Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miből lehet felismerni egy...

Miből lehet felismerni egy kölyök kutyáról hogy jó Ö-V lesz belőle?

Figyelt kérdés

Kölyök kutyám mikor elhoztam a tenyésztőtől akkor harapdálta a nadrágomat, kulcscsomót dobtam le elé, nem rettent meg, hanem megszaglászta. Viszont először fentartásokkal fogadott. Míg a testvérei körülöttem ugráltak, ő ült a tenyésztője mellett és várt. Nem félt, várt.

Jelenleg is így viselkedik emberekkel, ha én nem mondom, hogy mehet simire másokhoz, akkor ül mellettem, ha simogatják, akkor is csak épp a farka végét csóválgatja (nem fogadja kitörő örömmel az idegeneket).

Itthon szoktam vele játszani rongyozást, fogja, húzza bár hamar megunja (pedig sokszor odaadom neki), jobban élvezi, ha ráakadhat a nadrágom szárára és azt tépi, vagy a karomra (természetesen kabát van rajtam). Ha idegenek jönnek hozzánk, akkor általában szintén ráakad a nadrágjuk szárára és tépi.

Nem fél semmitől (esernyő, nagy csörgéssel járó dolgok), mindennel lepróbáltam amit lehetett (találtam ilyeneket interneten).

Majd szeretnék suliba járni vele (az előző kutyám sajnos nagyon félt az örző-védőn) ezért kérdezem.

Előre is köszi! :) Remélem nem kérdeztem nagy baromságokat. Jah. és most 5 hónapos. :)


2010. dec. 7. 10:58
1 2 3 4 5
 11/50 A kérdező kommentje:

Tamash!

Találtam Leerburg videókat youtubeon! :) köszi!

2010. dec. 9. 21:00
 12/50 A kérdező kommentje:

Ma voltam sétálni a csivavával és a németjuhival, és volt egy szemetes zacskó tekeredve az egyik kis bokorra. Ott zizegett. A németjuhi megállt és nézte, aztán kicsit közelebb merészkedett (mert én is megindultam, meg a csivava is), mikor jobban megzizzent a zacskó, akkor a németjuhi megugrott kicsit hátra, aztán felborzolt szőrre elindult felé. Láttam, hogy gondolkodik, ugasson vagy sem, de inkább elindult. Aztán megint megállt, és mikor mi is újra elindultunk akkor ment oda megszagolni a zacskót (persze a szőr akkor is állt a hátán, farka egyáltalán nem volt behúzva).

Szerintetek? Ez jó jel? (még életében nem látott zacskót zizegni a szélben).

2010. dec. 10. 17:01
 13/50 anonim ***** válasza:

Azok a videók közel sincsenek ahhoz, ami nálam van :o

Ugyanis ezeket elvileg csak pénzért lehet megvásárolni.

A youtube-os videókon nem sokat magyaráz, inkább demonstrációs okokból van kinn.

A zizegő zacskós reakció talán érthető ha még nem látott olyant. Ezek szerint te nem próbáltad ki mennyire jó idegzetű a kutyád? Ismered azt a technikát, hogy két keményfa (akác,tölgy stb) hasáb összeütésével lehet az idegzetet tesztelni?

2010. dec. 11. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/50 anonim ***** válasza:
Menj iskolába! Tárnokon van az ország egyik ma legjobb sulija. A labdázás tanítását is el lehet ám rontani.
2010. dec. 11. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/50 anonim ***** válasza:
Majd elfelejtettem ... Ne nagyon számíts arra, hogy valaki más is rajtam kívül hozzá fog szólni. Az ok egyszerű: A te kérdésed már kifutott az első oldalról,ez miatt sokaknak "lejárt" lemezt jelent. Én azért járok vissza, hogy a válaszokat elolvassam.
2010. dec. 11. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/50 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy Tárnokon van a legjobb suli, az Ebdorado. :) De egy alkalommal voltam oviba, inkább kihagynám. Majd amikor érett lesz az iskolára, akkor szeretném majd oda vinni. :)

Esetleg te is oda jársz!? :)


Tamash!


De, lepróbáltam a kutyát. :) Nyitottam ki esernyőt előtte (elég jól reagált, elkezdte kitépni a kezemből), összenyomtam előtte petpalackot, volt egy játék, aminek ha a végével a falat csapkodtam ostorcsapás hangot hallatott,arra is rátámadt, aztán elvette a kezemből (ezek még olyan 2,5 v. 3 hónapos korában voltak).Természetesen még most is csapkodom a falat (mint valami elmebeteg :D) és ugyanúgy jön és fogja a játékot (konkrétan bende hurka). De vannak dolgok, amit pl. nem látott még soha azt nézi mereven. Aztán mikor én meg indulok akkor ő is megindul felé és körbeszaglássza (de nem látod, hogy félne vagy valami), utána következő alkalommal már nincs vele gondja.

Ma is elmentünk a zizegő zacsi mellett (még mindig ott van), de már nem érdekelte. :)

Emberek mellett viszont ha elsétálunk, állandóan a kezükbe akar belekapni. Hiába szólok rá, hogy nem, akkor is csinálja. Pedig olyankor láb mellett viszem, szorosan, mert tudom milyen, de erőszakoskodik.


Egyébként ha úgy gondolod, hogy ezt a fás dolgot is próbáljam ki, akkor kimegyek és megnézem. :)

2010. dec. 11. 14:37
 17/50 A kérdező kommentje:

Nah.. megnéztem! :)


Szerencsére most volt felújítva a konyha, vannak itt hasábok (ha jól tudom cseresznyefa, remélem az is jó). :) Összecsapkodtam amilyen erősen csak tudtam, erre a reakció a szokásos volt, ugrott rám, és kapott utána. :D De nem adtam oda neki, csak nagyon megdicsértem. :)


Egyébként neked miért nincs kutyád, ha ennyi jó választ tudsz nekem adni? :O


Egyébként köszönöm a válaszokat, örülök, ha legalább valaki válaszol. :D

Végülis mint mondtam (aztán lehet csak akartam), azért vagyok annyira bezsongva ettől a kérdéstől, mert az előző kutyám nagyon félt az őrző-védőn, bár szerintem azt én baxarintottam el (istenem, 12 éves voltam). Nagyon tökéletes házőrző volt, miniden kutyával megvívta a harcát, ha azok bántani akartak, de ha csibészelésre került a sor a suliba (és elkezdtek ostorral csapkodni, mert a gond ez volt) akkor inkább megfutamodott. Ha pedig nem használtak ostor, csak úgy simán próbálkoztak vele, akkor is inkább játszott, mint harapott. Sosem fogott rá semmire. :S Ennél jobb helyzetben vagyok jelenleg, mert a karomat a mostani szörnyetek állandóan harapja. :D:D Bár tudom, hogy nem kéne hagyni, meg a lábamat sem, de nem szeretném ha megint az történne mint régen. :S

Ma egyébként voltunk megint sétálni (szintén csivava és németjuhi) és a csivava elkezdett ugatni egy pasira (senkit nem szeret aki idegen, és egyébként is beszélgettem egy ismerősömmel az utcán) aztán mikor a pasas elment közöttünk, elég közel hozzánk akkor a csivava is támadt, és a kis németjuhi is felugrott volna rá, ha hagyom. Szal védeni véd, csak remélem a nagy hangok sem fogják megijeszteni.... :S


Apropó hangok. Szerinted mit csináljak szilveszterkor, hogy ne féljen? Házba nem vihetem be. Arra gondoltam, hogy kiülök mellé a garázsba (valamennyire fűtött, megfagyni nem fogok) és etetem durrogtatás közben (azt hallottam, hogy evés közben kevésbé zavarja a kutyákat ez, jobban megszokják). Az biztos, hogy a szilvesztert kint fogom tölteni vele, nem szeretném ha rossz élménye lenne.

Szerinted!?

2010. dec. 11. 15:00
 18/50 A kérdező kommentje:
* szörnyeteget akartam írni :D
2010. dec. 11. 15:01
 19/50 anonim ***** válasza:
Szerintem meg egyáltalán nem kéne így elvadítanod mád kölyök korban. Ez egyáltalán nem jó jel, hogy kapkod a kezek után. Inkább az engedelmességi részre gyúrj rá, hogy normálisan menjen melletted stb. Szocializáld. Mennyit van más kutyák társaságában naponta? Az őrző-védő tanítását hagyd a hozzáértőknek. Hidd el egy németjuhász nem hülye benne vannak az ösztönök amit ki is tudnak belőle hozni. De ez a kéz kapkodós téma nagyon nem jó..
2010. dec. 11. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/50 A kérdező kommentje:

Tommy88 :)

Általában minden másnap viszem sétálni, ha mégsem, akkor kint vagyok vele és játszunk. Rajta kívül 3 kutyám van még.:) Emberekkel is ismerkedhet, hiszen az utcán nem egyszer jönnek oda gyerekek, felnőttek, hogy megsimogathatják-e? Viszem iskola felé is, ahol sok a gyerek, nagy a zsivaly, hogy minél több dolgot megszokjon. :) Engedelmesség.. Ül, hozzám megy neki, lábhoz-t még gyakoroljuk. :)

Miért gondolod, hogy vadítom? Esetleg arra gondolsz, hogy húzósat játszunk, vagy hogy csapkodom előtte a fát és támad? Azt én azért nem tartom hátránynak, mert így legalább megszokja, hogy ilyen is van. :) És később sem fogja meglepetésként érni. :)

2010. dec. 11. 17:40
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!