Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyaiskolákban miért csak...

Kutyaiskolákban miért csak üntyürü püntyürüzéssel tanítanak?

Figyelt kérdés
Írok egy példát: kutyaiskolában csak sima nyakörvet fogadnak el. Ha húz a kutya, ezzel kell kínlódni, 5 perc után olyan fáradt voltam, mintha 100 km-es túrát tettem volna. Nem is mentünk sokra ezzel. Fogadtam egy házhoz járó kiképzőt, azonnal rárakta a szöges nyakörvet, amibe egyszer kellett belerántani, egyetlen egyszer. Azóta gyönyörűen jön a kutya, nem húz. Már sima nyakörvet is rá lehet tenni, mert megszokta, hogy nem húz. Azért nem értem, mert a kutyaiskolában is azt tanultuk, hogy a kényszerítéstől való félelem erősebb motiváció a kutyának, mint a jutalmazás, és pontosan ezt tapasztaltam. Akkor miért nem lehet alkalmazni? Nyilván van olyan érzékenyebb kutya, amelyik ezt nem bírja el, de az enyémnek például szeme sem rebben ilyenkor.
2023. márc. 15. 17:18
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/74 Feketeruhasember ***** válasza:
49%

"Az is udnorito es bevált dolog hogy megölik ha eltörik a lába, hidd el ezeken is háborodnak az emberke de most nem ez a téma."


Ha nem ölök meg, akkor magától pusztul el. Sorry...

Ha minimálisan tisztában lennél egy ló anatómiájával akkor tudnád miért nem lehet gyógykezelni egy ló törött lábát.


"Pont kaukázusim volt. Nem indult meg mert kiskorában megtanittunk neki mindent, persze segítséggel."


Nem csak "kiskorában" (maradjunk a kölyöknél) azonnal oktatni kezdett kutyák léteznek, hanem felnőtt de meg nem nevelt, nem tanított nagytestű kutyák is, amikhez más módszer szükséges mint ideális esetben.

2023. márc. 17. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/74 anonim ***** válasza:
19%

De ha a ló lába törik az nem jön helyre. Egy szenvedés neki. Nálunk is volt egy törött lábú ló 3 évig bírta, altatva lett. Mindennel együtt 2 milla.


Kaukázusi egy példa volt...ok, kiskorától tanítottad.

2023. márc. 17. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/74 anonim ***** válasza:
0%

72 vagyok.

Nekem pl 2 németjuhász van. A6 egyiket én tanítottam a másik 2 évesen került hozzám...annak aztán adhattad a jutalomfalatot pl...kb lese szrt.

2023. márc. 17. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/74 anonim ***** válasza:
68%

Nevelés kérdése minden


Egy idősebb állatot nehezebb tanítani de lehet és itt se kell olya fenyito eszközöket használni ami fájdalmat okos neki. Tapasztalat

2023. márc. 18. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!