Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miből lehet felismerni egy...

Miből lehet felismerni egy kölyök kutyáról hogy jó Ö-V lesz belőle?

Figyelt kérdés

Kölyök kutyám mikor elhoztam a tenyésztőtől akkor harapdálta a nadrágomat, kulcscsomót dobtam le elé, nem rettent meg, hanem megszaglászta. Viszont először fentartásokkal fogadott. Míg a testvérei körülöttem ugráltak, ő ült a tenyésztője mellett és várt. Nem félt, várt.

Jelenleg is így viselkedik emberekkel, ha én nem mondom, hogy mehet simire másokhoz, akkor ül mellettem, ha simogatják, akkor is csak épp a farka végét csóválgatja (nem fogadja kitörő örömmel az idegeneket).

Itthon szoktam vele játszani rongyozást, fogja, húzza bár hamar megunja (pedig sokszor odaadom neki), jobban élvezi, ha ráakadhat a nadrágom szárára és azt tépi, vagy a karomra (természetesen kabát van rajtam). Ha idegenek jönnek hozzánk, akkor általában szintén ráakad a nadrágjuk szárára és tépi.

Nem fél semmitől (esernyő, nagy csörgéssel járó dolgok), mindennel lepróbáltam amit lehetett (találtam ilyeneket interneten).

Majd szeretnék suliba járni vele (az előző kutyám sajnos nagyon félt az örző-védőn) ezért kérdezem.

Előre is köszi! :) Remélem nem kérdeztem nagy baromságokat. Jah. és most 5 hónapos. :)


2010. dec. 7. 10:58
1 2 3 4 5
 1/50 zsuzsabazsa ***** válasza:
Nem írtad, milyen kutya fajtád van. Amiket leírtál az részben pozitív kutyára nézve. Nyugodt, kiegyensúlyozott kutyának tűnik és ez nagyon jó. Viszont azt ne engedd meg neki, hogy bárkinek is a nadrágszárát tépje. Ne feledd te dirigálsz neki és nem ő neked. Ha ez a kutya felnő akkor már nem fogják díjazni a nadrágtépést az idegenek. Még most időben állítsd le róla. Majd, ha felnő és 1-éves lesz akkor már nyugodtan járathatod kutyasuliba. Addig is alapvető fegyelmező gyakorlatokkal otthon is próbálkozhatsz mint pl. helyben maradás, fektetés, ültetés és a magadhoz hívást is gyakorolni kell.
2010. dec. 7. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 A kérdező kommentje:

Szia!

Németjuhiról van szó. :) Köszönöm a válaszodat. :) NÁlunk a kutyasuli 3 részból áll, 1. óvoda, 2. engedelmesség, 3. őrző-védő (3 helyszín tulajdon képpen, minden foglalkozás külön órában).

Úgy gondoltam, 8 hónaposan járatom engedelmességire, aztán mikor kicsit nagyobb lesz ÖV-re. nem szeretném, ha esetleg fiatalon rossz tapasztalat érni ott és soha többé nem csinálná.

Végülis valahol azt olvastam, hogy vigyük oda a kerítéshez ÖV alatt és nézzük meg a reakciót, ha nem érdekli, akkor még nem érett rá, ha érdekődik, akkor lehet próbálkozni.

Szerinted ez beválhat!?

Én nem voltam ott mikor nadrágot tépett (dolgoztam és szüleim voltak otthon, ők várták a szerelőt), de anyura annyira nem hallgat. Csak apura és rám.

2010. dec. 7. 14:02
 3/50 anonim ***** válasza:

Javaslom töltsd le a Leerburg videókat torrentről, szinte neked találták ki. Bár angolul van az egész, ettől függetlenül szintem az is megérti aki egy kukkot sem beszél angolul. A kutyus már megérett a fogás készség fejlesztésére. Segédet szerintem már most keress, mert másban is segítségedre tud lenni. Nem kell azonnal csibészelni. Javaslom keress/ vásárolj más játékokat pl.: zsinóros labda (abból is azt vedd meg ahol puha a labda) hátha az jobban érdekelni fogja. Ez felettébb fontos, mert olyan játékra lesz szükség, amiről a szemét sem tudja levenni. Talán azért veszti el hamar érdeklődését, mert már unalmas számára mindig ugyanazzal játszani. Illetve az is gond lehet, ha nem hagyod nyerni.

Sokan elkövetik azt a hibát, hogy azt a kiskutyát válasszák mely a többi alom társától távol magányosan "tengeti" mindennapjait. Ő általában a legdominánsabb az alomban, ezért nem hallgat az anyukádra. Erre a legjobb bizonyíték az általad leírt viselkedése.

2010. dec. 7. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 anonim ***** válasza:
Bizony, óvoda és öv-ben a fogáskészség fejlesztése már most.A kölyköknél a jó iskolában a zsákmányszerző ösztönt és a játékra való hajlamot használják ki.Neked is jó lenne, ha megmutatják, mit, hogyan csinálhatsz ebben a korban a kutyáddal.
2010. dec. 7. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 A kérdező kommentje:

Köszi nektek! :)

Vettem neki már bende hurkát (tudjátok azt a fogó vackot), zsinóros labdát (azt nagyon szereti, általában azt nagyon fogja) és ugye van neki sima rongya is.

Váltogatni szoktam (bár a labda a kedvenc), és természetesen hagyom nyerni minden esetben. Kivéve mikor megunja és ott hagy. :D Pedig elhihetitek nem húzatom sokáig vele, csak azt szeretném ha beleélné magát, ha húzná rendesen. :)

Oviba egyszer voltunk (akkor három hónapos volt és még túl picinek találtam hozzá), ezért próbálom itthon trenírozni.


Látod ezt még nem hallottam, hogy az alom domináns tagja az amelyik egyedül van (vagy rosszul olvastam amit írtál, akkor bocsi).


Véleményetek szerint rosszul csinálom? :(


Így játszanak húzósat a másik kutyámmal:


[link]


És így velem:


[link]

2010. dec. 7. 18:06
 6/50 anonim ***** válasza:
Melyik játékát szereti a legjobban tudod-e? Elárulom hogyan derítheted ki. Vedd a kezedbe az említett 3 játékból kettőt (egyet az egyik kezedbe, a másikat a másikba). Hívd magadhoz a kutyát és ültesd le. Ugye előtted kezeidben a játékok egymás mellett.Mozdítsd el kezeidet kifelé tehát <- -> így. Amelyik játék neki jobban tetszik, azt fogja tekintetével követni. Kíváncsian várom az eredményt :)
2010. dec. 7. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 A kérdező kommentje:
Na ezt holnap megnézem neked! :D
2010. dec. 7. 21:19
 8/50 A kérdező kommentje:

Szia!

Kék zsinóros a kedvenc. :D Mit szűrtél le belőle!? :)

2010. dec. 9. 09:28
 9/50 anonim ***** válasza:

Ne hagyd otthon a kedvenc játékát, mikor mész engedelmességire ;) Azzal tudod majd a legjobban motiválni.

Illetve ez fog kelleni a fogáskészség fejlesztéséhez.

Most néztem torrenten már nincsenek fenn azok a videók amiről írtam neked :( Pedig fontos lenne végig nézned akár többször is! Nem tudom merre laksz (én Győrben), mert személyesen tudnám csak odaadni. Hatalmasak a videók - 14Gb összesen -, de a minőségük nem a legjobb, azért nézhetőek. Tartok tőle nem sikerül átadnom, mert te sokkal messzebb laksz :(

Egyébként a kutyus nagyon jó esélyekkel vág neki a munkának, így láthatatlanban laikusként nézve (ugyanis nekem kutyám még soha nem volt).

2010. dec. 9. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 A kérdező kommentje:

Szia utolsó! :)


Sajnos tényleg nagyon messze lakok, Tárnokon (Pest megye). :( Pedig nagyon kiváncsi lennék azokra a videókra. Esetleg megpróbálok hasonlót keresni. :)

Ez a zsinóros labda nagyon kedvenc, alig tudom elszedni tőle, ha már egyszer megkaparintotta. :D:D Ha eldobom és a másik kutyám hamarabb elkapja, akkor addig húzza, amíg vissza nem szerzi. :D:D Természetesen, ha majd járunk suliba mindenképp viszem, mert ezzel nagyon sok mindenre rá tudom venni. :) Ma játszottam vele húzósat megint, úgy fogta, hogy alig bírtam húzni. :D Persze nem akarom nagyon ráncigálni, mert nem szeretném ha a zsinór esetleg felsértené a száját, meg az egyik tejfoga le van törve, nem szeretném ha esetleg történne valami.

De örülök, hogy úgy látod jó esélyekkel indul. :) Ez nagyon jól esik! :)

2010. dec. 9. 20:55
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!