Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyaiskolákban miért csak...

Kutyaiskolákban miért csak üntyürü püntyürüzéssel tanítanak?

Figyelt kérdés
Írok egy példát: kutyaiskolában csak sima nyakörvet fogadnak el. Ha húz a kutya, ezzel kell kínlódni, 5 perc után olyan fáradt voltam, mintha 100 km-es túrát tettem volna. Nem is mentünk sokra ezzel. Fogadtam egy házhoz járó kiképzőt, azonnal rárakta a szöges nyakörvet, amibe egyszer kellett belerántani, egyetlen egyszer. Azóta gyönyörűen jön a kutya, nem húz. Már sima nyakörvet is rá lehet tenni, mert megszokta, hogy nem húz. Azért nem értem, mert a kutyaiskolában is azt tanultuk, hogy a kényszerítéstől való félelem erősebb motiváció a kutyának, mint a jutalmazás, és pontosan ezt tapasztaltam. Akkor miért nem lehet alkalmazni? Nyilván van olyan érzékenyebb kutya, amelyik ezt nem bírja el, de az enyémnek például szeme sem rebben ilyenkor.
2023. márc. 15. 17:18
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/74 anonim ***** válasza:
97%

50


A 2 között nincs semmi?


Határozottan de türelmesen kell tanítani egy kutyát úgy hogy közben nem okozunk neki fájdalmat.

2023. márc. 16. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/74 anonim ***** válasza:
97%
Az etikus módszer meg engem igazol. :-D
2023. márc. 16. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/74 anonim ***** válasza:
22%
Neszórakozz, a saját anyja se tanítja kedvesebben a pár hetes kuttyokat, És igen ha valami olyat próbál megtenni amit nagyon nem kéne, akkor kap akkorát hogy ne jusson eszébe többet, történt már ilyen, de asszem elengedtem a dolgot, szívjatok vele évekig esetleg eredménytelenül, napi szinten az utcán rengeteg ilyet látni hogy az embernek fogalma nincs a kutyáról, de tartja, röhögök ezeken sokszor hogy akkor most ki sétáltat kit. Győzködjön titeket a fene, csinálja mindenki ahogy akarja, én inkább az állatkával töltöm az időmet a hülyék győzködése helyett :)
2023. márc. 16. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/74 anonim ***** válasza:
84%
Én etikus módszerrel neveltem a reaktív, felnőttként utcáról mentett kutyámat, és szebben sétál, mint akik agresszív módszerrel próbálják a kutyáikat tanítani. Néha megmosolygok gazdikat, akik egy erős pórázrántással reagálnak, ha a zsebcirkálójuk felhúzza magát és hevesen ugat más kutyára, míg az enyém szépen megy tovább, vagy kitámadás nélkül ül mellettem, pedig amikor hozzám került, még ő is kitámadott a behívhatatlan nembánt kutyákra, akik rárontottak.
2023. márc. 16. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/74 anonim ***** válasza:
57%

Nem huz a kutyam,amiota megyek vele elegszer kocogni/futni elegendo idotartamot.

Nagydarab ov kutya,nem huz.


A mozgast nem potolja a neveles. Tanultuk a nem huz dolgoz. Addig mukodik,amig megvan a rendszeres egyutt futasunk.


Lusta gazdanak oreg roncs jsrni alig tudo kutya valo. Kapsz olyat tenyesztotol vagy sinteren is. .

2023. márc. 16. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/74 anonim ***** válasza:
94%

53


Pár hétig "szívtam" vele és tömegesen sétál. A többi kutyával is barátságos.


Akik nem tudnak sétáltam I azok általában sehogy nem tanítják a kutyájukat csak úgy elmennek sétálni és csodálkoznak hogy nem tudnak.

2023. márc. 16. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/74 anonim ***** válasza:
82%

Sok kutyasuli csak a pozitív megerősítést díjazza. Jó dolog,de azért nem minden kutyánál hasznos.


Nekünk sem vált be egy ilyen suli, makacs terrier akkor ivaros kanommal határozottan kell bánni és voltak olyan viselkedési dolgai amit egy kis jutifalat,meg enyje benyje nem oldott meg. Az oktató meg meglepődött, hiába vette át a pórázt, kutyám szinte körbe röhögte és még a jutit sem fogadta el tőle :D

Kidobtam a kukába egy csomó pénzt elment 3 hónap és semmi nem javult. Pedig én aztán mindent betartottam. Vártam a csodára,sajnos.


Aztán kerestem egy magántrénert lehető legjobb döntés volt,számomra tökéletes trénert találtam és az ő modszerei beválltak. Konkrétan első óra után ahogy sétáltunk,gyakoroltunk változtam én is a kutya is jó írányban! Textil fojtót ajánlott húzásra,meg hát nyilván a fordulás,de ugye az időzítés nem mindegy,igaz kellett egy hónap séta a fojtóval benne, mivel fent állt egy ideje a probléma. Intenzív is volt.De azóta is elég a sima fix textil nyakörv,ha húzni kezdene,elég egy apró rántás vissza megy lábhoz. Sosem bántottam,nem fél tőlem.Kapcsolatunk jobb lett,jobban figyel rám.


Viszont vannak fajták,egyedek akiknél meg akár textil fojtó,akár láncos, vagy szöges. Megtörne a kutya,mert sok neki!


Vannak kutyák akiknek meg pont erősebb fegyelmezési eszköz kell.


Gazdi akkor csinálja jól,ha tanulási fázisban használja,megérteti a kutyával mit vár el tőle. Utána nincs szükség fojtóra.


Volt egy két szitu amikor láncos fojtóhoz kellett nyúlnom. De néhány alkalom után szintén megértette a kutya mit várok tőle.


Nálatok a kiképző a szögest látta jónak,használtátok és már írtad nem húz,sima nyakörvvel is sétáltatható. Ezeknek az eszközöknek pont az a lényege.



Nekem ez a véleményem.


Minden kutya gazdi páros más.


Más egy szolgalelkű golden,vizsla tanítása és más egy terrier,bulltipus,roti nevelése.


Ami egy goldennek sok,lehet egy rotinak meg kevés.

2023. márc. 16. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/74 anonim ***** válasza:
33%
Komolyabb kutyaiskolába alap nálunk a futó nyakörv az elején pl.
2023. márc. 16. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/74 anonim ***** válasza:
6%
fojtó*
2023. márc. 16. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/74 anonim ***** válasza:
96%

Egy komolyabb kutyaiskolába be se lehet vinni olyat.


Egy jó tréner határozottságal tanít nem fájdalommal vagy dédelgetéssel.

2023. márc. 17. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!