Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire "oké" kutyát sétáltat...

Mennyire "oké" kutyát sétáltatni utcán póráz nélkül?

Figyelt kérdés

Szerintem tudatosan neveltem a kutyámat, egy golden retrieverről van szó, 1 éves és 3 hónapos, és most már a legtöbb esetben póráz nélkül sétáltatom. Legtöbbször engedem, hogy szagolgasson az utca melletti füvön és hogy jelölgessen (ivaros kanról van szó). Ha azt mondom neki, hogy "séta", akkor viszont mellettem kell jönnie. Kedves kinézetű, szép kutyám van, nem is szóltak még be emberek amiatt, hogy póráz nélkül van.


Ettől függetlenül vannak azért aggodalmaim. Alapból jogilag sem lehetne póráz nélkül kutyát sétáltatni közterületen, úgy tudom. Ezen felül azért nem is egy kistestű kutyáról van szó, és a legtöbb ember számára idegen kutya, szóval félelmet kelthet bennük valamilyen szinten, hogy nincs pórázon. Gyorsabban sétálunk, mint az átlag ember, és kialakulnak olyan szituációk, hogy mondjuk este sötétedés után hallja az előttünk sétáló, hogy egy kutya liheg mögötte, hátranéz és még pórázon sincs. Aztán kikerüljük probléma nélkül persze. Ezen kívül az útba eső kutyákhoz oda szokott menni ismerkedni, szerencsére elég jól felméri, hogy melyik kutyával érdemes és melyikkel nem, aztán egy kis ismerkedés után elhívom és jön tovább.


Szóval mit gondoltok erről?



2023. júl. 13. 13:54
1 2 3 4 5 6
 21/52 A kérdező kommentje:

18# Szerintem felül lehet írni ezeket az ösztönöket megfelelő neveléssel, mindenesetre fokozott figyelmet igényel, ebben igazad van. Néhány hónappal ezelőtt az egyik ismerősömnek tüzelt a szukája, és együtt sétáltunk egy erdőben, és gyakoroltam a visszahívást. Ezen kívül ha tüzelő szuka lenne az út másik felén, akkor sem futna át az úton. Ha ilyen esetek lennének, hogy átfutkos az úton magától, akkor nyilván nem merném póráz nélkül sétáltatni.


Emberek mellett szimplán elmegy, bár lehet valakit az is rosszul érint persze, ha egy póráz nélküli kutyát lát a környezetében.

2023. júl. 13. 15:04
 22/52 anonim ***** válasza:
16%

#18, te honnan veszed, hogy egy ivaros kan megvadul és kezelhetetlen vadállattá válik, ha tüzelő szukát érez? Kitől hallottad ezt a marhaságot? Vagy te találtad ki?


Figyelj, mert ez újdonság lesz neked: akárcsak más ösztönöket is, ezt is megtanulja a kutya féken tartani. Ma is tanultál valamit, szívesen.

2023. júl. 13. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/52 A kérdező kommentje:
20# Érdekel más emberek véleménye, ezért írtam ki. A válaszokból látom, hogy mi a közvélekedés ezzel kapcsolatban, legalábbis itt a gyakori-n, és kaptam néhány olyan tanácsot is, amit szerintem érdemes megfogadnom.
2023. júl. 13. 15:22
 24/52 anonim ***** válasza:
89%

#22 Másold már ki kérlek a kommentemből azt, ami a megvadult vadállatról szól :)


Arra céloztam, hogy nem feltétlen fog hallgatni a gazdira, mert ezt fontosabbnak vélheti. Persze, következetes neveléssel korrigálható, de néha történnek váratlan dolgok. A kutya nem egy masina, kizökkenthető a fókuszból.


Állatorvosi asszisztens vagyok, láttam jópár olyan kan kutyát, akik... hát, elég "szép" kalamajkába kerültek, mert elcsábította őket a nőstény illata.


Valamelyik összekapott egy rivális hímmel (nem is kell ehhez agresszívnak lennie, a másik is kezdeményezheti a bunyót), valamelyik meg konkrétan felnyársalta magát a kerítésre, amikor oda akart férni a szukához.

2023. júl. 13. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/52 anonim ***** válasza:
89%
#23 Itt a legfontosabb tanács az, hogy ne sétáltasd póráz nélkül utcán a kutyádat. Ezt megfogadod?
2023. júl. 13. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/52 anonim ***** válasza:
79%

Nagyon kevés olyan gazdi van, aki jól tudja irányítani a kutyáját, sokan még pórázon sem képesek rá, nemhogy póráz nélkül. Plusz bármikor jöhet olyan inger, amire a legjobban behívható kutya is rosszul reagál.

Szóval én nem tanácsolom, hogy póráz nélkül sétáltasd a kutyádat.

2023. júl. 13. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/52 anonim ***** válasza:
100%

Ezeket ajánlom figyelmedbe:

[link]

[link]

2023. júl. 13. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/52 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, ismered a kutyákon a sárga jelölést?
2023. júl. 13. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/52 A kérdező kommentje:

25# A legtöbb kutya-gazdi párosnak ezt tanácsolnám én is; viszont a pórázt szükséges rossznak tartom. Lehet furcsán hangzik, de szerintem egy "tökéletes világban" minden gazdi olyan hozzáértő lenne és minden kutya olyan okos és jól nevelt lenne, hogy szükségtelen lenne a póráz. Ez a valós világban lehet, hogy 100-ból 1 kutya/gazdi párosnál valósul meg, hogy szükségtelen a póráz, viszont igyekszem közéjük tartozni a kutyámmal.


Egyébként olyan helyen, ahol sokan járnak-kelnek, és ismeretlen utcákon én is szoktam rá pórázt rakni, illetve ha forgalmas utakon kelünk át, vagy ha valamiért a kutyám biztonságáról nem vagyok meggyőződve póráz nélkül. Mindig van nálam póráz az ilyen esetekhez.

2023. júl. 13. 16:26
 30/52 A kérdező kommentje:
27# Mindkét videóval egyetértek.
2023. júl. 13. 16:28
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!