Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szaporító, hobbikutyás, vagy...

Szaporító, hobbikutyás, vagy mi a szösz? Egy másik kérdés kapcsán most már komolyan felmerült bennem, h miért érzem magam rossz kutyásnak amikor ilyenekről szó van?

Figyelt kérdés

Első kutyám 8 éves, tk. nélküli. Apjának volt tk. Gyerek voltam amikor kaptam, mindegy csak kutya legyen alapon. Majd' megvesztem egyért, és még az sem zavart, hogy eleinte rondának tartottam. Ez a kutya szépen felnőtt. Kint lakott,3 éves koráig nem járt, csak az előttünk lévő mezőre. Nem kell leszólni, mert az itteni emberek: Ha még egyszer erre hozod azt a vérebet, kiengedem a Pengét!- és ki is engedte... Kutyaiskolába nem jártunk. Viszont egy kutyás nővér mellett nőttem fel. Az eredmény... B. 4 éves korában terelőtáborban ösztönpróbát szerzett és 2. lett egy terelőversenyen. Mondhatom, h hetedhét országról a csodájára jártak.:* Meghívtak bemutatózni. Ezután találtunk neki egy párt (mert szerettem volna még egy kutyát és felnevelés csodáit), aki szintén tk nélküli, farkatlan. 4 kölyök lett. Abból 3 csonka farokkal. Egyik 100 birka mellé került, a másik családi kutya lett. A harmadik fél évig volt nálunk, mert nem találtunk megfelelő gazdát. Aztán elvitték. Azóta minden nap látom elszaladni előttünk 2 lóval. Ebben az időben volt az, h B. megvédett éjszaka néhány fiútól. Majd pedig haladó osztályban 94°%-os lett (első) munkaversenyen. "Alapfokon Képzett". A 7 hónapos kölyke, D. pedig ösztönpróbát csinált. Amikor D. nagy lett, neki is találtunk párt, aki híres kennelből való. 3 kölykök lett. Egy csonka farkú, aki most a díjnyertes apjával őrzi a házat, és egy másik aki cukorbeteg kislányhoz ment. A 3. lett az enyém.

Tenyésztők és a mv bírója is mondta, h "azonnal" csináljak B.-nek B törzskönyvet, mert olyan okos és szép is. D.-hez pedig egy másik bíró jött oda, h tenyésztésbe venné, mert pont csonkolt farkú kutyákat keres.

Azért születtek meg D. kölykei, h belőlük megtartok egyet és neki tk.-ja, h dolgozhassak vele. Nos a kiskutya igen igéretes.

Még annyit, h mindegyik kölyköt rendszeresen látogatom, a cukorbetegnek ingyen adtuk oda (nem pénzért csináltam). Be vannak szervezve, h legalább egy ösztötpróbát csináljanak a kutyákkal és amikor valamelyik kölyköt akart, akkor rövid úton le lett beszélve róla.

Természetesen a későbbi (évek múlva) kutyáimat a már kinézett kennelből fogom venni. De majd célom a tenyésztés, és abból nem engedek, h mindig legyen mellettem egy olyan kutya akiben icipici Bogárvér csörgedezik. A tk kutyáimat sem fogom kiállításra vinni, munka célra szeretném majd őket (terelés, mv, őrzővédő stb)

Na most kérdem én, tényleg annyira gondosz vagyok ahogy egyesek beállítják és tényleg nincs csak fekete és fehér? Vagy egyáltalán változtatna a helyzeten ha tudnák, h nem holmi divatkutyám van, hanem erős és egészséges magyar pásztokutyáim? Mert én nem érzem magam szaporítónak, sem hobbikutyásnak.


2009. jan. 28. 16:01
1 2 3 4 5 6
 51/53 A kérdező kommentje:
Most is én vagyok, aki támad, ugye? :( Tudom, hogy milyen ez, mint már mondtam a családnak két ilyen kutyája is volt. DE nem hinném, hogy azért rossz ember leszek, mert én nem a kóborkutyáknak szentelem az életem. Attól még tudom, mit jelent. Mellesleg pedig a körkénykünkön nem elég kevés a kóborkutya. Ismerem az össes környékbeli kutyát, szóval egy idegen azonnal feltűnne, errefelé magukat sétáltatják az ebek. Rögtön észrevenném, hogy kóbor van közöttük. Másrészt én a ház előtt felszállok a vonatra, ami kitesz az iskola előtt. Ezen kívül csak a kutyákkal járok sétálni ugyanazon az útvonalon. Mint már mondtam, nem önálló háztartásban élek! Menhely nincs a közelünkben, na ja nem egy világváros. Viszont, ha ez mér érdekel, a kiscicákat rendszeresen kidobják (ja vagy pedig vizbe fojtják...:S). Közülük rengeteget befogadtunk már, és a nővérem keresett nekik gazdát, de olyan is volt aki még mindig velünk van... Persze ivartalanítva, mondjuk azóta félholtra verik mindig a többiek... Némelyiket fecskedőből etettük :(. NEM gyártottam almokat! A kutyámhoz meg egészségesen ragaszkodok. Miért várod el, hogy mindeki ugyanazért áldozza az életét? Én nem azt mondtam, hogy tudok mindent, csupán céloztam... Arra, hogy tudom, a menhely nem egy álom.
2009. jan. 30. 15:34
 52/53 anonim ***** válasza:
A 17:14-es volt eddig az egyetlen értelmes válaszoló, aki normálisan tudott érvelni. Én mindkét oldallal egyetértek egy kicsit. Egyrészt: min változtatott volna, ha van törzskönyvük a kutyáknak? A bánásmódon? Az eredményeiken? A vérvonalukon? Az értékükön? Ezeken semmit. Sok "igazi" tenyésztőnél különb vagy, ha ezeket nézzüke. De egy dolgot nem vettél figyelembe. Azt, hogy a B-tkv-s kutyáknak a törzskönyvén nem tüntetik fel az ősöket, hiszen nincs rá bizonyítékunk, hogy tényleg ők azok, csak a te szavaid alapján tudhatjuk. Ezért könnyű vele visszaélni. Lehet, hogy nem te fogod megtenni, hanem valaki más, de szerintem B-tkv-s kutyák tenyésztésbe vonásánál nagyon kell figyelni és a lehető legnagyobb gondossággal kell eljárni. Mert akkor a mudi sem lesz "erős és egészséges". Nekem a fajta rajongójaként ez az egyik legnagyobb félelmem.
2009. jan. 31. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/53 A kérdező kommentje:
Igen.:) A tiéd meg a második értelmes... És tudom, hogy nem ismerhetik az őseiket. De az első kutyám úgy lenne B tk-s, hogy apjának A van, anyjának meg B. Csak a kölyköknek nem volt, mert "had szüljön egyszer a kutya" alom volt. Mert megláttak Pesten egy szép tk-s kant. Ebből lett az én kutyám. Szóval az egyetlen ismeretlen végülis a családban az első szukám kanja lenne, aki talált kutya. Viszon gyönyörű, csonka farokkal, amit át is örökített a kölykökre. A tőle származó szukámnak is tk-s párja van. Nem vagyok benne biztos, hogy valami teljesen ismeretlen kutyával megtettem volna ezt.
2009. jan. 31. 21:14
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!