Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kb közép termetű...

Milyen kb közép termetű kutyát ajánlanátok 2-3 éves gyerek és 2 macska mellé?

Figyelt kérdés

Lányom imádja az állatokat, a macskáinkat is, de sokszor úgy látom, jó lenne neki egy "masszívabb, nyúzhatóbb társ" is, plusz én is rég óta szeretnék kutyát is. Gondolkoztam menhelyi kutyuson is, de pont egy kutyákkal foglalkozó ember elbizonytalanított, hogy nem feltétlenül a legjobb ötlet egy teljesen ismeretlen hátterű/genetikájú kutya, aki fene tudja mit élt át előtte. Persze lehet a világ legtürelmesebb kutyája is, de nem fix.

Kert van, de inkább benti lenne, családtag, mint a cicák is.



2023. ápr. 24. 00:48
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/76 anonim ***** válasza:
2023. ápr. 25. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/76 A kérdező kommentje:

Nem írtam, hogy holnap mennék a kutyáért, csak infókat szeretnék egyelőre gyűjteni, merre keresgéljek, nézelődjek, stb. Szeptembertől ovis amúgy a lányom.

Berni pásztorok nagyon szépek, de hatalmas és a 6-8 év valóban elég kevés együtt. A kutyusom anno 13 évesen ment el, arra azt mondom, hogy szép kor egy nagytestű kutyának (ő 40 kiló körüli Hovawart volt, de nem szeretett bent lenni, hiába nem kicsi a ház, szilveszterkor is alig tudtuk bent tartani pl, hogy ne hallja annyira a durrogásokat)

2023. ápr. 25. 13:28
 33/76 anonim ***** válasza:
31%
Jellemben a berni passzolna hozzátok, de ha nem jó, keress kisebb fajtát, ami hasonló jellemű.
2023. ápr. 25. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/76 A kérdező kommentje:
Ezért tettem fel itt a kérdést, hogy kapjak ötleteket személyes tapasztalat alapján, hiszen egy internetes leírásból nem lehet megfelelően választani. :)
2023. ápr. 25. 15:14
 35/76 anonim ***** válasza:
10%

Teljesen mindegy, hogy mit szeretném vagy mit javasolunk.


Nem fog neked tenyésztő adni kutyàt. Honnan tudom? Mi se adunk az ilyeneknek…

2023. ápr. 25. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/76 A kérdező kommentje:
😂 Na jó feladom. Vicc, ami itt megy, csak szeretnék egy házikedvencet, de már el vagyok könyvelve mindennek teljesen ismeretlenül. Mintha azt írtam volna, hogy kutyaviadalra keresek kutyát. Köszönöm mindenkinek, nagyszerűen bemutatja ez is, milyen a magyar ember. Ezt 100% magyarként írom...
2023. ápr. 25. 15:58
 37/76 anonim ***** válasza:
90%
Szia! En menhelyrol fogadtam orokbe masfel eves labrador keverek kutyust. Nagy hangsúlyt fektettek a kutyusaik megismeresere, mindegyiket csak kompatibilis csaladhoz engedik-ahogy az osszes jobb menhelyen. Kaptunk rola egy szemelyiseg leirast es másfél-két hétig jartunk hozza a gyerekekel(!) ismerkedni, sétálni, jatszani. Minden stimmelt, azota 3 eve boldogít minket, imadjak egymast a gyerekekkel. Ennel biztosabb es jobb megoldást el sem tudtam volna kepzelni, szivbol ajánlom 😊
2023. ápr. 25. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/76 anonim ***** válasza:
15%

Hát figyelj, dzidhatod te az itt válaszolókat, de ezek tények.


Ezekben a körökben mozgok. Nem fog neked adni tenyésztő. Ez biztos.


Szapi és papíros szapi fog. Aztán vagy szerencséd lesz a fajtajellegű keverékkel vagy nem. 🤷‍♀️

2023. ápr. 25. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/76 A kérdező kommentje:
Kérlek fejtsd ki, miért nem adna nekem, milyen is vagyok, ami miatt nem kaphatnék normális helyről kutyát? Csak hogy tisztában legyek vele. 😅
2023. ápr. 25. 16:54
 40/76 anonim ***** válasza:
25%

Pusztàn azért, mert nem akarnàd/tudnád a kutya igényeit kielégíteni. Sőt, nekem az jött le, hogy nem is ismered az igényeit.


Egyetlen üzenete volt a mondandódnak, kell egy kutya a gyereknek jatszopajtasnak, amugy meg csak ugy letezzen. Egy szo nem esik arrol, hogy te mit nyugjatanal neki. Hogyan elegitened ki az o igenyeit. Mi lenne a napi rutinod vele.


Plusz, a gyerek kicsi, nyilvan nem tudnal eleg idot a kutyara szentelni, foleg mig kolyok. Ilyen kisgyerekek melle alapbol nem adnak se tenyesztok, sem menhelyek kutyat.


Nyugodtan erdeklodj korbe. Pont ugyanugy el fognak utasitani, es pont azt fogjak mondani, amit most en.


Tetszik, nem tetszik, kolyok biojáteknak nem kell nektek. Vegyel egyelore plusst, ha idosebb a gyerek lehet kutya. Most nektek nem való. Kész. Nem kell egy balaggal 100 lovat megulni. Most gyerekezzel, kesobb meg majd kutyazol.

2023. ápr. 25. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!