Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miből lehet felismerni egy...

Miből lehet felismerni egy kölyök kutyáról hogy jó Ö-V lesz belőle?

Figyelt kérdés

Kölyök kutyám mikor elhoztam a tenyésztőtől akkor harapdálta a nadrágomat, kulcscsomót dobtam le elé, nem rettent meg, hanem megszaglászta. Viszont először fentartásokkal fogadott. Míg a testvérei körülöttem ugráltak, ő ült a tenyésztője mellett és várt. Nem félt, várt.

Jelenleg is így viselkedik emberekkel, ha én nem mondom, hogy mehet simire másokhoz, akkor ül mellettem, ha simogatják, akkor is csak épp a farka végét csóválgatja (nem fogadja kitörő örömmel az idegeneket).

Itthon szoktam vele játszani rongyozást, fogja, húzza bár hamar megunja (pedig sokszor odaadom neki), jobban élvezi, ha ráakadhat a nadrágom szárára és azt tépi, vagy a karomra (természetesen kabát van rajtam). Ha idegenek jönnek hozzánk, akkor általában szintén ráakad a nadrágjuk szárára és tépi.

Nem fél semmitől (esernyő, nagy csörgéssel járó dolgok), mindennel lepróbáltam amit lehetett (találtam ilyeneket interneten).

Majd szeretnék suliba járni vele (az előző kutyám sajnos nagyon félt az örző-védőn) ezért kérdezem.

Előre is köszi! :) Remélem nem kérdeztem nagy baromságokat. Jah. és most 5 hónapos. :)


2010. dec. 7. 10:58
1 2 3 4 5
 31/50 A kérdező kommentje:

Szia Zsuzsabazsa!

Köszi a válaszodat! :) Esetleg ha megkérdezem a tenyésztőt, hogy a szülei hogy reagálnak rá, akkor tudok valamit levonni abból? Mert mondtad, hogy örökletes. De örökölheti a nagyszülőktől is, gondolom?

Kint leszek vele az biztos, persze nem az udvaron, ahol erősek a zajok, hanem a garázsba (van rajta "lyuk" a kutyáknak hol be tudnak menni, tehát fogjuk bent is hallani). Ha nyugisan viselkedik (és én is úgy fogok) akkor naggyon meg lesz dicsérve.

Viszont azt látod nem tudtam, hogy ez később jöhet rajtuk ki. De miért?

Köszi előre is a választ és a segítségedet! :)

2010. dec. 14. 08:34
 32/50 zsuzsabazsa ***** válasza:
Igen jó lenne tudni, hogy a szülők hogy reagáltak rá. Kérdezd meg a tenyésztőt, hogy a kutyái voltak-e tenyészszemlén és volt-e lövéspróba, mert annak lenni kell. Ha igen akkor jó az esély rá, hogy lövésálló lesz a kutyád. De mindenesetre ha jön a durrogtatás ne nyugtasd, hanem tereld el a figyelmét, tégy úgy mintha te sem hallanád. Vidd a lakásba hangosítsd fel a tv-t szóljon a zene, minél kevesebb külső hang jusson a lakásba. Az 1-2 évet azért írtam mert a genetikailag félős kutyák az első szilveszteri alkalommal a dörejekre dermedten reagálnak és izgatottakká válnak. Ezeket a kutyákat, későbbiekben baszhatjuk ide-oda dugdoshatjuk szilveszterkor egész életükben. Ez az örökletes. Viszont a szerzett félénkségen mint pl. a kutya jól tűri a dörejt, de ugyanakkor szilveszterkor elé vagy mellé bevágnak egy petárdát ugyanúgy félőssé válhat, de ezen viszont lehet javítani, nem úgy mint az örökletesen.
2010. dec. 15. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/50 A kérdező kommentje:

Zsuzsabazsa!

Köszönöm a válaszodat. :) nem tudom hogy fog reagálni a durrogásra, de ma azért elég nagy zajt csaptam a háta mögött közvetlen (nem direkt, véletlenül) és mintha mi sem történt volna, megnézte, de nem érdekelte. Konkrétan az autóm csomagtartóját vágtam be mögötte (88-as évjáratú autó, elég nagy hangja van a csomagtartónak ha csak úgy levágjuk). A kutyakaját vettem ki (azzal is volt elfoglalva) és utána vágtam be. De én ezt jó jelnek értékeltem. :)

A tenyésztőnek írtam mailt tegnap, még nem válaszolt rá, de nagyon kíváncsi vagyok a válaszára. :) Az apja munkavizsgás a gyermekemnek ezt még annó kiecseteltük. :)

2010. dec. 15. 20:37
 34/50 A kérdező kommentje:

Egyébként még egy kérdés..

Miért van az hogy egy szőrös dolog jobban érdekli, mint valami sima?

A mamuszomat állandóan el akarja vinni, és amikor a szájába került a szőrös csizmám (két kedvenc, szőrös valami és cipő) úgy tépte, mint még soha.

De ugyanakkor egy sima ronggyal nem tudom így felkelteni az érdeklődését.

Mit fogok mondani a "csibésznek", öltözzön szőrösbe!? :D:D

2010. dec. 15. 20:39
 35/50 zsuzsabazsa ***** válasza:

:D:D

A többi állat fajta is szőrös és a fajtársai is. Valószínűleg azért. Nem utolsó sorban a mamuszon gondolom a te szagod érződik.

2010. dec. 15. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/50 A kérdező kommentje:

Hát az lehet látod, mert minden ami az enyém az jóóó! :D Múltkor a kesztyűmet kapta szét, addig erőszakoskodott amíg le nem szedte a kezemről és adott is utána neki rendesen. :D:D

Jó mondjuk nem baj. :)

Bár tegnap már letépkedte apu kinti munkásnadrágjait is. :D Kint találtam meg őket a hóban (garázsba rakja be a munkásruhát)

Ma meg azzal a plüssel játszott, amit még akkor kapott amikor megérkezett hozzám. Most ért meg benne a gondolat, hogy az is jó dolog. :D:D:D:D

2010. dec. 16. 08:53
 37/50 A kérdező kommentje:
Ma volt lehetőségem letesztelni mit csinál a kölyköm petárdázás közben. Valaki 1 vagy 2 utcával arrébb petárdázott (nem tudom honnan szedte az a mocsok, és miért kell egyáltalán már ilyenkor dobálni) és mintha semmi sem történne. Pont akkor jöttem haza, ő meg ott ugrabugrált nekem és üdvözölt. :D Még csak fel sem figyelt rá, semmi. Remélem szilveszterkor is ennyi lesz max a reakció! :)
2010. dec. 16. 22:10
 38/50 zsuzsabazsa ***** válasza:
Örömmel olvasom, hogy a kutyus nem reagál a petárdára.Ez nagyon jó.:D Remélem ez így marad a későbbiekben is. A sok rágcsálással kapcsolatban viszont, azért ne hagyd, hogy mindent összerágjon. A fog váltása igaz most zajlik és ilyenkor szinte minden kutya rág. Jó lenne, ha vennél neki egy jó nagy marhalábszárcsontot, amin jó nagy bütyök van a végén. Azt főzd meg és add oda neki hadd rágja le a bütykös végét. Az jó cupákos. Mire végez vele addigra jól kifárad és a rágcsálás is kielégíti. A csont többi részét dobd ki.
2010. dec. 17. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/50 A kérdező kommentje:

Szia!


Hála istennek, hogy nem reagált rá. :) Én is nagyon örültem ennek. :) Igyekszem akkor sok játékkal elterlni a figyelmét majd szilveszterkor is. :) Így akkor is csak a jót fogja összekötni vele, ha amúgy nem is érdekli. :)

Rágcsálásra mindent elővesz, ami neki megtetszik. :D Van apportfája, van sok játéka, kap csontot, de a legjobban a garázsban lévő dolgokat szereti. :D Műanyag cső, vascső, stb. :D Már nem sok foga lehet hátra, ami még nem hullott ki, mert az elsők már újak. :)

Egyébként nem baj, hogyha szétpakol, idővel majd leszokik róla. :D:D:D

De nagy zsivány lesz belőle, mostmár az idegeneket is megugatja a kapunál, és elég morcosan ugat. :) Nem tudom mennyire gondolja ezt még komolyan, de édes pofa. :D

2010. dec. 17. 09:53
 40/50 zsuzsabazsa ***** válasza:
Azért azt megkérdezném, hogy amit épp rágcsál és te el akarod venni tőle, morgás nélkül átadja? Nagyobb korában ezeket a tárgyakat zsákmánynak is tekintheti és gond lehet akkor mikor el akarod venni. Már most gyakorold vele azt, hogy amit el akarsz tőle venni azt el is vegyed, és akkor kapja meg újból ha nem követeli.
2010. dec. 17. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!