Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kb közép termetű...

Milyen kb közép termetű kutyát ajánlanátok 2-3 éves gyerek és 2 macska mellé?

Figyelt kérdés

Lányom imádja az állatokat, a macskáinkat is, de sokszor úgy látom, jó lenne neki egy "masszívabb, nyúzhatóbb társ" is, plusz én is rég óta szeretnék kutyát is. Gondolkoztam menhelyi kutyuson is, de pont egy kutyákkal foglalkozó ember elbizonytalanított, hogy nem feltétlenül a legjobb ötlet egy teljesen ismeretlen hátterű/genetikájú kutya, aki fene tudja mit élt át előtte. Persze lehet a világ legtürelmesebb kutyája is, de nem fix.

Kert van, de inkább benti lenne, családtag, mint a cicák is.



2023. ápr. 24. 00:48
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/76 anonim ***** válasza:
74%

Ennél a kérdezőnél én sem látom a hatalmas felháborodás okát. Írta, hogy nem verseny vagy vadászkutyát szeretne, érti, hogy kell kutyaovi/suli, volt kutyájuk, érti, hogy mozgás kell a kutyának, nem kerti dísznek akarja, gyerek óvodába megy, tehát azért lassan önjáró lesz, nem kell minden pillanatban figyelni rá stb.


Kertesházban azért egy kölyökkutya is sokkal könnyebben kezelhető, szobatisztaságra szoktatásnál pl. óriási különbség van aközött, hogy napi 8x teljes öltözetben a 8.-ról kell leszaladnod (gyereket nem hagyhatod otthon) vagy kilépsz az ajtón papucsban míg elvégzi a dolgát.


Goldit vagy labit mondanám alapból (utóbbinál a rendszeres vízparti séta/kirándulás szinte kötelező), de olyan népszerű fajták, annyi tenyésztő van, hogy én félnék venni, hátha belefutok egy rosszabb idegzetűbe/betegbe. :-(


Óriás uszkár, boxer (ők a nyomott orruk miatt lehetnek betegesebbek)?


Vizsla vagy szetter vagy spániel, de nekik nagyobb mozgásigényük lesz.


Beagle? Őket kifejezetten ajánlják gyerekeseknek, ilyen szempontból nyugodt fajta, mozgás szempontjából viszont nem, illetve elég ugatósak.


Menhelyt se zárd ki teljesen, kölyökkutyák is vannak, sok olyan is, ahol a mamakutya került be vemhesen, tehát a kicsit kölyökkori szocializációja meg lesz, nyilván az egészségügyi vonal lutri.


Vannak határozottan jól sikerült kis egyedek! :D


Heti 1x-2x van kutyaovi/suli, oda mehettek családosan, vagy felváltva a kutyával/másik fél otthon marad a gyerekkel, a séták egy része lehet családos, lehet külön-külön/másik fél otthon marad a gyerekkel stb. meg lehet ezt azért oldani.

2023. ápr. 26. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/76 anonim ***** válasza:
72%

50-es: ez butaság, normális menhely felméri a kutya jellemét és vannak olyan kutyusok, amelyiket nyugodtan ajánlják gyerek mellé, családba. Szentendrei Árvácskát követem, tőlük van a mi kutyánk is, és mivel több gyerek is van a családban (unokahúgok/öccsök) ez nálunk erős feltétel volt, e mentén ajánlottak. Rendszeresen mennek oda családok, iskolák sétáltatni, minden örökbefogadást lefotóznak, sok kutya kerül családba. Nem ismerem az ország összes menhelyét, de Árvácskánál pl. a problémás kutyákat igyekeznek rehabilitálni, amelyik olyan ahhoz le van írva, hogy csak erős kezű gazdi mellé ajánlják, vagy csak egyedüli kutyának ajánlják, vagy kifejezetten nem ajánlják gyerek/idős mellé stb., de a legtöbb kutyájuk szépen családba illeszthető kutyasuli, tréner bevonása mellett.


Van több olyan kutyarehabilitációs alapítvány, akik menhelyektől, gyepiktől vesznek át nagyon problémás kutyusokat (pl. Élj Már Dog Rehab), na náluk a legtöbbször a rehabilitáció végén is elég erős kikötésekkel adják örökbe, ott pl. sokszor kitétel, hogy gyerek mellé nem.

2023. ápr. 26. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/76 anonim ***** válasza:
86%
54-es: az hogy a gyerek lesz a prioritás nem egyenlő azzal, hogy a kutya igényeit nem elégíti ki. Ha pl. beteg a gyerek akkor egy hétig kicsit kevesebb lesz foglalkozva a kutyával, utána visszaáll minden a régi kerékvágásba. Normálisan szocializált, nem munka/verseny kutya ezt teljesen jól kezeli. Ugyanúgy ha anyu (esetleg anyu és apu egyszerre beteg) akkor a gyerekkel kevesebbet foglalkoznak egy hétig, ettől nem lesz lelki sérült a gyerek. Nem csak végletek vannak.
2023. ápr. 26. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/76 A kérdező kommentje:
Megnyugodtam, hogy van, aki érti, amit írtam és köszönöm, hogy normális választ is kaptam. :)
2023. ápr. 26. 15:48
 65/76 A kérdező kommentje:

Egyébként férjemnek volt boxere, ő sajnos elég beteges lett, relatíve hamar el is ment szegény. Örülnék, ha sokáig a családhoz tartozhatna.

Beagle unokanővéreméknek van, de nem merik semmilyen gyerek közelébe engedni, annyira nem csípi a gyerekeket, pedig azt olvastam, hogy gyerek szerető, de lehet, hogy ő a kivétel.

A túltenyésztettektől én is nagyon félek, pl francia bulldog is nagyon tetszene(pici termete ellenére), de 2 ismerősnek ment el 6-7 évesen, pedig nem szapis kutyák voltak. Ezért is gondoltam kiírni a kérdést, hátha kapok olyan ötleteket, amit a netes cikkek nem dobnak fel, és nem a "legdivatosabb" fajták. Menhelyet sem vetettem el teljesen azért. :)

És igen, itt a férjem is, aki kiveszi a részét mindenben, nem szingli, agyonstrapált anyukaként akarnék egy foglalkozós kutyát is magam mellé. Anyukámék is elég közel vannak, ovi szeptembertől, home office... Azért szerintem így bőven belefér egy olyan kutya, akinek elég a kert, napi 2 séta, ovi, suli, stb.

Az meg természetes, hogy egy anyának a lánya(gyereke) az első, de ettől még tudnánk foglalkozni a kutyával is. :)

2023. ápr. 26. 16:03
 66/76 anonim ***** válasza:
87%

8-as vagyok.

Én tenyésztek is és bátran mondhatom, hogy nem csak tények alapján és nem egy beszélgetés után döntök. Az elköteleződést nézem.


Sheltie-t vagy skót juhászt mondanék első körben.

Vizslát, kopót - a Beagle is kopó - biztos nem. Retriever esetleg.

Amiken még gondolkozz el:

Cavalier King Charles ( kisméretű de nagykutyás jellemű)

Corgi

Uszkár (közép vagy óriás)

Airdale terrier

Bedlington terrier

Spanyol vízi kutya

Küllem vonalú terveuren

2023. ápr. 26. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/76 anonim ***** válasza:
26%
Szóval csak az a normális válasz, aki egyet ért a kérdezővel. Ez azért elég butácska hozzáállás. :)
2023. ápr. 26. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/76 anonim ***** válasza:
100%

3 munkavonalú, sport border collie mellé vállaltam gyereket. Volt olyan, hogy csak kiengedtek őket a kertbe, mert nem volt többre kapacitásom. Máskor meg megyünk. Túlélik azt a pár napot. 2 éve aktívan újra edzem és versenyzek velük (3 éves a gyerekem). De felére csökkent az edzések száma mióta gyerekem van. Túlélik. Ennek ellenére épp most jutottunk ki világversenyre az egyikkel.

Az első 1,5 év a kemény és napi szintű tanítást igénylő. Utána a kutya bele tud simulni egy család életritmusába + 1,5 év alatt a család is megtanulja az életét a kutyához igazítani.

8-as voltam

2023. ápr. 26. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/76 anonim ***** válasza:
81%
68 a kutya jobban érti mint Te.
2023. ápr. 26. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/76 anonim ***** válasza:
100%
Vicceset akartál mondani? Vagy mi volt a célok ezzel kedves 69?
2023. ápr. 26. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!