Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire "oké" kutyát sétáltat...

Mennyire "oké" kutyát sétáltatni utcán póráz nélkül?

Figyelt kérdés

Szerintem tudatosan neveltem a kutyámat, egy golden retrieverről van szó, 1 éves és 3 hónapos, és most már a legtöbb esetben póráz nélkül sétáltatom. Legtöbbször engedem, hogy szagolgasson az utca melletti füvön és hogy jelölgessen (ivaros kanról van szó). Ha azt mondom neki, hogy "séta", akkor viszont mellettem kell jönnie. Kedves kinézetű, szép kutyám van, nem is szóltak még be emberek amiatt, hogy póráz nélkül van.


Ettől függetlenül vannak azért aggodalmaim. Alapból jogilag sem lehetne póráz nélkül kutyát sétáltatni közterületen, úgy tudom. Ezen felül azért nem is egy kistestű kutyáról van szó, és a legtöbb ember számára idegen kutya, szóval félelmet kelthet bennük valamilyen szinten, hogy nincs pórázon. Gyorsabban sétálunk, mint az átlag ember, és kialakulnak olyan szituációk, hogy mondjuk este sötétedés után hallja az előttünk sétáló, hogy egy kutya liheg mögötte, hátranéz és még pórázon sincs. Aztán kikerüljük probléma nélkül persze. Ezen kívül az útba eső kutyákhoz oda szokott menni ismerkedni, szerencsére elég jól felméri, hogy melyik kutyával érdemes és melyikkel nem, aztán egy kis ismerkedés után elhívom és jön tovább.


Szóval mit gondoltok erről?



2023. júl. 13. 13:54
1 2 3 4 5 6
 41/52 A kérdező kommentje:
39# Olvasd vissza a kommentjeimet, ha gondolod. Már többször beláttam, hogy érdemes lenne nem a kutyámra rábíznom, hogy éppen mikor akar odamenni pórázon lévő kutyához, hanem a másik gazdival való "konzultáció" után nekem megengednem, hogy odamenjen. Igyekszem erre is megtanítani a kutyámat a jövőben.
2023. júl. 13. 17:24
 42/52 anonim ***** válasza:
100%

“viszont a kutyámat nem fogja megvédeni, ha pórázon tartom, attól, hogy más kutya megtámadja”


halkan megjegyzem, nekem így sikerült megvédenem... miután még pont időben ki tudtam rántani a másik alól, így végül nem lett végzetes a dolog .


Kérdező, használd azt a pórázt, hidd el, a kutyádnak sem ártasz vele, te sem leszel kevésbé menő, és a többi kutyást sem hozod ezzel kellemetlen helyzetbe.

2023. júl. 13. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/52 anonim ***** válasza:
100%

#41

Feladom :)

2023. júl. 13. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/52 anonim ***** válasza:
34%

Akkor én leszek az egyetlen, akinek az a véleménye erről, hogy a jól nevelt, békés természetű goldidat sétáltathatod póráz nélkül, csak éberen figyelj, hogy ne szúrjon ki egy közterületes, mert megbüntethet.

Én 20 évig éltem a belvárosban, és számos esetben elengedtem a pórázról a kutyáimat. Akkoriban senki se szólt be emiatt, senkit se zavart. Sosem volt belőle semmi gond.

2023. júl. 13. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/52 anonim ***** válasza:
80%

Az en kutyamnak se szimpi minden kutya. Ha ugy gondolja,megtamadja,ha odajon hozza es mondjuk ramorog az odajovo kutya.



Tisztaban vagy vele,h macskat patkanyok maszkalnak idonkent Bp belvarosaban a dragabb reszeken is?? Akkor aztan elveszted a kontrollt a kutyad felett :D


Amugy az ilyen poraz nelkul meno kutyak miatt kezdtem el vascsovet hordani meg sprejt meg egyebeket.


Gondolom a 13 ker Ujlipotvarosban elsz. Ott van rengeteg poraz nelkuli setaltato agressziv verekedesre hajlamos kutyakkal. (Ket ivaros kan nem mindig jon ki jol. Nem kell eroltetni az ismizest.)

2023. júl. 13. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/52 anonim ***** válasza:
68%

:)))

Utoljára a maszkhasználat idején találkoztam egy ennyire nehéz felfogású emberrel, mint a kérdező, kvázi ugyanez a szitu.

"Igen, tudom, hogy nem vagy beteg, és nem kaphatnak el tőled semmit" - mondtam. "Igen, azt is tudom, hogy be vagy oltva. És igen, én sem értek egyet 100%ig az intézkedéssel, DE a közösségi érdek jelenleg ezt kívánja, és te a közösség része vagy, ezért vedd fel azt a k.va maszkot, amúgy sem lesz semmi bajod tőle."

És hiába magyaráztam hősünknek, hogy otthon, a kocsijában, vagy egyedül a pusztán, az erdőben, bárhol ahol nincs senki, bármit csinálhat maszk nélkül, de közösségben vegye fel, mert jelenleg ez a helyzet, és enélkül tök jogosan kiakasztja a népet. És csak nyomta nyomta nyomta, hogy de ő nem beteg, tőle nem kaphatnak el semmit, és ő se mástól, meg különben is... :D - ugyanúgy nem fogta fel, mint ahogy most a kérdező se... vagyis, hogy a lőtéri kutyát sem érdekli, hogy mennyire pró gazdi és mennyire fegyelmezett a kutyája, onnantól, hogy utcára viszi, a közösségi elveknek kell megfelelnie, és tetszik vagy sem, ez jelen esetben egyet jelent a póráz használatával.

2023. júl. 13. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/52 anonim ***** válasza:
92%

Kutyám barátságos ugyan viszont ivaros domináns kanokkal vannak fent tartásai. Ha szabadon van akkor nincs gond,kerüli őket,de ha ő pórázon van és a másik kutya csak úgy oda jön. Abból szokott gond lenni ha domináns ivaros kan. De pusztán nálunk az is közre játszik,hogy sajnos kétszer támadott meg minket póráz nélküli kutya! Azóta van ez sajnos. De a támadások után minden nála nagyobb kutyára már feszült. Sok idő volt ezt ki nevelni belőle,hogy nem akar minden kutya megtámadni minket.


De egyébként sem lehet pórázos kutyához oda engedni a tiedet!

Mi van ha tréning alatt áll? Beteg? Agresszív?



Én is sétáltatom póráz nélkül az enyémet, parkban,erdőben. De ha más kutyás jön szembe megkötöm az enyémet, szerencsére 90%ban mások is így tesznek. Megszoktam kérdezni ha látom a kutyán,hogy barátkozna,meg a gazdi is nyitott. Rákerdezek és akkor elengedjük őket játszani,ismerkedni.


Városban nem engedném el, sok a macska amit az enyém utál,rengeteg váratlan helyzet adóthat. Kutya ösztönlény,nem lehet 100%osan megbízni bennük!



Kutya nélkül vagyok nem izgat ha van szabadon lévő kutya.


De ha kutyást látsz hívd magadhoz és tedd pórázra,vagy szigorúan láb mellé hívd és ne engedd oda!

2023. júl. 13. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/52 anonim ***** válasza:
80%
Tegyél rá pórázt és ivartalanítsd.
2023. júl. 13. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/52 anonim ***** válasza:
89%

Egyedül a város szélén a mezőn engedem el, de oda senki nem jár és akkor sem engedem el magamtól messzire.

Ahogy kivettem, te nem ilyen környékén laksz, mivel "kutyafuttatót" emlegettél. Lakóterületen, ahol úttest van, nem engedném póráz nélkül a kutyámat. Nem azért, mert neveletlen, hanem bármi történhet. Biztosan nem kockáztatnám meg, hogy autó elé kiugirjon.

Amúgy ismerős pórázon sétáltatott kutyáját pont egy ilyen "szuperkutya szupergazdival" típusú, fú de iskolázott, "nemkellpóráz mert nembánt" goldi szedte szét majdnem.

2023. júl. 14. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/52 anonim ***** válasza:
75%

32# " Egy 5 méteres flexi, ami rá van csatolva az övtáskámra, tehát a kezeim szabadok, és mivel enged / visszahúzódik, a kutya sem érez belőle semmit.


Mégis használjuk, többek között azért, hogy a többi kutyás is LÁSSA, hogy felelősségteljesen sétáltatom, mert ha bármi történik, akkor is közbe tudok avatkozni, mert van rajta póráz."


Egy flexivel? Egy flexivel nem kontrollálható (pláne nem irányítható) normálisan egy kutya, pláne ha az övtáskádra van csatolva, akkor pluszban még hozzájön az az idő is, amíg odanyúlsz és megfogod, és leveszed az övtáskáról vagy csak simán befékezed, de ezt nem nevezném kontrollálásnak. Ráadásul a flexi még amúgy jól nevelt kutyák esetén is balesetveszélyes a találkozáskor, simán rácsavarodhat a másik kutya lábára, rossz esetben akár sérülést is okozhat.

Flexin volt az a kutyus is, amelyik az út túlfeléről acsargott már ránk, és a gazdasszonya a kézben tartott Flexi ellenére sem volt képes megállítani az úttesten átrongyoló, kistestű(!) kutyát csak pár centire az enyém lábától, a túloldali járdánál. Volt olyan kutyám, amelyik a flexin tartott társától menekült, méghozzá az ilyen pórázzal való rossz tapasztalat miatt (rácsavarodott ismerkedés alatt a lábára). Szóval azért részemről egyáltalán nem LÁTNÁM, hogy te most felelősségteljesen sétáltatsz, és kontrollálni tudod a kutyádat a fent leírt körülményeitek között. Ettől függetlenül lehet, hogy csak azért van rajta a flexi és azért nincs a kezedben, mert a kutyád póráz nélkül is tökéletesen jól nevelt lenne. De ez ránézésre ugye, nem látszik.

2023. júl. 14. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!