29. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!