Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csak engem idegesít, hogy...

Csak engem idegesít, hogy megyek az utcán a két nagytestű kutyámmal (német dog, német juhász) és a kistestű kutyákat felkapkodják?

Figyelt kérdés
Mindkét kutyám barátságos, szófogadó és a városban pórázzal megyünk.
2010. dec. 13. 20:10
1 2 3 4 5
 11/50 anonim ***** válasza:
100%
Mit foglalkozol vele? Ha kapkodják, tegyék. Úgysem tudod mindenkinek megmagyarázni, milyenek a kutyáid. Nekem ordas nj-m van. Méretes jószág. A legtöbben nagy ívben kikerülnek, pedig oda sem néz. Az viszont fura, ha kosár van rajta, a kikerülősök száma meredeken emelkedik. Szent meggyőződésük, hogy azért van a kosár rajta, mert megenne mindenkit.
2010. dec. 13. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/50 A kérdező kommentje:
A kisgyerekes anyukák is érdekesek. Piros lámpánál leültettem a kutyákat. Egy kisfiú odafutott és megkérdezte, hogy megsimogathatja e őket. Mondtam, hogy igen. 3 percre rá az anyja jön ki a boltból és nekemeset, hogy miért engedem a gyerek közelébe a "dögeimet"
2010. dec. 13. 20:26
 13/50 anonim ***** válasza:
85%
Nekem egyszer volt egy esetem hogy sétáltam a yorkimmal és egy nő akinek német dogja volt mondta hogy nem bánt a kutya mert szeret barátkozni erre a kutyája bekapta a fejét az én kutyámnak ott majdnem szívrohamot kaptam na azóta én is felkapkodom ha nagy testű kutya megy el mellettem :)
2010. dec. 13. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/50 anonim ***** válasza:
így én is jártam séta közben a múlt héten. Lemnetem a rétre a mudival, és odajött 3 gyerek (utca mellett van a rét). megkérdezték, hogy meg lehet-e simogatni. Mondom igen. Még a pórázt is rátettem, nehogy felugorjon. Erre, mikor elmentünk, az apjukat láttam, hogy lehordta őket ezért mindennek.....nem értettem az egészet, pedig pórázon volt a kutya, mindig arra járunk, itt lakunk a másik utcába. Még ismerhet is engem. furcsa volt mindenesetre.
2010. dec. 13. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/50 A kérdező kommentje:
Am sazoktam a nagyim kiskutyáját (westie) is sétáltatni, mégse kapom föl, ha nagy kutyát látok.
2010. dec. 13. 20:36
 16/50 anonim ***** válasza:
100%

"Kedves" 20:16-os az ilyen mentalitású emberektől megy fel bennem a pumpa. Én meg kötelezővé tenném neked, hogy mielőtt kimész közterületre kösd össze a kezed, mert úgy nézel ki mint egy tolvaj. Az tökmindegy hogy nem vagy az, de én úgy látom és kész. Ez is érdekes, hogy ez csak Mo-on divat, hogy tegyünk szájkosarat 40 cm felett(az agresszivitás mérettől független), holott a legtöbb országban nem is használják, vagy csak a ténylegesen harapós kutyákra rakják rá. Azért van a póráz, hogy irányítani tudjuk és ne menjen oda akárkihez. Tömegközlekedésen igenis helyeslem, hogy rakjuk rá, hiszen bármikor odakaphat, ha valaki a lábára lép egy zsúfolt buszon.

Hogy a kérdésre is válaszoljak: Nekem egy boxerem és egy bull terrierem van :) már hozzászoktam. Inkább csak mosolygok az ilyeneken, pedig a két kutyámat kenyérre lehetne kenni.

2010. dec. 13. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/50 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem is elég hülye szokás, de hát csinálja, akinek így jó. Mondjuk azért nem túl jó ötlet, mert egy neveletlenebb kutya, aki amúgy barátságos, ha látja, hogy a gazdája fölemeli a kiskutyát, már csak játékból is fel fog rá ugrani. (Persze, nem kell szabadon engedni a neveletlen kutyát, de egyrészt pórázzal is tud ugrani, másrészt kutyafuttatóban is láttam már ilyet, ahol azért hagy ne pórázon sétáltassa a kutyáját az ember.)

Bár, még mindig jobb a felkapkodás, mint amikor az öreg nénék 50 méterről rikácsolnak, hogy húzzak a rákba, mert a Fifikét széttépi a kutyám/ Fifike nem szereti a kutyákat. :)

2010. dec. 13. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/50 capsread ***** válasza:
100%

Ez téged felesleges, hogy idegesítsen. A kistestű kutyák ezért lesznek - bizonyos esetekben - neveletlenek és agresszívak. Amúgy én lakásban lakom, és nálam volt egy darabig a barátnőm dobermannja. Azok a kistestű kutyagazdik, akik az én Parson Russellemet örömmel simogatják ordibáltak, hogy "vigye már innét azt a nagy dögöt"...

Amúgy, én a kutyasuliban, ahol dolgozom is azt szoktam javasolni minden kis kutyásnak, hogy tegyék pórázra a kutyát, és kerüljék ki a nagy kutyát, de ne kapkodják, mert az instabillá teszi az ebet. Csak ezt nem mindenki hiszi el.

2010. dec. 13. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/50 anonim ***** válasza:
43%

Utolsó, ne haragudj meg, de szerintem nem jogos a felháborodásod!

A múltkor a kapunkban álltam és beszélgettem az egyik ismerősömmel. Kijött a cicám is és leült mellénk a kapuba. Jött egy srác, sétáltatta a német juhászát, ami ahogy meglátta a macskát megugrott. Persze a cica beszaladt, de a srác alig tudta megtartani a kutyát... nem volt rajta szájkosár, és nekem is az volt az első gondolatom, hogy azért nem ártana... Sosem lehet tudni... És egyébként vannak emberek, akik félnek a kutyáktól, mert mondjuk már harapta meg őket! Őket is meg lehet érteni!

2010. dec. 13. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/50 A kérdező kommentje:
Az ilyen rikácsolást én se bírom. Múltkor szemtelen pimasz kölyök voltam, mert azt mertem mondani egy öreg nőnek, hogy ugyanannyi jogom van itt sétáltatni a kutyáimat, mint neki, ezért, ha nem tetszik, hogy itt vagyok menjen más felé.
2010. dec. 13. 20:47
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!