Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyaiskolákban miért csak...

Kutyaiskolákban miért csak üntyürü püntyürüzéssel tanítanak?

Figyelt kérdés
Írok egy példát: kutyaiskolában csak sima nyakörvet fogadnak el. Ha húz a kutya, ezzel kell kínlódni, 5 perc után olyan fáradt voltam, mintha 100 km-es túrát tettem volna. Nem is mentünk sokra ezzel. Fogadtam egy házhoz járó kiképzőt, azonnal rárakta a szöges nyakörvet, amibe egyszer kellett belerántani, egyetlen egyszer. Azóta gyönyörűen jön a kutya, nem húz. Már sima nyakörvet is rá lehet tenni, mert megszokta, hogy nem húz. Azért nem értem, mert a kutyaiskolában is azt tanultuk, hogy a kényszerítéstől való félelem erősebb motiváció a kutyának, mint a jutalmazás, és pontosan ezt tapasztaltam. Akkor miért nem lehet alkalmazni? Nyilván van olyan érzékenyebb kutya, amelyik ezt nem bírja el, de az enyémnek például szeme sem rebben ilyenkor.
2023. márc. 15. 17:18
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/74 anonim ***** válasza:
23%
#40 mert a kutya fájdalomküszöbe, és az emberé egy szinten van ugye?
2023. márc. 15. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/74 anonim ***** válasza:
73%
#41 Nem, a kutya fájdalomküszöbe egy szobanövénnyel van egy szinten, akármit csinálhatsz vele, meg sem érzi, mert csak egy állat. Vagy milyen választ szerettél volna? Ha ilyen módszerekkel neveled a kutyádat, jó esély van rá, hogy egy szép napon elege lesz, rád támad, és széttép majd. 😊🌼🌈🌷❤️
2023. márc. 15. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/74 anonim ***** válasza:
78%
Ha "üntyürü püntyürüzés" alatt a pozitív megerősítést érted, akkor abban szerintem igazad van, hogy ez nem mindig elég. Arra tök jó módszer a jutalmazás, hogy egy csomó mindent megtanítson az ember a kutyájának, szerintem sokkal jobb, mint a fenekét a földhöz nyomkodni és hasonlók. De azzal nekem is gondom volt, hogy az első két kutyasuli, ahová jártunk, két marékkal szóratta a virslikarikákat, de ha az volt a kérdés, mit csináljak, ha a kutya épp magasról tesz rám, akkor csak annyit mondtak, hogy legyek érdekesebb, használjak motiválóbb jutalomfalatot. Kösz. Végül mentünk egy olyanba, ahol komolyabban munkakutyáztak is. Ott sem szadizták a kutyákat, támogatták a jutalomfalat/játék használatát, de ha olyan helyzet volt, a nem túl durva büntetés is belefért. Szögest egyvalakinél láttam, egyéni obedience foglalkozáson, őt pont hosszú évek óta ismerem, komolyan dolgozik a kutyáival (malinois), jó fejek, jól dolgoznak, de kemények. Ugyanakkor a 2 éves fiamat nyugodt szívvel odaengedném hozzájuk, mert kiegyensúlyozott és jól nevelt kutyák. Részemről nem használnék szöges nyakörvet, még fojtót sem, de ha ő úgy ítéli meg, hogy ahhoz az adott gyakorlathoz az a célszerű, akkor nem fogok beleugatni a dolgába. Ismerek olyat, ahol a nevelés hiányát palástolják ezzel, de az ő esetében nem így van.
2023. márc. 16. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/74 anonim ***** válasza:
25%
#42 te meg hülye vagy. És fogalmad nincs dolgokról de okoskodsz.
2023. márc. 16. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/74 anonim ***** válasza:
100%

Öhm, nem kell olyan kutyát venni, amelyikhez szöges nyakörv szükséges.


Bár egy rottweilert is gyönyörűen meg lehet tanítani bármire állatkínzás nélkül, és igen, rhadt melós! - de a tanítást nem is egy nyolcvankilós színizom kutyával kezded, hanem 2-3 hónapos korában, amikor elkezdheti a kutyaovit-sulit.

2023. márc. 16. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/74 anonim ***** válasza:
97%

Ha csak így tudod nevelni a kutyát az már rég rossz. A munka kutyákat is rendesen nevelik, keresztapámnak is az van. Szépen ki lett képezve.


Ne a kutyát büntesd mert te nem értesz hozzá.

2023. márc. 16. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/74 Feketeruhasember ***** válasza:
71%
Elolvasva amit az egyik válaszoló írt linket semmi vérlázító nincsen benne, egy telejsen összeszedett szöveg a leirtakat megfelelő ervelessel alátámasztva. Nem úgy tűnik mintha sötét barlangból kimászott gonosz emberek írták volna mégis nullára lepontozták.
2023. márc. 16. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/74 anonim ***** válasza:
96%
Én egy teljesen lepontozott linket látok, amiben retriever póráz van, ez gyakorlatilag egy fojtó, amit sokan nem arra használnak, amire ki lett találva.
2023. márc. 16. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/74 anonim ***** válasza:
100%
2023. márc. 16. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/74 anonim ***** válasza:
3%

Leszarom ha lepontozták, érdekes módon a valóság meg engem igazol.

De próbálkozzatok az ütyülüpütyülüzéssel éveken át, én meg vidáman elvagyok a kis gyapjas barátommal. :D :D :D

2023. márc. 16. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!