Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szaporító, hobbikutyás, vagy...

Szaporító, hobbikutyás, vagy mi a szösz? Egy másik kérdés kapcsán most már komolyan felmerült bennem, h miért érzem magam rossz kutyásnak amikor ilyenekről szó van?

Figyelt kérdés

Első kutyám 8 éves, tk. nélküli. Apjának volt tk. Gyerek voltam amikor kaptam, mindegy csak kutya legyen alapon. Majd' megvesztem egyért, és még az sem zavart, hogy eleinte rondának tartottam. Ez a kutya szépen felnőtt. Kint lakott,3 éves koráig nem járt, csak az előttünk lévő mezőre. Nem kell leszólni, mert az itteni emberek: Ha még egyszer erre hozod azt a vérebet, kiengedem a Pengét!- és ki is engedte... Kutyaiskolába nem jártunk. Viszont egy kutyás nővér mellett nőttem fel. Az eredmény... B. 4 éves korában terelőtáborban ösztönpróbát szerzett és 2. lett egy terelőversenyen. Mondhatom, h hetedhét országról a csodájára jártak.:* Meghívtak bemutatózni. Ezután találtunk neki egy párt (mert szerettem volna még egy kutyát és felnevelés csodáit), aki szintén tk nélküli, farkatlan. 4 kölyök lett. Abból 3 csonka farokkal. Egyik 100 birka mellé került, a másik családi kutya lett. A harmadik fél évig volt nálunk, mert nem találtunk megfelelő gazdát. Aztán elvitték. Azóta minden nap látom elszaladni előttünk 2 lóval. Ebben az időben volt az, h B. megvédett éjszaka néhány fiútól. Majd pedig haladó osztályban 94°%-os lett (első) munkaversenyen. "Alapfokon Képzett". A 7 hónapos kölyke, D. pedig ösztönpróbát csinált. Amikor D. nagy lett, neki is találtunk párt, aki híres kennelből való. 3 kölykök lett. Egy csonka farkú, aki most a díjnyertes apjával őrzi a házat, és egy másik aki cukorbeteg kislányhoz ment. A 3. lett az enyém.

Tenyésztők és a mv bírója is mondta, h "azonnal" csináljak B.-nek B törzskönyvet, mert olyan okos és szép is. D.-hez pedig egy másik bíró jött oda, h tenyésztésbe venné, mert pont csonkolt farkú kutyákat keres.

Azért születtek meg D. kölykei, h belőlük megtartok egyet és neki tk.-ja, h dolgozhassak vele. Nos a kiskutya igen igéretes.

Még annyit, h mindegyik kölyköt rendszeresen látogatom, a cukorbetegnek ingyen adtuk oda (nem pénzért csináltam). Be vannak szervezve, h legalább egy ösztötpróbát csináljanak a kutyákkal és amikor valamelyik kölyköt akart, akkor rövid úton le lett beszélve róla.

Természetesen a későbbi (évek múlva) kutyáimat a már kinézett kennelből fogom venni. De majd célom a tenyésztés, és abból nem engedek, h mindig legyen mellettem egy olyan kutya akiben icipici Bogárvér csörgedezik. A tk kutyáimat sem fogom kiállításra vinni, munka célra szeretném majd őket (terelés, mv, őrzővédő stb)

Na most kérdem én, tényleg annyira gondosz vagyok ahogy egyesek beállítják és tényleg nincs csak fekete és fehér? Vagy egyáltalán változtatna a helyzeten ha tudnák, h nem holmi divatkutyám van, hanem erős és egészséges magyar pásztokutyáim? Mert én nem érzem magam szaporítónak, sem hobbikutyásnak.


2009. jan. 28. 16:01
1 2 3 4 5 6
 21/53 A kérdező kommentje:
21:14-nek. A kutyáim szűréseken voltak, bár a fajtánknál nem tartják szükségesnek. És mintha megemlítettem volna, hogy órákat autóztunk a kanokhoz, akik jellemben megfelőek voltak. Bírók személyesen tanácsolták, hogy hűűű evvel a kutyával azonnal húzzak el tenyészszemlére mert aztaa milyen... Ugyanezt a kölykére is. És be kell vallanom, hogy én viszont egyáltalán nem vagyok megelégedve a kutyámmal--> nem tarom tökéletesnek, sőt... Azt hogy mennyi idő a vemhesség, már akkor is tudtam, amikor 9 éves koromban először voltam ott egy szülésnél. A kutyámnak betéve tudom az összes felkutatott rokonát, és egész életemet ennek szentelem, másra nem költök pénzt. Kutyás körökben, ahol a fajtám tenyésztői is mozognak, a kutyáimat elismerik, dicsérik, szeretik sőt megvenni is próbálták már... Viszont nincs tözskönyvük. Na ez az a bizonyos szürke nálam.
2009. jan. 28. 22:43
 22/53 anonim ***** válasza:
69%

hát most már csak azt nem értem ezek után minek kérdezel?

hogy mindenkinek meg tudd mondani te igenis milyen király vagy, és az állatvédők a hülyék?


persze, persze..nem te tehetsz róla hogy sok a kutya...naná...mindenki ezt mondja...ismerjük

köszi hogy foglalkoztattál minket

2009. jan. 29. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/53 anonim ***** válasza:
36%
Én is teljes mértékben egyetértenék a 20:21-esel. A kutyád a tiéd, te döntsd el mit kezdesz vele, és ha nem önös, haszonszerző céljaid vannak, tiszta lelkiismerettel ajándékozhatod/adhatod el ezeket a kiváló kutyákat. Szerintem. A tenyésztőknek meg nem kellene mindig a menhelyek zsúfoltságára hivatkozniuk, meg az örökletes betegségekre. Nem csak a törzskönyves kutya lehet makkegészséges. Lehet az a kutya is amit mondjuk 40 ezerért adnak és nem 150ért. Az a gazdi is megérdemli a fajtiszta kutyát aki nem milliomos.
2009. jan. 29. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/53 anonim ***** válasza:
64%

brávó...ennyit tudok ehhez hozzáfűzni....


persze a gazdinak joga van mindenhez! Micsoda egoisták vannak :( menj politikusnak!

2009. jan. 29. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/53 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Igen, te is szaporítónak számítasz.

De mivel a mudi ritka magyar fajta és a magyar fajták Nemzeti Kincsnek számítanak, így ha vkinek olyan példánya van, ami hordozza a fajta sajátosságait, mind küllemben és belsőben, így lehetőség nyílik a B törzskönyvre. Így a kölykök nem papírnéklüli vmik lesznek, hanem törzskönyvezett, igazolt eredetű kutyák. Így asajnos csak te tudod, hogy miből vannak és ezzel nem segíted a fajtát sem.

Hivatalosan ők úgyan olyan keveréknek számítanak, mint amikkel tele vannak a szaporítók és a menhelyek.

Ha már eljártatok terelni és ajánlották is a B törzskünyvezést, nem értem, hogy egy tenyészszemlére miért lett volna kín elmenni.

2009. jan. 29. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/53 anonim ***** válasza:
95%

12.04 vagyok.

Visszaolvastam mindent.

Én sem értem, hogy minek kérdezel, ha mindenkinek elmondod, hogy te vagy a csoda.

Iszonyat butaságokat írsz és gondolsz, nekem a hajam égnek állt, már eleve attól, hogy a te fajtád így, a te fajtád úgy. A mundi is egy fajta és sos-sok keverék van a nem tkv-s mudik között. Ezért is hasadnak ki foltos ill. túlméretes egyedek esetleg logó füllel stb . . .

Továbbá a sok mellémagyarázás, hogy a te kölykeid jó helyen vannak, nem te termeled a menhelyi kutyákat, csak 2 alom volt stb . . . (mind ezt mondják)

Szerintem te még nem jártál menhelyen, nem tudod milyen a helyzet.

És ha a 100 ellened szóló beírás között megtalálsz kettőt, ami megveregeti a vállad és közli, hogy szürke is van és a kutyáddal azt csinálsz amit akarsz, akkor azokba kapaszkodsz és hálálkodsz nekik.

Tényleg nem értem miért akarod tisztára mosni magad, miért nem lehet elismerni, hogy hibáztál és a jövőben odafigyelni?

A kennelnév kiváltása 10 000 Ft (az életben 1x kell) egy tkv. a tagoknak 4.500 Ft (ez minden alomnál kutyánként és benne van a mikrochip ára is) az éves tagsági 6000 Ft (évente). Ez nem olyan sok pénz a fajta érdekében, és nem kötelez a kiállításokra, amitől úgy írtózól . . .

Az általános iskolás hozzászóló értelmesebben gondolkozik, mint te és nem beszél mellé!

2009. jan. 29. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/53 A kérdező kommentje:
Nem vagyok csoda, és a kérdésem az volt, hogy miért nem lehet eset és eset között különbséget tenni!? Képzeld el, hogy tisztában vagyok avval amiket mondok. És igen fajtám, nem midegy hogy hogy mondom? Kutyám, fajtám ez csak annyit jelent, hogy az fajta amelyik engem érdekel. Nem az enyém, ennyit azért ki lehetett volna venni... Nem tözskönyves mudik között sok keverék? Most vagy keverék vagy mudi. Ami pedig a méretet illeti, a mudi egy közepes termetű kutya, nem az kis cirkáló amik manapság vannak. Érdekes módon, aki felfedezte a fajtát azt mondta, hogy 40-50! cm. Mellesleg manapság is javasolták a mudi mérethatárainak visszaállítását. Bezzeg ha egy elismert ember szájából hallják ugyanezt (pl. mi nem áldozzuk fel a méretért a minőséget) akkor annak igaza van. Mind ezt mondják? És aki bizonyítja is? Arra is ugyanúgy kitalálnak valamit... Jártam menhelyen, tudom mi a helyzet. Hibáztam? Mire figyeljek oda? Nem amatőr vagyok akinek a kutyáját első tüzeléskor befedezi a legelső kan, amelyik át tud bújni a kerítés alatt! A kiállításoktól nem irtózok, egyszerűen nem izgalmas számomra, mint például az őrzővédő vagy a munkav. Inkább a neveletlen kutyáktól irtózom... Egyébként meg ment volna szemlére a kutyám (terhes volt) HA egy nagyon drága roti ki nem nyírja félig (persze most is kamuzok, egyébként megjelent a töténet a kutya magazinban) arra meg nincs lehetőségem, hogy az ország másik végébe utazzak. Mire meggyógyult, és meglettek a kölykök is, addigra hiába megyek már...
2009. jan. 29. 14:04
 28/53 anonim ***** válasza:
64%

Tök jó hogy most már nem csak önjelölt tenyésztők vannak hanem komplett kinológiai és etológiai autodidakta szakemberek. :)


vicc az egész

2009. jan. 29. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/53 A kérdező kommentje:
Azt nem veszitek észre, hogy azért nem csak én vagyok olyan elvakult? Csak mondjátok, hogy miért rossz egy szaporító, meg miért az... Én nem mondogatom a magamét, egyszerűen amiket állítotok azok nálam sosem történtek meg, nem csináltam olyan dolgokat, amiket ti szaporító név alatt emlegettek. Hogy romlik vele az állomány, hogy a menhelyi kutyák esélyei csökkennek, hogy törzskönyves kutyáké is és stb... Én elolvastam az indokokat, és nem magyaráztam semmit, egyszerűen csak elmondtam, hogy én egyiket sem csináltam ezek közül. Azt a jelszót pedig, hogy mindenki ezt mondja, talán csak akkor kéne kiabálni, ha bebizonyosodna, hogy tényleg csak mondom... De ha az ellenkezője, akkor mit mondanátok?
2009. jan. 29. 14:14
 30/53 anonim ***** válasza:
64%

Az ugye szerinted sem oké ha valaki keveréket gyárt... mert a szavaidból ezt vettem ki...


a törzskönyv nélküli kutya hivatalosan keverék, mert az isten nem bizonyítja be hogy fajtatiszta szülei voltak, (mondani meg bármit lehet)...a genetikai vizsgálatra meg ugyi a szegényeknek akik csak pár almot akarnak nem futi....


akkor miről is beszélünk?


hát arról hogy még egy saját véleményed szerint sem helyes dolgot csinálsz!


hm?

2009. jan. 29. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!