Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire "oké" kutyát sétáltat...

Mennyire "oké" kutyát sétáltatni utcán póráz nélkül?

Figyelt kérdés

Szerintem tudatosan neveltem a kutyámat, egy golden retrieverről van szó, 1 éves és 3 hónapos, és most már a legtöbb esetben póráz nélkül sétáltatom. Legtöbbször engedem, hogy szagolgasson az utca melletti füvön és hogy jelölgessen (ivaros kanról van szó). Ha azt mondom neki, hogy "séta", akkor viszont mellettem kell jönnie. Kedves kinézetű, szép kutyám van, nem is szóltak még be emberek amiatt, hogy póráz nélkül van.


Ettől függetlenül vannak azért aggodalmaim. Alapból jogilag sem lehetne póráz nélkül kutyát sétáltatni közterületen, úgy tudom. Ezen felül azért nem is egy kistestű kutyáról van szó, és a legtöbb ember számára idegen kutya, szóval félelmet kelthet bennük valamilyen szinten, hogy nincs pórázon. Gyorsabban sétálunk, mint az átlag ember, és kialakulnak olyan szituációk, hogy mondjuk este sötétedés után hallja az előttünk sétáló, hogy egy kutya liheg mögötte, hátranéz és még pórázon sincs. Aztán kikerüljük probléma nélkül persze. Ezen kívül az útba eső kutyákhoz oda szokott menni ismerkedni, szerencsére elég jól felméri, hogy melyik kutyával érdemes és melyikkel nem, aztán egy kis ismerkedés után elhívom és jön tovább.


Szóval mit gondoltok erről?



2023. júl. 13. 13:54
1 2 3 4 5 6
 51/52 anonim ***** válasza:
100%

#50

nem veszem le az övtáskámról a flexit és a fékezőt sem használom, egész egyszerűen ha jön egy másik kutya, akkor fogom a szárat és rámarkolok, mindezt 0,1 másodperc alatt. Továbbá én egy 95 kilós férfi vagyok, míg a kutyám egy 10 kilós zsebpiszok, és az is igen látványos, ahogy fogom a kezembe a szárat (nem azt a semmire sem jó cérnavastagságú vackot használjuk)

Ja és még egy: SOHA nem hagyom, hogy tekeredjen a szár, három okból se.

1., Tudom, hogy veszélyes.

2., A kutyám utálja a gabalyodást.

3., én is utálom, mivel hogy rám van csatolva, így nekem is bujkálnom kéne a két kutya meg a másik gazdi között, hogy kitekeredjünk.

De azért köszönöm az észrevételeidet.

2023. júl. 14. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/52 anonim ***** válasza:
100%
2023. júl. 14. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!