Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miből lehet felismerni egy...

Miből lehet felismerni egy kölyök kutyáról hogy jó Ö-V lesz belőle?

Figyelt kérdés

Kölyök kutyám mikor elhoztam a tenyésztőtől akkor harapdálta a nadrágomat, kulcscsomót dobtam le elé, nem rettent meg, hanem megszaglászta. Viszont először fentartásokkal fogadott. Míg a testvérei körülöttem ugráltak, ő ült a tenyésztője mellett és várt. Nem félt, várt.

Jelenleg is így viselkedik emberekkel, ha én nem mondom, hogy mehet simire másokhoz, akkor ül mellettem, ha simogatják, akkor is csak épp a farka végét csóválgatja (nem fogadja kitörő örömmel az idegeneket).

Itthon szoktam vele játszani rongyozást, fogja, húzza bár hamar megunja (pedig sokszor odaadom neki), jobban élvezi, ha ráakadhat a nadrágom szárára és azt tépi, vagy a karomra (természetesen kabát van rajtam). Ha idegenek jönnek hozzánk, akkor általában szintén ráakad a nadrágjuk szárára és tépi.

Nem fél semmitől (esernyő, nagy csörgéssel járó dolgok), mindennel lepróbáltam amit lehetett (találtam ilyeneket interneten).

Majd szeretnék suliba járni vele (az előző kutyám sajnos nagyon félt az örző-védőn) ezért kérdezem.

Előre is köszi! :) Remélem nem kérdeztem nagy baromságokat. Jah. és most 5 hónapos. :)


2010. dec. 7. 10:58
1 2 3 4 5
 21/50 A kérdező kommentje:
Jaj bocsi, Thimmy88. :) elírtam a nevet!
2010. dec. 11. 17:41
 22/50 anonim ***** válasza:

Semmi gond :)

Arról beszélek, hogy kapdos az emberek keze után. Erről le kéne szoktatni. Mert egyáltalán nem jó. A rongy húzogatós játékkal semmi bajom nincs. De például azt sem jó szerintem ha csapdosod előtte a fát és támad. Mi van ha elengeded a kutyát és egy kis gyerek netán elkezdi csapdosni a fát és ráugrik a kutya? Gondolkozz előre. Neked kell okosnak lenned. Ráadásul jobban arra kell rágyúrni, hogy első szóra elengedje az áldozatot. Hagyd meg ezt a kiképzőknek. Én azt mondom ne vadítsd ilyenekkel mert nem tudod mikor milyen szituációban találod magad. Hidd el az utca zaja elég hangos különféle hangok vannak nem kell külön támadásra szoktatnod. Mert akkor egy idő után minden csattanó, vagy ahhoz hasonló hangra támadni fog. És sosem tudhatod mikor lesz belőle probléma.

2010. dec. 11. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/50 A kérdező kommentje:

Na látod erre nem gondoltam. :S Mondjuk közterületen nem sétáltatom póráz nélkül, nem is lehet. :) Réten ahol sétálunk meg inkább kutyások vannak, mióta oda járok kutyát sétáltatni (több mint 11 éve) nem sűrűn látok arra gyermeket. :) Bár ez nem mentség. :) Most még nagyon a réten sem engedem szabadon, de ha el is van engedve, akkor is ha jön valaki megfogom (elég kajla még). De márciustól kutyasulizás lesz (akkor lesz 8 hónapos), utána már megtanulja, hogy csak parancsra támadunk és parancsra eresztünk.

Az hogy kapkod a kezek után gondolom azért van, mert az enyémet is hagyom harapdálni. Ami most még vicces, de később nem lesz az.. Ha nem is a sajátomra gondolok, hanem máséra. Tisztában vagyok én ezzel.... :S


Köszönöm egyébként a választ! :)

2010. dec. 11. 18:44
 24/50 anonim ***** válasza:
Hát akkor tegyél ellene. Neked sem lesz vicces ha felnőtt korában is harapdálni fog vagy bevadul a játékban hidd el. Még nem késő tenni ellene ne aggódj. A német juhászok nagyon okosak nekem is van:) Nem lesz itt probléma!
2010. dec. 11. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/50 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy nagyon okosak és értelmesek. :) Nem hiába választottam ezt a fajtát. :) Előtte egy stafford-németjuhász keverékem volt, a legjobb barátom volt 10 évig. Bár őt utcáról szedtem össze fél évesen. Ő az elején egyáltalán nem volt ilyen, de gondolom ehhez közrejátszott az is, hogy utca kutya volt és hogy lány. :) Ő olyan kis nyugis volt. Sosem rágott, sosem csinált rosszat, csak hálás volt, hogy élhet valahol. :) Szegénykém.. úgy hiányzik. :(

Németjuhim előtt egy csivavát neveltem fel hasonló módon, ő mondjuk leszokott magától a rágcsálásról, ahogy megkomolyodott. Ezért gondolom, hogy ő is le fog. :) Bár egy igazi rosszaság volt az is. :D De hát egy csivava nem tud veszélyessé válni (bár az enyém járt őrző-védőre elég kemény kis kutya). :D

De akkor rászólok erre a gyerekre ha csócsálni akar. :D Megütni még a nóziját sem szeretem nagyon, gyereket sem verünk el mindenért... :)

2010. dec. 11. 20:05
 26/50 anonim ***** válasza:

A fahasábok összecsapását rezzenés nélkül kellene elviselnie, tényleg nem jó jel amit csinál. A másik amit nem mertem volna megtenni, hogy kihagyom a kutyaovit. A kezed rágcsálásáról úgy tudod lenevelni, ha mutatsz/adsz neki izgalmasabb dolgokat - amit természetesen rágcsálhat - ,mint a kezed. Szoktál neki adni valami rágni valót? Ez a kérdés már csak azért is fontos, mert ha minden igaz hamarosan fogváltás lesz/van nála (talán pont ezért rágcsál nadrágot is). Én inkább hanyagolnám erre az időre a rongyozást nehogy a harapása lássa a kárát. Szilveszterrel kapcsolatban én azt javaslom inkább zárd be a garázsba, mert nem tudod hogyan fogja viselni. Csukott ajtónál is elég borzalmas lesz neki.

Én kb 1 évvel ezelőtt kezdtem idejárni, hogy felszedjem a megfelelő tudást, mivel halvány fogalmam sem volt az állattartásról.

Amikor szüleim látták mennyire érdekel a dolog, közölték velem: ide kutya nem jöhet. Ezt tiszteletben tartom, nem tudok mást tenni.

Viszont amint minden összejön, tuti veszek házat/tanyát, mert nagyon szeretnék állatok közt élni. Sokszor csodálkozom hány embernek lesz hamarabb kutyája,mint tudása hozzá. Ez olyan kb, mint előbb veszem meg az autót és utána tanulom meg vezetni.

2010. dec. 12. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/50 A kérdező kommentje:

Szia! :)


Hát ő nem rezzenéstelenül tűri, hanem támad rá (asszem pont itt mondták, hogy sikerült a legdominánsabb gyermeket kiválasztanom. :) ) Mondjuk annak még mindig jobban örülök, hogy így reagálja le, mint ijedelemmel.

Kézrágás, persze, annyi játéka van amit rághat (meg talál is magának olyat amit szétrágcsálhat), én néha (picit csak) ráütök a nozójára mikor már kezd nagyon fájni, akkor picit abba hagyja, aztán puff vissza. Vagy ahogy rág megfogom az alsó álkapcsát (de igazából hatástalan rá). Ha nem a kezemet harapja akkor a combomba harap bele, tehát nem a fog váltás miatt csinálja, hanem mert tetszik neki, hogy nekem nem. Nagyon nyakon vágni nem fogom, nem is akarom. Egyébként próbáltam már elterelni más játékkal a kezemről, ma a kesztyűmet adtam oda mert látszólag nagyon érdekelte.

Látod, azt nem tudtam, hogy ezzel el lehet rontani a harapását. De miért? Elmozdulnak az új fogak? Akkor inkább lenyugszunk egy-két hónapra. :D

Érzem én a letolás súlyát a "szavaidban". :D De nem baj, így legalább észhez térítetek engem, mint elvakult "anyát". :D

Szomorú, hogy szüleid így állnak hozzá, pedig egy kutyánál nincs is jobb barát a Földön! :( De majd ha odajutsz, meglátod mennyire jó egy ilyen barát és mennyire nehéz betartani náluk azt amit az eszed diktál és mennyire hallgatsz a szívedre. :D:D:D:D:D

2010. dec. 12. 17:33
 28/50 anonim ***** válasza:

Kézrágásra javaslat: Amikor rágja a kezedet, sikíts vagy kiálts fel! (tudod ááááááuuuu):D Ha lány vagy nem lesz probléma :D

Az orrkoppintást, mint fegyelmező eszközt felejtsd el. Csináld úgy, mint ő :

http://www.youtube.com/watch?v=9TRE7Zv7xdE

A fogváltáskor több rágóeszközt adj a kutyusnak változatosan, így tudod segíteni őt. Rongyhúzás pont azért tilos, amit leírtál: Rosszul nőhet ki az új fog, és ezzel csökkenhet a harapás ereje. A fog problémákról nem is beszélve.

2010. dec. 12. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/50 A kérdező kommentje:

:D Szerintem ha én elkezdek sikítozni szétrohan a szomszédság. :D:D:D

Szeretem a kutyákkal suttogót, meg a "Sssssssssssss"-t. :D Asszem igazad van, ezt fogom alkalmazni nála. Nem csaptam nagyot a nózira. Csak olyan figyelmeztetőt (tényleg minimális, ráadásul puha kesztyűben). De nem igazán szeretem azt sem, nem akarom én bántani azt a gyereket. :D De akkor majd "bökdösöm". :D Nagyon érdekel hogy fog reagálni rá. :D:D


Köszike! :)

2010. dec. 12. 20:49
 30/50 zsuzsabazsa ***** válasza:
A szilveszteri durrogtatással kapcsolatban. Nem mondanám, hogy zárd be a garázsba sőt az alatt az idő alatt próbálj valami feladatot adni neki. Játsz vele, labdázzatok vagy találj ki valami figyelem elterelőt. Kutyája válogatja,hogy hogyan reagálnak a lövésre. Általában a félős egyedek az első 1-2 évükben még nem félnek a lövéstől. később, mikor meghallják az első lövést reszketve várják a következőt. Beindul a lövés frász. Ez sajnos genetikai hiba.Vigyázat öröklődik és, örökítik.Tenyészszemléken mivel ebben az estben Német juhászról van szó lövéspróbával tesztelik az idegrendszert. Nos ha félős magatartást tanúsít a kutya akkor a tenyésztésből kizárják. Bízom benne, hogy a kutyád nem most de későbbiekben ennek a kritériumnak megfelel.
2010. dec. 14. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!