Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szaporító, hobbikutyás, vagy...

Szaporító, hobbikutyás, vagy mi a szösz? Egy másik kérdés kapcsán most már komolyan felmerült bennem, h miért érzem magam rossz kutyásnak amikor ilyenekről szó van?

Figyelt kérdés

Első kutyám 8 éves, tk. nélküli. Apjának volt tk. Gyerek voltam amikor kaptam, mindegy csak kutya legyen alapon. Majd' megvesztem egyért, és még az sem zavart, hogy eleinte rondának tartottam. Ez a kutya szépen felnőtt. Kint lakott,3 éves koráig nem járt, csak az előttünk lévő mezőre. Nem kell leszólni, mert az itteni emberek: Ha még egyszer erre hozod azt a vérebet, kiengedem a Pengét!- és ki is engedte... Kutyaiskolába nem jártunk. Viszont egy kutyás nővér mellett nőttem fel. Az eredmény... B. 4 éves korában terelőtáborban ösztönpróbát szerzett és 2. lett egy terelőversenyen. Mondhatom, h hetedhét országról a csodájára jártak.:* Meghívtak bemutatózni. Ezután találtunk neki egy párt (mert szerettem volna még egy kutyát és felnevelés csodáit), aki szintén tk nélküli, farkatlan. 4 kölyök lett. Abból 3 csonka farokkal. Egyik 100 birka mellé került, a másik családi kutya lett. A harmadik fél évig volt nálunk, mert nem találtunk megfelelő gazdát. Aztán elvitték. Azóta minden nap látom elszaladni előttünk 2 lóval. Ebben az időben volt az, h B. megvédett éjszaka néhány fiútól. Majd pedig haladó osztályban 94°%-os lett (első) munkaversenyen. "Alapfokon Képzett". A 7 hónapos kölyke, D. pedig ösztönpróbát csinált. Amikor D. nagy lett, neki is találtunk párt, aki híres kennelből való. 3 kölykök lett. Egy csonka farkú, aki most a díjnyertes apjával őrzi a házat, és egy másik aki cukorbeteg kislányhoz ment. A 3. lett az enyém.

Tenyésztők és a mv bírója is mondta, h "azonnal" csináljak B.-nek B törzskönyvet, mert olyan okos és szép is. D.-hez pedig egy másik bíró jött oda, h tenyésztésbe venné, mert pont csonkolt farkú kutyákat keres.

Azért születtek meg D. kölykei, h belőlük megtartok egyet és neki tk.-ja, h dolgozhassak vele. Nos a kiskutya igen igéretes.

Még annyit, h mindegyik kölyköt rendszeresen látogatom, a cukorbetegnek ingyen adtuk oda (nem pénzért csináltam). Be vannak szervezve, h legalább egy ösztötpróbát csináljanak a kutyákkal és amikor valamelyik kölyköt akart, akkor rövid úton le lett beszélve róla.

Természetesen a későbbi (évek múlva) kutyáimat a már kinézett kennelből fogom venni. De majd célom a tenyésztés, és abból nem engedek, h mindig legyen mellettem egy olyan kutya akiben icipici Bogárvér csörgedezik. A tk kutyáimat sem fogom kiállításra vinni, munka célra szeretném majd őket (terelés, mv, őrzővédő stb)

Na most kérdem én, tényleg annyira gondosz vagyok ahogy egyesek beállítják és tényleg nincs csak fekete és fehér? Vagy egyáltalán változtatna a helyzeten ha tudnák, h nem holmi divatkutyám van, hanem erős és egészséges magyar pásztokutyáim? Mert én nem érzem magam szaporítónak, sem hobbikutyásnak.


2009. jan. 28. 16:01
1 2 3 4 5 6
 31/53 A kérdező kommentje:
ŐŐŐ nem vagyok szegény, és nem csak pár almot akarok, hanem ennyit terveztem és kész. Nem hiszem magam tenyésztőnek. És 17 év kutyázás az már nem önjelöltség. A kutyám nem keverék, A törzskönyves apja és B törzskönyves anyja van. Vissza tudom követni a családfáját.
2009. jan. 29. 14:22
 32/53 A kérdező kommentje:
Természetesen az ő szüleinek és a második alomból való kölykök apjának papírjairól származó másolatok is megvannak.
2009. jan. 29. 14:24
 33/53 A kérdező kommentje:
Egyébként mit tudok rosszul? A nevelni tudok, különben nem lett volna sikere a munkaversenyen... Ha akarod megmondhatom az újságot is, ahol szót emeltek a mérethatárok visszaállításáról. Nem tudom mennyire vagy járatos mudis körökben, de ha igen, akkor biztos ismered azt a híres tenyésztőt (nem csak tenyészt) is akinek a föntebb említett mondat (a mérettel kapcsolatos) a jelszava.
2009. jan. 29. 14:28
 34/53 A kérdező kommentje:
Nem értem, hogy neten keresztül ilyen bátrak az emberek, vagy ahova mi járunk ott csak állatkínzók vannak ( kutyás, tenyésztő álnéven), akik még ( a pár év alatt) egyszer sem mondták nekem azt, hogy szegény kutyád és tee a rohadt szaporító. Vagy élőben miért nincs ellenem senki? Ehelyett megcsodálják a kutyáimat (félreértés ne essék, az a érdekes náluk, hogy otthon lett kiképezve), megmondják esetleg a véleményüket, vagy akármit, de gy roszz szót nem szóltak még.
2009. jan. 29. 14:33
 35/53 anonim ***** válasza:

jaj de érdekes hogy munkaversenyt nyertél tk nélküli kutyával mikor az egy feltétel:


"Minden versenyzőnek, aki először vesz részt terelőversenyen, a kutya származási lapjának

másolatát le kell adnia, illetve a nevezéssel együtt be kell küldenie.

A nevezési díj befizetését és a veszettségi oltás érvényességét a helyszínen igazolni kell."


forrás: [link]


hogy is van ez?

2009. jan. 29. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/53 A kérdező kommentje:
Azt mondtam, hogy 94°%-kal első lett, ez nem most volt, hanem 4 éves korában. A díjat nem vehette át a tk miatt, csak különdíjat kapott. De nem a kupától lesz a kutyám első, és akárki kapja a díjat, akkor is az enyém lett a csoprtjában a legjobb akkor. Emiatt a szereplés miatt pedig elnyerte az Alapfokon Képzett Pásztorkutya címet.
2009. jan. 29. 14:46
 37/53 A kérdező kommentje:
A magyar pásztorkutyák munkaversenye amit megnyert) nem azonos a terelőversennyel, mellesleg azon is tk nélkül indultunk, és meg is kaptuk a második helyzésért a kupát. Igaz nekünk nem kellett beküldeni semmit, mivel ez táborban volt. És persze nem a profi osztályban, dehát a kutya akkor látott egy hete birkát először... Viszont a munkaverseny élesben volt csupa jól képzett collie és iskolás kutyák mellett...
2009. jan. 29. 14:50
 38/53 A kérdező kommentje:
a táborral azt aakrtam mondani, hogy nekünk ugye helyben kellett nevezni, de persze jöttek mindehonnan.
2009. jan. 29. 14:57
 39/53 anonim ***** válasza:
100%

12.04-es vagyok.


Idézet:

"És igen fajtám, nem midegy hogy hogy mondom? Kutyám, fajtám ez csak annyit jelent, hogy az fajta amelyik engem érdekel. Nem az enyém, ennyit azért ki lehetett volna venni..."


Édekel is engem, hogy hogyan nevezed meg mudit.

Nem arra gondoltam, hogy a tied, ennyire buta ne legyél már, de szerintem ki lehetett volna venni . . .

Amúgy nem ez a lényeg.


"Nem tözskönyves mudik között sok keverék? Most vagy keverék vagy mudi. Ami pedig a méretet illeti, a mudi egy közepes termetű kutya, nem az kis cirkáló amik manapság vannak. Érdekes módon, aki felfedezte a fajtát azt mondta, hogy 40-50! cm. Mellesleg manapság is javasolták a mudi mérethatárainak visszaállítását"


Ezek szerinte sok mindennel nemvagy tisztában!

Igenis egy nyitott törzskönyves fajánál sok keverék egyed lehet, amik külsőre vagy akár belsőre is hordozzák a fajta jellegzetességeit, de az utódoknál kihasadhat egy-egy standardnek nem megfelelő egyed.

Továbbá senki nem beszélt pontos marmagasságról, össze-vissza írsz és hadakozol.

Akkor elmagyarázom, figyelj:

TÚLMÉRETES EGYED = A MARMAGASSÁG MEGHALADJA A STANDARD ÁLTAL KISZABOTT FELSŐ HATÁRT. Látsz itt vhol számokat???

2009. jan. 29. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/53 anonim ***** válasza:
100%

20:40 vagyok. Nem értem, mit háborogsz, mikor te kérdezted, hogy mi vagy? Szaporíró vagy hobbikutyás? És ha az a válasz érkezik, hogy szaporító, akkor meg felháborodsz?

Tényleg nem vagy azon a szinten, mint az "igazi" szaporítók, de ez nem tisztességes amit csinálsz! Tk nélkül lehozni almot, az már szaporítás. De nem azon a szinten, ahol minden héten új alom születik! Ezen nem tudom mi nem érthető!

2009. jan. 29. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!