Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kb közép termetű...

Milyen kb közép termetű kutyát ajánlanátok 2-3 éves gyerek és 2 macska mellé?

Figyelt kérdés

Lányom imádja az állatokat, a macskáinkat is, de sokszor úgy látom, jó lenne neki egy "masszívabb, nyúzhatóbb társ" is, plusz én is rég óta szeretnék kutyát is. Gondolkoztam menhelyi kutyuson is, de pont egy kutyákkal foglalkozó ember elbizonytalanított, hogy nem feltétlenül a legjobb ötlet egy teljesen ismeretlen hátterű/genetikájú kutya, aki fene tudja mit élt át előtte. Persze lehet a világ legtürelmesebb kutyája is, de nem fix.

Kert van, de inkább benti lenne, családtag, mint a cicák is.



2023. ápr. 24. 00:48
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/76 anonim ***** válasza:
100%

Annyi ilyen cikk van ebben a témában:

[link]

2023. ápr. 25. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/76 A kérdező kommentje:

😂😂 Hol írtam azt, hogy nem foglalkoznék a kutyával? Írtam, hogy vinném fejlesztésekre vagy hívnék házhoz jövőt, napi több séta, kert, ház, szeretet... Egy nyugodt, családcentrikus kutyának mi kellene? Járassam nyúl után futni, versenyekre vagy mi? Nem túlhajtani akarom, hanem szeretni. Nem a gyereknek akarok, már rég óta vágyom én is rá, hogy újra legyen kutyánk, az csak rátesz, mennyire imádja a lányom is az állatokat, legyen bármilyen állat. Brutálisan túl lett ez tolva, már csak direkt kötekedés, mert miért ne, jól esik belerúgni gondolom bárkibe, akibe csak tudsz. :)

Köszönöm, én itt befejeztem. További szép napot.

2023. ápr. 25. 17:19
 43/76 anonim ***** válasza:
13%

Figyelj csináld úgy ha nincs teljesen sok időd sétáltatni a kutyát (minimum 2 óra)

Akkor írsz/beszélsz egy tenyésztővel h olyat szeretnél ami/közepesen nem annyira aktív KÖLYÖK. Kölyök korban az határoza meg h milyen lesz később (küllem vonalú németjuhászt, boxert, Svájci juhászt, border colit javasolok)

2023. ápr. 25. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/76 anonim ***** válasza:
100%
Border colliet ne, még küllem vonalból se.
2023. ápr. 25. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/76 anonim ***** válasza:
29%
*44 ha olyat kér ami nem annyira aktív vagy egyáltalán nem
2023. ápr. 25. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/76 anonim ***** válasza:
100%
A border aktív és feladatigényes, neki ez nem elég, egy lustábbnak sem. Nagyon sok border landol a fajtamentésnél, mert a gazdik túlvállalták magukat. Nekem tőlük van kutyám, de én pont ezt a kombinált foglalkozásigényt szeretem bennük.
2023. ápr. 25. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/76 anonim ***** válasza:
100%
#46 munkavonalú németjuhász is ilyen én is azért választottam azt. Azt mondják azt fizikálisan nem lehet le fárasztani.
2023. ápr. 25. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/76 anonim ***** válasza:
15%

Nem kell paranoiasnak lenni, nem rúgtam beléd. Tényeket közöltem.


Nyugodtan töltsd ki rajtam a frusztrációd, nem nagyon érdekel. Majd rájösz magad is. Próbàlkozz bátran, ezt írtam előbb is. Nem fogsz kapni, majd meglátod.

2023. ápr. 25. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/76 anonim ***** válasza:
88%
#48 nem értelek. Azt írta foglalkozna vele. Tanítaná azt lenne jó meg tudni h ő szerinte a kislányával nem tudják e együtt el vinni sétáltatni. Mennyit tudna PONTOSAN foglalkozni vele
2023. ápr. 25. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/76 anonim ***** válasza:
30%

Utolsó, nézd meg bármelyik menhelyet. Kb mindegyik kikoteseiben benne van, hogy nem adnak 7-10-akarmennyi eves gyerek mellé kutyát. Szerintem nem viccből.


Ugyanez a tenyesztokkel, ezekben a korokben mozgok. Tudom, hogy valogathatnak a vevok kozott. Nem fognak adni, mert most meg otthon van a gyerekkel, de ez nem lesz igy orokke. Meg ha most talan ki is bekkeli, ha iskolas lesz, es o is dolgozik, akkor reggel elmennek otthonrol, este haza, tanulas, fozes, stb. A kutyanak meg annyi. A tenyeszto nincs r aszorulva h ne tokeletes otthonba adjon. Nem fognak neki. Es en egyet is ertek.

2023. ápr. 25. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!