Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyenek a tapasztalatok az...

Milyenek a tapasztalatok az elektromos ugatásgátló nyakörvvel?

Figyelt kérdés
Ultrahangos plusz elektromos impulzusost készülök venni, mert a szomszédok kezdenek lázadni. Van aki már használt ilyet? Bevált? Nem fáj nagyon a kutyinak? :( (biztos hülyeség, de nem pörkölődik megy a szőre :D mert rá van írva, hogy hosszabb szőrnél le kell vágni....) Köszi :)
2010. dec. 6. 20:22
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
*már nem az az utolsó. 20:51nek szólt az eleje
2010. dec. 6. 21:46
 12/23 anonim ***** válasza:
100%
Sz, mint Szakember!!!!!
2010. dec. 6. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
83%

A kutyának bizony van oka az ugatásra. Valószínűleg ilyenkor szorong, mert egyedül van, és ebben vezeti le a frusztrációját. Viszont ha nem keresed meg az okot, és kezeled azt, hanem csak az okozatot. akkor a kiskutya talál magának más megoldást a problémájára, és mondjuk rágni fog. Vagy ha arról már nagyon letiltottad, végső esetben saját magát fogja rágni.


Ha igazam van, és szorongás az ok, akkor mit gondolsz mit érsz el az elektromos nyakörvvel? Még jobban szorongani fog.


Egyet kell értsek az előzővel. Sz, mint Szakértő.

2010. dec. 6. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Szakértő alatt mire gondoltok? Trénerre? Vagy milyen szakember? Hogy keressek rá? Én tényleg nem akarom bántani :( Csak nem tudom mitévő lehetnék. Imádom a kis nyünyőm, hát már akkor is 1 órát van ölben babusgatva ha beszalad a lában alá és rálépek :(

Szorongás hmm ez lehetséges. Kb akkor kezdődött, mikor egy hétig nem voltam itthon (3an lakunk, nem volt egyedül) és néha jártam csak haza. Kb azóta van ez h ha elmegyek rázendít órákig.

2010. dec. 6. 22:14
 15/23 anonim ***** válasza:

20:51 vagyok, nekem sem kellett volna olyan stílusban előadnom, ahogyan tettem, elnézést érte, csak már elegem van, hogy mindenki azzal jön, hogy bezzeg Németország....:S de nem ott vagyunk! Amúgy én írtam először a szakembert, de nagyon jó dolgokat írt az utánam szóló is!

Meg na, én nem tudnám elviselni, ha ilyennek kellene kitenni a kutyusomat:( és látom te is nagyon szereted a kutyidat, szerintem te sem tudnád elviselni, ha belegondolsz:)


Nem tudom, hogy hol laksz, de vannak pl. kutyapszichológusok, de szerintem, ha megkérdezed az állatorvosodat, biztosan tud tanácsot adni!


Még egyszer elnézést a stílusomért!:S

2010. dec. 6. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Esküszöm már sírtam :):( Semmi gond. Általánosságban talán engem is felháborítana, csak tényleg a nagy tanácstalanságomban találtam erre. Mert sorra nyílnak az ajtók emeletenként ahogy jövök haza h már megint egész nap ugatott.. Pécsi vagyok. Holnap fel is hívom a dokit. :)
2010. dec. 6. 22:30
 17/23 anonim ***** válasza:
41%

20:49-es vok

Írtad h menhelyről hoztad el,ezért a kutya sokkal jobban ragaszkodik hozzád,mint bárkihez!

Írtad ugye,h akkor kezdődött amikor otthon hagytad sokáig egyedül. Szegényke biztos úgy volt vele,h soha többet nem mész vissza hozzá és ezt érzi minden alkalomnál amikor elmész otthonról! Fél attól,h elveszít téged is!

Mindenki tudja azt,h a menhelyi kutyák sokkal jobban ragaszkodnak a gazdájukhoz,mivel sokkal rosszabb volt nekik ott azon a helyen ahol nem kaptak annyi törődést és figyelmet!

Örülök,h szereted a kutyádat és nem válnál meg tőle,de hidd el h a nyakörvvel nagy hibát követnél el!

Mivel neki "hátrányosabb" volt az élete,mint egy olyan kutyának akik egyből egy szerető családhoz kerültek.

Ha szeretted annyira h kihoztad szeresd annyira,h nem adsz rá ilyet,mert ezzel meg is tudod magadat utáltatni magadat a másik meg h szegény kutya nem fogja érteni,h mit követett el ezért!

Vidd el őt kutyasuliba vagy olyan emberhez aki segítséget ad neked ezzel kapcsolatban,csak ne a nyakörvet válaszd!

Én is imádom a kutyámat,de soha nem jutna eszembe ez a drasztikus megoldás,pedig hidd el h nálunk már rendőrség is járt,mert nem bírták elviselni a kutyát és az ugatását és mivel mopsz még röfög is,és ezért megpróbálták szegényt bántani! Én így álltam ki mellette,h a rendőrséget kihívtam miatta sőt a szomszédnak bemertem mosni 1et,csak hagyja békén a kutyát! Pedig csak annyi volt a baj inkább,h röfögve vesz levegőt...(4 lakásos társasház)

Állj ki mellette és ne használd a nyakörvet,inkább keress egy megfelelő embert aki segít!

2010. dec. 6. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:

Ezt a szakember dolgot jó ötletnek tartom. Amúgy még csak 5 hetes volt mikor kihoztam :) (de tudom h nem ez volt a lényege, csak mondom) jártunk kutyasuliba. Vagy százmillió trükköt tud, ha vele vagyok és fent vagyunk és ugat, pszt-re elhallgat. Okos kis manó :) Én is így gondolom, hogy ez a baj, h mindig fél mikor elmegyek, h nem jövök vissza többet. Dehát már 2 hónapja minden nap hazajövök ismét :D Amúgy tudom h ez komoly, és h félhet ettől, de nagy primadonna ám. Szerintem egy nagyfokú hiszti is van ebben.

Holnap mindenképp hívom a dokit és keresünk szakértőt, de amúgy egy jópár kutyás honlapon találtam erről szóló dolgokat, és annyira azért nem tartják kegyetlennek. Inkább a tréninges elektromos nyakörvet. Csak azt írják h max pár óra és max pár napig.

De nem ez lesz az első amit kipróbálok. Elmegyünk "beszélgetni". Bezzeg a dokinál meg se mukkan, csak lapít az asztal alatt :)

Köszönöm mindenkinek!

2010. dec. 6. 23:05
 19/23 anonim ***** válasza:

Én is írtam hasonló kérdést, és engem is érdekelne, hogy milyen tapasztalatok vannak ezzel kapcsolatban.

Bár nálunk nem egész nap ugat a kutya, de meg kell nekem is oldani, hogy ne zavarjon másokat.

Nálunk a szomszéd szobába hallatszik át, és a szomszédba, ahol baba van.

Ha vakkant a szobában a kutya, felébred a baba, és sírni kezd. Én se szeretnék senkivel se háborút, de a kutyától nem fogok megválni.

2010. dec. 6. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%

Először kérdezzétek már meg a szomszédokat, hogy mit csinálnak, mikor a kutya hisztizik? Mert nekem volt olyan, mikor még pici volt a kutyám, hogy hetek után derült ki, hogy a szomszéd néni ilyenkor odaáll az ajtóhoz, és kedvesen beszél hozzá, nyugtatgatja. Na ebben az esetben hiába csinálsz te bármit, a kutya megerősítést kap arról, hogy van kinek hisztizni, a hisztért figyelmet kap. Ehhez az is elég, hogy zörögnek, vagy rászólnak. Tehát első körben ezt le kell tiltani, nálunk ettől egy hét után el is múlt a problléma.


Próbáltátok szoktatni az egyedülléthez?


Érdemes megpróbálni először semlegesíteni a készülődés folyamatát, mert az ilyen szorongós kutya (ha tényleg ez az ok) általában már akkor bestresszel, mikor kabátot veszel. Érdemes összekészülődni, zsebre tenni a kulcsot, meg végig csinálni a procedúrát, aztán otthon maradni.


ha ezt már jól viseli, akkor kilépni az ajtón, és rögtön vissza is menni. Aztán kilépni, de valahol ott maradni, és hallgatózni. Ha csend van, bemenni. ha erre van időd, és kitartásod, akkor el tudod vele hitetni, hogy attól ér haza a gazdi, hogy csendben vagyok.


Fontos kérdés amúgy a kutya jelleme is. Mert ha azért csinálja, mert túl kötődik, akkor az önbizalmát kellene kicsit helyére tenni, feloldani, sikerélmények adni neki, de ha domináns, akkor meg kell erősíteni a pozíciódat, és őtt lejjebb nyomni a rangsorban.


Tehát tényleg érdemes lenne szakembert kérdezni. Esetleg kérdezz itt rá, hogy nem tudnak-e ajánlani valakit a környéketeken: [link]

2010. dec. 7. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!