Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyaiskolákban miért csak...

Kutyaiskolákban miért csak üntyürü püntyürüzéssel tanítanak?

Figyelt kérdés
Írok egy példát: kutyaiskolában csak sima nyakörvet fogadnak el. Ha húz a kutya, ezzel kell kínlódni, 5 perc után olyan fáradt voltam, mintha 100 km-es túrát tettem volna. Nem is mentünk sokra ezzel. Fogadtam egy házhoz járó kiképzőt, azonnal rárakta a szöges nyakörvet, amibe egyszer kellett belerántani, egyetlen egyszer. Azóta gyönyörűen jön a kutya, nem húz. Már sima nyakörvet is rá lehet tenni, mert megszokta, hogy nem húz. Azért nem értem, mert a kutyaiskolában is azt tanultuk, hogy a kényszerítéstől való félelem erősebb motiváció a kutyának, mint a jutalmazás, és pontosan ezt tapasztaltam. Akkor miért nem lehet alkalmazni? Nyilván van olyan érzékenyebb kutya, amelyik ezt nem bírja el, de az enyémnek például szeme sem rebben ilyenkor.
2023. márc. 15. 17:18
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/74 anonim ***** válasza:
26%
A lovakat miért nem sajnálja pl senki? Villanypásztor, zabla stb...
2023. márc. 17. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/74 anonim ***** válasza:
95%
Komolyabb kutyaiskola fizikai fenyítés nélkül is tud kutyát kiképezni, csak a hozzá nem értő trénereknek kell kényszerítő eszköz, akik másképp nem tudnak hatni a kutyára.
2023. márc. 17. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/74 anonim ***** válasza:
95%

61


A lovakat is lehet fizikai fenyítés nélkül nevelni.

2023. márc. 17. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/74 anonim ***** válasza:
95%
A Nemzeti Vágtára évek óta orrolnak a lovasok, hogy árt a lovaknak a belvárosi talaj, hiába szórják fel az esemény idejére. Mi az, hogy a lovakat nem sajnálja senki?
2023. márc. 17. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/74 anonim ***** válasza:
60%
#64 és amikor pár éve nyilvánosan ezrek szeme láttára belezték ki csóri lovat a hősök terén?
2023. márc. 17. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/74 anonim ***** válasza:
Arról nem hallottam. :-(
2023. márc. 17. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/74 anonim ***** válasza:
Pedig volt ilyen. :/
2023. márc. 17. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/74 anonim ***** válasza:
100%
Aki lovas körökben jobban mozog, valószínűleg hallott róla, és valószínűleg felháborítónak is tartotta.
2023. márc. 17. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/74 anonim ***** válasza:
36%

63 61 vagyok. Tisztában vagyok vele. Szabadidomitásnak hívják. Nálunk is így vannak tartva, de a legtöbb helyén nem.

64 nem nagyon látsz pl a lovas rovatba ilyen kérdést hogy minek a zabla, stb...

Én a kutyára se adtam volna fujtót, de itt kinn kötelező az elején. Igaz 2-szer voltunk, utána én tanítottam.

De egy Kaukázusit pl hiába tanítgatsz jutifalattal meg forogsz vele...ha megindul nem fogod meg.


A másik a lovakat sokszor adják veszik, pedig az is ragaszkodik és mégse háborog senki. Ha eltörik a lába pl viszik a vágora...és ha tetszik ha nem ez a valóság.

Nyilván a milliós versenyló más és van kevés kivétel aki altatja otthon a lovát.

2023. márc. 17. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/74 anonim ***** válasza:
100%

69


Pont kaukázusim volt. Nem indult meg mert kiskorában megtanittunk neki mindent, persze segítséggel.


Az is udnorito es bevált dolog hogy megölik ha eltörik a lába, hidd el ezeken is háborodnak az emberke de most nem ez a téma.


A jó szakembernek nem kellenek ilyen dolgok.

2023. márc. 17. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!