Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tarthatok kutyát kis lakásban?

Tarthatok kutyát kis lakásban?

Figyelt kérdés
Kis lakásban élek, napi nyolc órát távol vagyok. Viszont nagyon szeretnék egy kutyát. Főleg törpe- vagy középuszkárra gondoltam. Minden nap legalább egy sétát tudnék biztosítani neki 1-1,5 óra időtartamban, de ha kell megoldom a kettő sétát, viszont az rövid lesz. Hétvégenként lehetősége lenne kertben futkározni és hosszab túrákra. Nem tudom, nem szenvedne így nagyon? Nem kevés neki a mozgás? Nem rág szét mindent unalmában? Amikor otthon vagyok foglalkoznék vele, nem hagynám magára és oktatom. Mindemellett nagyon szeretném, ápolnám.

2022. aug. 29. 12:45
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
82%
***kölyökként, nem könyökként :D
2022. aug. 29. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 A kérdező kommentje:
Teljesen tisztában vagyok azzal, hogy egy kutyának milyen szükségletei vannak. Eü sétákra természetesen le tudom vinni, nem egyszer. Nem egyedül élek, viszont ha lenne kutyám én egyedül foglalkoznék vele.
2022. aug. 29. 14:41
 23/34 A kérdező kommentje:
Ha lenne egy kutyám nem teljesen lenne egyedül, nem maradna magára, bár nem is foglalkoznak vele. Csak én, ha otthon vagyok. Itt úgy értem, hogy ételt italt megkapja, de se séta se semmi.
2022. aug. 29. 14:47
 24/34 anonim ***** válasza:
81%
20assal teljes mértékben egyetértek
2022. aug. 29. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
13%

Miért? Szted 8 órát egy KÖLYÖK el fog dögölni a kanapén!!?? Kutyát is asszondom hogy ne nagyon vegyél mert alig konyítasz a kutyatartáshoz vmit, nemhogy kölyköt!!


Bocs ezt a "beköszöntést".


Na egy kutya nagyon nagy felelősség. Nekem az első kutyám egy kölyök dalmata volt, és én akkor még sulis voltam. De attól hogy kb 7 órát voltam suliban nagyon sokat sétált, meg minden, van kertünk egyesz nap ott van. A szomszédban van kutya tudják egymást szaglaszni, barátkozni.


Azt ajánlom hogy reggel egy félórás séta, este pedig 1,5 órás séta, emellett NAPKÖZBEN -AMIKOR TE MUNKÁBAN VAGY ÉS TE NEM TUDOD MEGSÉTÁLTATNI A KUTYÁT- óránként vigye le valaki. Minden nap gyakorolja vele, oktatsd. Egyáltalán hogy, képzeled azt hogy amíg te munkában vagy (8 óra) addig senki ne nyúljon a kölyök kutyádhoz!? Én úgy látom hogy te nagyon el vagy havazva! Max. fogadj örökbe menhelyről egy minimum 1 éves kutyit, és azzal is napközben menjen le sétálni vki.

A kutya nem macska aki el kirakós az alom tálcát és oda fogja végezni a dolgát! És ugye jó gazdi lévén nem várod el a kutyádtól majd, hogy 8 óráig tarta a kicsit és a nagyot is?

UI.: Ne legyen kutyád.

2022. aug. 29. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
89%

Jo-jo, szerintem egy kicsit nyugodjatok le :D

A kerdezonel nem lenne rossz helyen a kutya, egyedul ezt a kolyok kerdest kell kitalalnia, mert valoban rogton nem hagyhatja egyedul. De ha ki tud venni 2 het szabit mondjuk, illetve valaki mas meg otthon tudna lenni a kutyaval meg 1-2 hetig, az azert mar jo alap, lehet szoktatni kozben fokozatosan az egyedullethez, szobatisztasaghoz is.

Szerintem sokunk nevelt mar fel kolykot lakasban munka mellett es mindenki tulelte :)


Szoval kicsit nyugi, nem kell itt agyverzest kapni mindjart.

2022. aug. 29. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
91%

Ja es ahogy en levettem, az “almot” is addig gondolta, ameddig a kutya kicsi. Persze hulyen fogalmazott, eleg lett volna a kutyapelust irnia, de szerintem ertheto a lenyeg. Tudom, a pelus is megoszto tema, mi se hasznaltuk peldaul, de ezt is mindenki el tudja donteni, hogy bevallalja-e.


Valoszinuleg a kerdezonek se az az eletcelja, hogy hagyja a kutyat a lakasban hugyozni. Ne feszitsetek ezert keresztre.

2022. aug. 29. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim válasza:
100%
Ha megfelelő körülményeket tudsz biztosítani akkor lehet tartani. Válassz olyan kutyafajtát amit kifejezetten bent szoktak tartani és naponta inkább kétszer kellene elvinned sétálni. Nem muszáj hosszú időre levinni bőven elég 30 perc, de naponta legalább kétszer ki kell vinni. Ha van időd vele foglalkozni és tanítani, valamint kellő türelmed (mivel kell egy kis idő mire megtanulja a szabályokat pl. szobatisztaság) akkor véleményem szerint nyugodtan tarthatsz kutyust. Gondold át, hogy tudod-e biztosítani számára a fenti dolgokat és az alapján dönts. :)
2022. aug. 29. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
0%
Kösz mindenkinek a lepontozást🤮
2022. aug. 29. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
76%

Kölyökkutyával ideális esetben úgy indulunk, hogy kiveszünk 2 hét szabit legalább, és 2 óránként visszük ki pisilni/kakilni. De minden játék, evés és alvás után. Éjszaka is.


A séta nagyon kevés, illetve az almot felejtsd el. Nem macska. A pelenka a másik hülyeség.


Gondolod ezt át újra. Nagyon cuki egy kölyökkutya, de mérhetetlen türelem, idő, és humor kell hozzá. Óriási felelősség egy kutya igényeit jól kielégíteni.

2022. aug. 29. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!