Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csak engem idegesít, hogy...

Csak engem idegesít, hogy megyek az utcán a két nagytestű kutyámmal (német dog, német juhász) és a kistestű kutyákat felkapkodják?

Figyelt kérdés
Mindkét kutyám barátságos, szófogadó és a városban pórázzal megyünk.
2010. dec. 13. 20:10
1 2 3 4 5
 41/50 anonim ***** válasza:
88%

Nem általánosítok, mert mint írtam, ismerek 2 német juhászt, akikkel semmi bajom. Egyszerűen ez a tapasztalatom.

Ha mondjuk a beaglekkel kapcsolatban tapasztalnám ugyanezt, akkor nem érdekelne, mert az nem roppantja ketté az én 5 kilós kutyámat.


Egyébként nem hiszem, hogy az néhány száz kutya, akikkel már életünk során találkoztunk, mind iskolában lett nevelve, és megtanítva, hogy ne akarja bántani a többi kutyát. Adott esetben az enyémet.

Persze, sok múlik a gazdán és a nevelésen, de én úgy látom, hogy ebben a fajtában alapból van egy bizonyos agresszió.

Mert ha ők nincsenek kemény kézzel fogva, akkor rögtön "neki kell, hogy menjek" más kutyának?

2010. dec. 18. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/50 anonim ***** válasza:
91%

"neki kell, hogy menjenek" - elírtam.


Egyébként nem tudhatom, hogy ez a tegnapi kutya bántotta volna e az én kutyámat, de ember legyen a talpán, aki ezután nyugodt szívvel odaengedi egy idegen német juhászhoz a saját kutyáját.

Ne akard tudni, milyen érzés, amikor rohan feléd egy nagy kutya, és mögötte ordítva a gazdája, hogy azonnal álljon meg...

2010. dec. 18. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/50 anonim ***** válasza:

Mondjuk az a helyzet, hogy az én kutyám speciel úgy játszik, hogy odarohan, egyet odabök az orrával, majd rohan tovább, abban a reményben, hogy a másik kutya majd megkergeti. Régebben ilyen helyzetben én is üvöltve rohantam utána, hogy azonnal álljon meg, mert elég ijesztő ahogy a tank testalkatával nekirongyol valakinek.


De aztán elég sokszor megfigyeltem ezt a dolgot a kutyasuliban, és rájöttem, hogy nem igazából ijesztő, mert nem ér hozzá a másik kutyához, azonnal irányt vált és fut is tovább.


Próbáltam sokszor megmagyarázni, hogy nem így kéne közeledni meg játszani, de egyelőre kevés esélyt látok arra, hogy menni fog.


Csak arra lennék kíváncsi, hogyha azt látod, hogy a gazda nyugodtan áll, és esetleg odamond egy "szépen!"-t, akkor is megijednél? Vagy ilyen helyzetben milyen reakció a megnyugtató neked egy másik gazda részéről?

Mert azt én is érzékeltem mikor üvöltöttem, hogy attól csak még ijesztőbb lesz a szitu.

2010. dec. 18. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/50 anonim ***** válasza:

Dehogy zavarna! Írtam, hogy még soha nem vettem fel a kutyámat más kutya elől.

Oké, ha egy vadidegen kutya rongyol így felénk, akkor esetleg leguggolok, és odahívom magam mellé a sajátomat, hogy ne ijedjen meg, és érezze, hogy ott vagyok, de föl nem veszem.

Viszont örülök, hogy tegnap fölvettem. A gazdi nem azt mondta, hogy az ő kutyája csak játszani szeretett volna, hanem azt, hogy az én kutyámat is "bedarálta" volna.


Egy ismerősöm most vett magához egy 10 hónap körüli nagytestű keveréket, aki nagyon aktív, és ugyanúgy (mint a tiéd is) csípkedve, ugrálva, rohangálva hívta játszani a kutyámat már a legelső találkozás alkalmával.

Engem az sem zavart, hogy közben 3x felborította, pedig kb. 25 kilóval nehezebb az a másik.

Tudom, hogy elég öntudatos, és maga is le tudja rendezni ezeket a helyzeteket.


Nincs semmi bajom a nagytestű kutyákkal, voltak már vidéken nagytestű kutyáim. (többek közt kuvasz is)

És az én kutyám sincsen cukorból. De reálisnak kell lennem, ha őt elkapja egy nagytestű, akkor neki annyi.

2010. dec. 18. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/50 A kérdező kommentje:
Nekem egy foxi letépte az utcán a nadrágom, mégse félek minden foxitól. egy adott fajtáról nem lehet azt mondani, hogy agreszív, csak a kutyáról.
2010. dec. 18. 13:45
 46/50 anonim ***** válasza:

De ha még egyszer neked akarna menni egy foxi, akkor már elgondolkoznál a dolgon...


Egyébként mint írtam, én a kutyám szempontjából nézem, akit a német juhász simán ketté szed egy harapással. Egy foxi nem tud olyan nagy kárt tenni benne, tehát az nem különösebben zavarna.

2010. dec. 18. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/50 anonim ***** válasza:

Szellő lány értem miről beszélsz. Csak azt nem helyeslem, hogy egy fajtát emiatt be skatulyázol. Ez legalább olyan hülyeség mint amikor valaki azt mondja, hogy a kis testű kutyák nem is kutyák.

Az én kutyám se sokkal nagyobb 7 kiló. Természetesen én is féltem, és idegenekhez nem engedem oda csak megkérdezéssel vagy ha látom a kutyán, hogy nem lesz baj.

Tegnap én is találkoztam egy német juhászkutyával este. Póráz nélkül volt és az én kutyám is. Soha nem láttam még. Mikor megláttam szóltam a kutyának, hogy álljon meg ő bevárt és mellettem jött. Ráadásul az adott német juhász bokrok között állt és este is volt, szóval nem épp egy ideális helyzet. Először a kutyát vettem észre utána a gazdáját aki az úton állt. De láttam, hogy nyugodtan viselkedik még csak rá sem szólt a kutyára. Csak amikor oda szaladt hozzá akkor mondta, hogy szépen.

Összeszagoltak, csóváltak aztán mentünk tovább. Semmi probléma nem volt én sem ijedtem meg a kutyától így az enyém sem. Megérzi ha én aggódom Ő is és semmi jó nem sül ki a dologból.


Egyébként ne hogy azt hidd, csak Neked volt olyan élményed, hogy rohan feléd egy kutya a gazdája meg utána ordítva. Ki járt nyáron a futtatóra egy argentín dog egy körülbelül 50 éves férfivel. De olyan volt az a kutya, hogy amikor megjelent a színen akkor minden kutyát meg kellett fogni mert agresszív volt főleg kanokkal (ő is kan volt). Tudta róla a gazdája így csak tett pár kört ez kb 10 percbe telt aztán lelépett. De mikor ivott akkor rendszerint elengedte. Persze, hogy rögtön elkezdett a kutya rohanni felénk. Az én hülye kutyám meg mindig védte az egyik haverját (akit már ez a kutya majdnem megharapott) egy szuka nemét juhászkutyát és szövegelt a kutyának.

Jó jelent lehetett. Gazda elengedi-> kutya elkezd vágtatni felénk-> mindenki rakja rá a pórázt a kutyájára közben a csávóka ordítva rohan a kutya után aki egyébként egyáltalán nem hallgat rá -> Neki ugrik rögtön az enyémnek én meg a kutyának és leráncigáltam róla.

Ettől függetlenül nem utálom az Argentín dogokat, tisztában vagyok vele, hogy egy harapás és vége a kutyámnak, el is kerülöm őket azóta.


Mikor a Chow-Chow megharapott akkor is a kutyámat védtem. Valószínűleg Őt harapta volna meg (bár később kiderült emberekre is agresszív de azért póráz nélkül hagyják cukrászda előtt...), de biztos nem járt volna jól a kutyám. Így én kaptam egy cuki 8 napon túli sérülést és a gazdája még le is tagadta, hogy a kutya megharapott. Faképnél hagyott mikor kijött a cukrászdából és mondtam neki. Még orvosi látlelettel is csak úgy hittél el, hogy megmutattam a bekötött lábamat...

Szóval van pár negatív élményem a dologgal kapcsolatosan, de sosem írok le egy adott fajtát emiatt. Az egyedet igen, antiszociális kikerülöm és kész. De attól lehet normális is egyed is köztük.


Egyébként pedig alap agresszióra minden kutya hajlamos. De ha nem hozod ki belőle (kis kori bántalmazás sok negatív tapasztalat) akkor semmi gond nem lesz vele. Hidd el én az első német juhászkutyámat 6 évesen kaptam és egy szem agresszió nem volt benne semmire irányulva. Hihetetlen okos kutyák, de nem való mindenkinek. Tudni kell bánni vele. Elhiheted, hogy 6 évesen nekem sem volt hű de nagy kutyás tapasztalatom, még is az a kutya úgy jött mellettem, hogy a póráz végét fogta a szájában és amíg nem szóltam Neki, hogy elmehet nem ment el se macska, se kutya se bármi más után.

2010. dec. 18. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/50 anonim ***** válasza:
A kistestű kutyák gazdái általában nem csak a kutyájukat féltik a nagyobbaktól, hanem magukat is.
2011. jan. 2. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/50 anonim ***** válasza:
Nekem csivavám van, nincs semmi bajom a tobbi kutyaval legyen az nagy vagy mas meretu, minden kutyahoz lassan odaengedem ha latom hogy a masik kutya gazdaja is stabilan fogja a kutyajat lassan odaengedem hozza, de altalaban az enyem a kekeckedos, azt hiszi magarol hogy o a nagyobb :D
2011. jan. 7. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/50 anonim ***** válasza:
Utolso vagyok azert engedem fokozatossan a csivavamat mert inkabb o szok odakapni es en attol tartok hogy a masik kutya vissza kap ezert mindig megszokom kerdeni hogy kan vagy szuka kutyarol van e szo meg hogy mennire agressziv mas kutyakkal szemben es ha mindent rendbe talaltam akkor odaengedem hozza de sohasem szoktam felkapni esetleg elmegyek mas iranyba de sose veszem fel csak ha kobor kutyarol van szo mert felek hogy elkap vlmi betegseget vagy bolhakat...
2011. jan. 7. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!