Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kb közép termetű...

Milyen kb közép termetű kutyát ajánlanátok 2-3 éves gyerek és 2 macska mellé?

Figyelt kérdés

Lányom imádja az állatokat, a macskáinkat is, de sokszor úgy látom, jó lenne neki egy "masszívabb, nyúzhatóbb társ" is, plusz én is rég óta szeretnék kutyát is. Gondolkoztam menhelyi kutyuson is, de pont egy kutyákkal foglalkozó ember elbizonytalanított, hogy nem feltétlenül a legjobb ötlet egy teljesen ismeretlen hátterű/genetikájú kutya, aki fene tudja mit élt át előtte. Persze lehet a világ legtürelmesebb kutyája is, de nem fix.

Kert van, de inkább benti lenne, családtag, mint a cicák is.



2023. ápr. 24. 00:48
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/76 anonim válasza:
9%
Havanese ❤️ olyan mint egy 2-3 éves örökmozgo gyerek, játékos, lehet nyuzni.
2023. ápr. 24. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/76 A kérdező kommentje:
Bocsánat, azt kihagytam, hogy mini kutyát nem szeretnék, jó lenne, ha meg tudna védeni minket, ha esetleg bármi történik, erdő mellett lakunk. 😊 Olyan 20 kiló körülire gondoltam, mint közép termetű.
2023. ápr. 24. 01:07
 3/76 anonim ***** válasza:
59%
Semmilyet. Ioyen kicsi gyerek mellé nem való, pláne nem kölyök.
2023. ápr. 24. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/76 anonim ***** válasza:
87%
Meséld már el hogy egy 20kilós kutya mitől tud megvédeni amitől te nem tudod megvédeni saját magadat?Nyúzáshoz meg inkább vegyél egy plüsst a pujának😊
2023. ápr. 24. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/76 anonim válasza:
25%

Felnőtt, kicsit idősebb kutyát, ami gyerekes családból jött, mert a szülők váltak.


Mi is ilyen kutyán gondolkodunk és két ismerős is ilyet fogadott örökbe.


Vagy olyat, ami ideiglenes befogadónál volt és kifejezetten ajánlják kisgyerek mellé.

2023. ápr. 24. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/76 anonim ***** válasza:
85%

Nyuzasra semmilyet, meg egy artatlan golden retriever is odakaphat a gyereknek, plane ha meg fiatal es nincs nevelve, szoktatva. Lehetoleg a macskakat se nyuzza, mert azok aztan tenyleg akarmikor idegbe johetnek, akkor is, ha eddig soha nem volt ra pelda es a macska olyankor aztan nem figyel, hogy hova karmol, harap. Nekem gyerekkoromban pl az also szemhejamba kapott bele a cicam, pedig meg csak nem is nyuztam, csak PISLOGTAM😂 Persze a macska is kolyok volt meg, o inkabb jatekbol csinalta, szerencsere semmi baj nem lett belole.

Alapvetoen nem baj, ha van allat is a gyerek mellett, csak tudjatok a szabalyokat, golden retriever, talan a border collie, ezek pl bekes fajtak, de ne nyuzza.

2023. ápr. 24. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/76 anonim ***** válasza:
92%
De attól is függ mit tudtok nyújtani a kutyának?
2023. ápr. 24. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/76 anonim ***** válasza:
93%

Kutyakiképzéssel foglalkozom. Egy kutya akkor lesz élhető társ, ha az első 1,5 évet tudatosan, szakszerűen beleteszitek a kiképzésbe, rendszeresen hordjátok sétálni, minél több inger éri, vagyis szocializáljátok. Kevés kutya van, aki ösztönösen megvédene, de amelyik ilyen annak komoly ösztönkezelési tréning kell, hogy kontroll alatt tudjon dolgozni a kutya.

A leírásodból nem érzem, hogy tisztában lennél, hogy mivel jár egy ilyen kaliberű kutya kiképzése.

Egy 1,5-2 éves kutyával sokkal jobban járnátok. Nem gyepmesteri telepről kell elhozni, mert ott tényleg nem ismerik a kutyák személyiségét mélyebben. De vannak menhelyek, akik nagyon nagy gondot fordítanak arra, hogy megismerjék az általuk örökbe adni kívánt kutyát különböző ingerekre, szituációkban. Vagy ideiglenes befogadóknál vannak kutyáik, családban. Ezeknél a kutyáknál, amelyikre azt mondják mehet gyerek mellé, az mehet. Már kiforrottabb jellemű kutyát kapsz, akit el tudsz dönteni, hogy illik e hozzátok. Ettől függetlenül a kiképzésre fordítandó pénzt, időt, energiát nem spórolhatod meg!

Ha fajtatiszta kölyökben gondolkodsz, akkor nem úszhatod meg, hogy százezrekért normális tenyésztőtől vegyél. Ha szaporítót választanál az ugyanolyan rizikós mint egy nem ismert menhelyi. Azon kívül hogy egy szaporító nem törődik vele, hogy milyen jellemű kutyák kerülnek ki tőle, nem szűr genetikai betegségekre, és az első 8 hétbe (ha egyáltalán addig tartja őket) nem teszi bele azt a szocializációs munkát, amitől könnyebb a leendő gazdiknak.


Egy szó mint száz. Mennyi időd van napi szinten? És mennyire vagy elkötelezett? Járnál-e kutyaiskolába, vagy még inkább, fogadnál-e oktatót aki csak veletek foglalkozik az első időkben és megtanítja hogyan jutalmazd, hogyan motiváld a kutyát, hogy előzd meg és hogyan javítsd a hibákat. Ez az első 1,5 évben olyan, mintha lenne még egy gyereked. Ezt gondold át felelősségteljesen, hogy tudod e vállalni.

És végül de nem utolsó sorban, a kutya nem azért van hogy a gyerekek nyúzzák. 3 éves a lányom, 3 kutyám van (13, 10 és 6 évesek), plusz egy macska és soha nem nyúzhatta őket, viszont ma már ő tanítgatja őket, magától megeteti (főleg a macskát, akit reggel be kell engedni). De már most felelősségteljesebben áll hozzájuk, mint néhány felnőtt.

2023. ápr. 24. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/76 anonim válasza:
70%
Nekünk egy pitbullunk van de ő már velünk volt a gyerek előtt is. Imádják egymást. Én arra tanítom a gyereket, hogy a kutyát nem nyúzzuk, nem húzzuk a fülét, a farkát, nem piszkáljuk ha pihen, ha eszik.
2023. ápr. 24. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/76 anonim válasza:
11%
Puli mudi, rendkívüli módon védik a gyereket es a portát
2023. ápr. 24. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!