Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyaiskolákban miért csak...

Kutyaiskolákban miért csak üntyürü püntyürüzéssel tanítanak?

Figyelt kérdés
Írok egy példát: kutyaiskolában csak sima nyakörvet fogadnak el. Ha húz a kutya, ezzel kell kínlódni, 5 perc után olyan fáradt voltam, mintha 100 km-es túrát tettem volna. Nem is mentünk sokra ezzel. Fogadtam egy házhoz járó kiképzőt, azonnal rárakta a szöges nyakörvet, amibe egyszer kellett belerántani, egyetlen egyszer. Azóta gyönyörűen jön a kutya, nem húz. Már sima nyakörvet is rá lehet tenni, mert megszokta, hogy nem húz. Azért nem értem, mert a kutyaiskolában is azt tanultuk, hogy a kényszerítéstől való félelem erősebb motiváció a kutyának, mint a jutalmazás, és pontosan ezt tapasztaltam. Akkor miért nem lehet alkalmazni? Nyilván van olyan érzékenyebb kutya, amelyik ezt nem bírja el, de az enyémnek például szeme sem rebben ilyenkor.
2023. márc. 15. 17:18
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/74 anonim ***** válasza:
98%
Alap hogy nem használunk szöges nyakörvet. Nagyon sok kiképző ellenzi nem véletlenül. Szépen is meglehet tanítani a kutyát,igaz van amelyiket sok türelemmel.
2023. márc. 15. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/74 Feketeruhasember ***** válasza:
22%

Szerintem az a fő gond hogy nem szakmai döntjük el hogyan idomítsunk egy állatot hanem korunk emberi bűntudatát és mimóza érzékenységét akarjuk bele táplálni a folyamatba. Úgy akarunk bánni az állatokkal mintha emberek lennének és az alapján akarják meghatározni egy módszer helyességét vagy hatékonyságát hogy ha velünk csinálnák akkor milyen lenne nekünk embereknek.


Pedig a kutyák állatok mint pl egy oroszlán. Az egyetlen különbség hogy kevésbé agresszív formában van mellettünk a domesztikácio folyamata miatt. De a motivációja az értelme az ugyanaz.

2023. márc. 15. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/74 A kérdező kommentje:
Tehát akkor itt mindenki szerint az a normális, hogy egy egész életen át virslikarikákkal megrakott táskával mászkáljak mindenhova, és adagoljam a kutyának folyamatosan mint a pez cukrot?!
2023. márc. 15. 19:10
 24/74 A kérdező kommentje:
Mégegyszer hangsúlyoznám, hogy munkakutyáról van szó, nem érzékeny lelkű fajtáról.
2023. márc. 15. 19:12
 25/74 Feketeruhasember ***** válasza:
9%
Azért durva hogy minden nemű érvelés nélkül vannak itt lepontozva a válaszok
2023. márc. 15. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/74 A kérdező kommentje:
Igen, kicsit átestek itt egyesek a ló túloldalára. Például a 23-as válasz teljesen hasznos, és mégis fullra le van pontozva.
2023. márc. 15. 19:25
 27/74 anonim ***** válasza:
89%
Szerinted hasznos 23-as válasza, mások szerint meg hülyeség.
2023. márc. 15. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/74 anonim ***** válasza:
28%
a 23-asnak igaza van, ettől még a szögesnyakörv nem jó. de mindegy, feladom.
2023. márc. 15. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/74 anonim ***** válasza:
91%
Sok helyen tiltva van. Nem véletlenül. Dolgoztam menhelyen. Az agresszív kóbor kutyát is meg tudták tanítani hogy szépen jatszon a többi kutyával. Nem kínozták csak határozottak voltak.
2023. márc. 15. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/74 anonim ***** válasza:
98%
Szoges nyakorv?! Azt hittem azt betiltottak mar. Orulet
2023. márc. 15. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!