Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kb közép termetű...

Milyen kb közép termetű kutyát ajánlanátok 2-3 éves gyerek és 2 macska mellé?

Figyelt kérdés

Lányom imádja az állatokat, a macskáinkat is, de sokszor úgy látom, jó lenne neki egy "masszívabb, nyúzhatóbb társ" is, plusz én is rég óta szeretnék kutyát is. Gondolkoztam menhelyi kutyuson is, de pont egy kutyákkal foglalkozó ember elbizonytalanított, hogy nem feltétlenül a legjobb ötlet egy teljesen ismeretlen hátterű/genetikájú kutya, aki fene tudja mit élt át előtte. Persze lehet a világ legtürelmesebb kutyája is, de nem fix.

Kert van, de inkább benti lenne, családtag, mint a cicák is.



2023. ápr. 24. 00:48
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/76 anonim ***** válasza:
45%

Golden Retriverre szavazok en is

Nyugodtak a gyerekekkel es mas allatokkal

A legjobb valasztas csaladoknak


9. Jol irja, a gyerekeket is arra kell nevelni hogy ne nyuzzak az allatot.

2023. ápr. 24. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/76 anonim ***** válasza:
88%

Nyúzni semmit se. Menhelyen jó hogy nem gondolkozol, ilyen helyre nem is adnának kutyát.

A macskátokat is sajnálom.

2023. ápr. 24. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/76 anonim ***** válasza:
92%

A kutya nem nyúzhatóbb, mint a macska. Pont olyan finoman kell vele bánni. Nem a kutyának kell hagyni, hogy normális, ha gyomrozzák, hanem a gyereknek, hogy szépen, finoman bánjon a kutyával.

A kutyának nem feladata megvédeni titeket. Sőt! Te vagy a gazdája, neked kell megvédeni őt! Egészséges gazdi-kutya kapcsolatban, ahol nem a kutya a domináns, tőled várja a védelmet. Egy közepes testű kutya amúgy sem jelent túl nagy védelmet pl. egy vaddisznó ellen, ha már erdő mellett laktok.

A puli, pumi és a mudi nagyon jó jelzőkutyák. Szólnak, ha gond van, de ezzel az ő feladatuk le van tudva, cselekedni neked kell.

A helyedben én is állatvédőktől választanék kutyát. Nagyon sok kutya van ideiglenes befogadónál, akik ismerik a kutyát, szocializálják és már szobatisztaságra is vannak szoktatva.

Jelenleg nekem is felnőttként befogadott kutyám van. Megúsztam azt az időszakot, amit egy kölyökkel nehéz végigcsinálni. Mindent rág, dackorszak stb. A gyerekek ölelgetik, játszanak vele, babusgatják. Mindennek örül. Sokat van mozgatva, nem rombol, semmi baj nincs vele. Pedig az első pár éve nem volt egy leányálom. Ha újra kellene választanom, most is felnőttet fogadnék örökbe.

2023. ápr. 24. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/76 anonim válasza:
98%

Egyet kell értsek a felettem szólókkal. Az, hogy egy kutya masszívabb, esetleg türelmesebb, mint más állatok, egyáltalán nem jelenti azt, hogy lehet / kell nyúzni. Pont olyan szeretettel és tisztelettel kell vele bánni, mint bármelyik másik háziállattal.

Az őrző-védésről meg még annyit, hogy igen, amelyik kutyának erre hajló jelleme van, azt rendesen nevelni is kell, főleg egy pici gyerek mellett, nem engedheted meg magadnak, hogy véletlenül is baj legyen.

Illetőleg a másik dolog, és ezt se felejtsük el, hogy az a kutya, amelyik véd az magát sodorja veszélybe. Tényleg azért vennél kutyát, hogy a szarvas elé vesse magát? És amit még sokat látok/hallok az ilyen kutyákat a betörők is nagy szeretettel teszik el az útból, ha a te házadat nézik ki, a tiedbe fognak bemenni, kutyával, vagy anélkül :(

2023. ápr. 24. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/76 anonim ***** válasza:
86%

A leírtakon kívül jutna időd, energiád egy kölyök kutya nevelésére? Hogyan fárasztanád le? Mit tervezel a kutyával? Kutyaovi, kutyasuli, valamilyen sport esetleg, kirándulás? Ahhoz, hogy a kutya szakszerűen védjen titeket, és ne egy kiszámíthatatlan fegyver legyen a kezedben, képezni kell, magától oké, hogy ösztönösen bevédi magát és a családot a mentett is, de annak nem biztos, hogy mindig jó a vége, ezt nem javaslom. Úgy tervezz, hogy egy kölyök kutyával olyan lesz, mint hogyha lenne még egy gyereked.

A gyerek amúgy ne nyúzza a kutyát. Persze, vannak békésebbek, akik jobban tűrik, de minden kölyök kutya eleven, és ha kölyökként a gyerek rosszul nyúl hozzá, nem fogja eltűrni a nyúzást, és abból baj lehet, aztán a kölyök kamasz korára a legérzékenyebb időszakában kiköt egy menhelyen, mert nem tudjátok kezelni.

Amúgy meg ismerek kisgyerekes családot kutyával, mentett kutyával is, jellemzően a kutya volt előbb, és később született baba. Ahol gyerekhez jött kutya, azt én úgy látom, hogy nagyobb kihívás az egész családnak, még úgy is, hogy iskolás gyerekek mellé vállaltak kutyát, tehát nem pici gyerekekhez.

2023. ápr. 24. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/76 anonim ***** válasza:
90%

"jó lenne neki egy "masszívabb, nyúzhatóbb társ" is"


Vannak szuper óriás plüssök az Ikeában, a KIKben és a Pepcoban is, nem is túl drágán, azok nyúzhatók, a kutya nem.

2023. ápr. 24. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/76 anonim ***** válasza:
0%
Németjuhász
2023. ápr. 24. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/76 anonim ***** válasza:
88%
Attól füg mennyire fárasztjátok le
2023. ápr. 24. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/76 A kérdező kommentje:

Fú látom rosszul fogalmaztam... Nem nyúzza a lányom a macskákat, csak pl egy macska nem úgy viseli, ha megöleli, puszilgatja, esetleg hozzábújik. Normálisan van nevelne, tisztelettel bánik az állatokkal. Mindenképp kölyök kutyát szeretnék.

Volt már kutyám, tudom mivel jár, járt kutyaoviba, majd suliba is, rengeteget foglalkoztunk vele, 14 éves koromtól volt velünk, amíg sajnos öregségében elment. Ő bármitől megvédett volna, de nem szeretett bent lenni, nagy kutya volt, ezért gondoltam csak kisebbet, hátha azok jobban elvannak bent is, hiszen nem arra venném/hoznám, hogy egyedül kint éljen a kertben.

2023. ápr. 24. 22:59
 20/76 A kérdező kommentje:

Nagyon fennakadtatok egy rossz megfogalmazáson, nem gondoltam volna, de így utólag belátom, nem így kellett volna írnom. Esze ágában nincs bántani semmilyen állatot a lányomnak, még egy hangya mellett is áll, hogy mennyire cuki, pici bogárka.

És nem kell sajnálni a macskáinkat sem, a totál antiszoc, mentett cicánkat a lányom szelidítette meg, csak őt engedi bármikor magához közel és szereti. 😉

2023. ápr. 24. 23:04
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!