Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyaiskolákban miért csak...

Kutyaiskolákban miért csak üntyürü püntyürüzéssel tanítanak?

Figyelt kérdés
Írok egy példát: kutyaiskolában csak sima nyakörvet fogadnak el. Ha húz a kutya, ezzel kell kínlódni, 5 perc után olyan fáradt voltam, mintha 100 km-es túrát tettem volna. Nem is mentünk sokra ezzel. Fogadtam egy házhoz járó kiképzőt, azonnal rárakta a szöges nyakörvet, amibe egyszer kellett belerántani, egyetlen egyszer. Azóta gyönyörűen jön a kutya, nem húz. Már sima nyakörvet is rá lehet tenni, mert megszokta, hogy nem húz. Azért nem értem, mert a kutyaiskolában is azt tanultuk, hogy a kényszerítéstől való félelem erősebb motiváció a kutyának, mint a jutalmazás, és pontosan ezt tapasztaltam. Akkor miért nem lehet alkalmazni? Nyilván van olyan érzékenyebb kutya, amelyik ezt nem bírja el, de az enyémnek például szeme sem rebben ilyenkor.
2023. márc. 15. 17:18
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/74 anonim ***** válasza:
97%

A szöges nyakörv szerinted nem fizikai bántalmazás?

Persze nyilván, a csak pozitívos módszer is túlzás, van hogy kicsit keményebben kell fellépni, ebben egyetértünk. Na de ezt elég hanggal, kiálással. A szöges nyakörv egy kínzóeszköz.

2023. márc. 15. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/74 anonim ***** válasza:
93%
Az ilyen a gyereke nyakába is szöges nyakörvet tenne, ha üvöltene a boltban. :D
2023. márc. 15. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/74 Feketeruhasember ***** válasza:
17%

Én úgy hallottam a leg rosszabb az a hevederes "nyakörv" mert a kutya a teljes testével tud húzni mert eloszlik a terhelés.


A láncos nagy szemű nyakörv a jó ami hurokban van a kutyán. Ez nem allazkinzas mert a kutya érzi ha nem jó neki és nem fog húzni mert nem hülye.

2023. márc. 15. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/74 anonim ***** válasza:
83%
2023. márc. 15. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/74 Feketeruhasember ***** válasza:
16%
Egyenként a szöges nyakörv az miért fáj neki? Én úgy tudom azokon a nyakörveken nyilván nem befelé állnak a szögek hanem kifelé hogy ha egy másik kutya megtámadja akkor ne tudjon a nyakába harapni.
2023. márc. 15. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/74 anonim ***** válasza:
93%
Gondolom téged is hasonlóan neveltek és elképzelésed sincs, hogy máshogyan is lehetne viszonyulni egy élőlényhez. Nagyon szomorú ez, még szomorúbb, hogy a gyerekedet is ezen a szinten fogod majd nevelni.
2023. márc. 15. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/74 anonim ***** válasza:
94%

15


[link]


Belöl vannak a szögek. Ez még egy szebbik verzió, ennél sokkal hegyesebb szögesek is vannak. Az a kutya torkába mélyed.

2023. márc. 15. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/74 anonim ***** válasza:
26%

Ez nem csak azért szar mert sért, hanem mert megrántod összeakad, de hosszú másodpercek alatt engeded vissza.


Amit én használtam az kb egy 6 mili átmérőjű fonott zsineg hurokban végződött, ami állítható, füle alatt volt egészen fenn a nyakán nem szorosan, tizedmásodperc alatt össze lehetett rántani, és ugyanolyan hamar is enged vissza, kellemetlen, de nem sérül a kutya. Bevált, működik.

2023. márc. 15. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/74 A kérdező kommentje:
Nem értem miről beszéltek. A kutyával semmi gond nincsen, teljesen jó az idegrendszere, nagyon jó vérvonala van. egy kőkemény munkakutyáról beszélünk. A mai napig hetente kétszer járok vele örző védőzni, már sok éve, amit szintén a kiképző javaslatára kezdtünk el. És mióta járunk, láthatóan sokkal kiegyensúlyozottabb a kutya. A kutyaiskolákban hiába mondtam el a problémámat, és kértem segítséget, meghaladta a képességüket. Ők annyit tudtak, hogy a Fifikét hogy meg kell megtanítani ültetni, fektetni. Nekem sem ezekkel volt a gondom, mert a kutya azonnal értette a feladatot. De nem tudtam például sétáltatni, mert vizisíeltem utána, ha meg kerítésen belülről elkezdtek örjöngeni a kutyák mindennek vége volt. Ez a kiképző visszaadta a séták örömét is, nagyon rövid idő alatt eljutottunk oda, hogy reakció nélkül megyünk el az örjöngő kutyák mellett, laza pórázzal. Én csak azt látom, hogy nekünk mi az bevált, és mi az ami nem.
2023. márc. 15. 18:50
 20/74 anonim ***** válasza:
16%

Ilyesmi a megoldása annak amit írtam, csak vékonyabb a nyakra kerül része.


[link]

2023. márc. 15. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!