Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tarthatok kutyát kis lakásban?

Tarthatok kutyát kis lakásban?

Figyelt kérdés
Kis lakásban élek, napi nyolc órát távol vagyok. Viszont nagyon szeretnék egy kutyát. Főleg törpe- vagy középuszkárra gondoltam. Minden nap legalább egy sétát tudnék biztosítani neki 1-1,5 óra időtartamban, de ha kell megoldom a kettő sétát, viszont az rövid lesz. Hétvégenként lehetősége lenne kertben futkározni és hosszab túrákra. Nem tudom, nem szenvedne így nagyon? Nem kevés neki a mozgás? Nem rág szét mindent unalmában? Amikor otthon vagyok foglalkoznék vele, nem hagynám magára és oktatom. Mindemellett nagyon szeretném, ápolnám.

2022. aug. 29. 12:45
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
0%

Kérdező: Szerintem teljesen reálisak a lehetőségeid kutyatartáshoz és az is jó, hogy kisebb testű kutyában gondolkozol, mert nagy testű kutya valóban nem való lakásba. Én társasházban lakom és nekem is van kutyám (kis mopsz-pincsi-cihuahua keverék) és teljesen jól elvan úgy hogy minden második nap dolgozom reggeltől estig és így úgy néz ki a séta rend, hogy amikor dolgozom akkor 1 séta van egy nap este, ami 3/4-1 órás legalább, amelyik nap meg nem dolgozom, akkor lemegyek vele délután egy rövidebb sétára és aztán este ugyan az a hossú séta és látszik rajta, hogy ez így teljesen jó neki. És ezt így csináljuk már bő 11 éve (mióta meg van), szóval ehez is van szokva. És 1,5-2 hónapos korában került hozzám és fel tudtam nevelni munka mellett, szóval ne hallgass azokra, akik azt mondják nem lehet és inkább felnőtt kutyát szerezz be. Egyszóval, szerintem, ha tényleg úgy tudod csinálni a dolgokat ahogy leírtad, akkor szerezz be egy kutyát, mert nagyszerű dolog egy hűséges jó barát a háznál. És abban igaza van #8-nak, hogy amiket leírt azokat alaposan gondold át, de szerintem, ha tényleg komolyan gondolod a kutyatartást, akkor valahogy biztos meg tudod oldani ezeket a dolgokat.

#3: Gratula! Látszik, hogy te nem szereted a kutyákat. Ha szereted a kutyádat, akkor egyáltalán nem nyűg a gondozása és egyáltalán nem okoz gondot télen -20 fokban sétálni vele (csak olyankor elég rövidebbet sétálni vele, hogy a dolgát elvégezze, mert neki sem jó ha sokáig van kinn a hidegben), sem nyárom a 30-40 fokban, illetve olyankor meg egy normális, odaadó gazdi tisztában van vele, hogy reggel és este kell sétálni a kutyával, mikor még nincs nagyon meleg és nem napközben a 30-40 fokban. Egyébként őszintén remélem, hogy ezeket nem azért tudod, illetve gondolod így mert van kutyád és elhanyagolod, mert ráuntál, mert ha így van, akkor inkább ajándékozd el valakinek, vagy add be egy menhelyre... ott sokkal jobb dolga lesz, mint nálad!

#15: Mint ha én mondtam volna! Végre egy normális ember!

#20 Mint föntebb is írtam, igen is vállalható az ő életvitele mellett is a dolog, ha tényleg komolyan gondolja a kérdező. Azzal meg, hogy azért nem kéne ebbe így belevágnia, mert túl tapasztalatlan, azért nem értek egyet, mert az én kiskutyám az 1. kutyám. 11 évvel ezelőtt, mikor megkaptam őt a volt osztálytársamtól, semmit sem tudtam a "rutinos" kutyatartásról. Vele tapasztaltam ki a dolgokat, ha valamit nem tudtam utána néztam és/vagy utána kérdeztem és biztos, hogy mindent jól csinálok, mert a kutyám felnéz rám, imád, kis túlzással istennek tart...!

#25: "Kutyát is asszondom hogy ne nagyon vegyél mert alig konyítasz a kutyatartáshoz vmit" Olvasd el amit közvetlen a neked írt válasz rész előtt #20-nak a válaszára írtam!

#27: Teljesen igazad van. Annó nálam is volt alom rendszeresítve, amíg a kutyi megtanulta a szobatisztaságot, aztán mikor már csak az almot használta akkor szép fokozatosan át lett nevelve arra, hogy csak akkor végezze a dolgát, mikor elmegyünk sétálni.

2022. aug. 31. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:
62%
"És 1,5-2 hónapos korában került hozzám" - Honnan, amikor 8 hetes kor előtt nem lenne elválasztható?
2022. aug. 31. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:
30%
8 hét = 2 hónap. Stimmel a dolog.
2022. szept. 5. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne uszkárt. Kifejezetten mozgásigényes fajta, ráadásul híresen rosszul bírják az egyedüllétet.
2023. jan. 8. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!