Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Így is rossz lenne a kutyának?

Így is rossz lenne a kutyának?

Figyelt kérdés
Lakásban tartott nagytestű kutya, naponta háromszor fél óra séta, hétvégenként kikapcsolódás a szabadban. Így is rossz lenne a kutyának a lakásban?
2011. jan. 19. 17:23
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
64%

Szét fogja szedni a lakást. Ennyi mozgás bármilyen kutyának kevés, nemhogy egy corsonak.

Ezt gondold át még egyszer, nem jó ötlet.

2011. jan. 19. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
82%

Akkor mérlegelj, beszéld meg a családdal, de azt felejtsd el, hogy naponta csak 3*1/2 órát sétáltatnád. Az nagyon kevés, főleg egy corsonak, az a kutya energiabomba. Ha a kedvenc fajtád akkor tisztában kell lenned az igényeivel!

Esetleg itt beszélgethetsz corso tulajokkal, és összetettebb képet kaphatsz a konkrét tartásról:

[link]

2011. jan. 19. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
42%
17.38: kösz, a társasági életemmel minden rendben van. A kutya szól bele a legkevésbé... :o)
2011. jan. 19. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
82%
NEM egyszer van egy életben, még lehet. Aranyos a kutya, stb. De ez neki nem jó. Hiába szeretnéd, szeretne Ő téged, nem lenne neki elég. Jobb neki máshol, ahol van kert, vagy ideje a leendő gazdinak.
2011. jan. 19. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:

amikor megkaptam a kutyát teljesen lehetetlennek tartottam azt hogy naponta több órát töltsek kint a parkban vele..meglepetés kutya volt,egyáltalán nem számítottam rá..

reggelente fél órát sétálunk,délután egy órát,este több mint egy órát..de este végig szalad s többi kutyával,kutyák között van.

hidd el kell nekik a séta,és a mozgás,gondold át a napi rendedet,esetleg beszélj a szüleiddel tesóiddal ha van,hogyan tudnátok megoldani a hosszabb sétákat.ha nagyon szeretnéd a kutyát,és jó körülmények között akarod tartani meg tudod oldani.csak kicsit át kell rendezni a napirendeket.

2011. jan. 19. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
Napközben lenne valaki a kutyával? Mert ha nem,akkor tényleg szétszedne mindent!
2011. jan. 19. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
0%
neked nem való kutya
2011. jan. 19. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
54%

hát bezony annak a szegény Corsonak keserves élete lesz egy lakásban:(

megértelek teljesen, hogy szeretnéd őt, én is imádok egyet:) de ő kint van, neki tér kell, hihetetlen energiájuk van.

a nevelése sem könnyű, elég kemény kezűek vagytok? el tudjátok vinni rendszeresen suliba? anyagilag bírni fogjátok?


nem igazán tűri az idegeneket, csak a gazdája jelenlétében, az pedig csak egy azaz EGY ember lesz, akit elfogad úgy, hogy megtesz neki mindent! ha az az illető nem lesz otthon, és megy hozzátok valaki...hát én nem vállalnék felelősséget a popójáért:D

Olvasgass a fajtáról azt javaslom..


a másik meg, tönkre fogja tenni a lakást, hidd el ő nem bentre való, még jóindulattal sem mondhatnám, hogy benti.


22l

2011. jan. 19. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem kanárim van. A két fajta hasonló felépítésű.

Hidd el nagyon nagy mozgás igényük van.

Én is a harmadikon laktam anno amikor vettem a kan kutyám.

De én éjjel nappal vele voltam. Éjjel dolgoztam, és Ő is jött, reggelre már annyira elfáradt, hogy egész nap szinte aludt velem.

Most kertes házban lakunk, és bár nincs kint a kertben, de bármikor ha ki akar menni azt megteheti.

Mai napig dolgozik a kutya egy telepen, és ha netán történik valami, hogy nem jöhet ( pl. sérülés ) akkor meg van sértődve, és tele van energiával.


Ha ti csak háromszor fél órát tudtok vele foglalkozni az írtó kevés. És az ízületeinek se lenne valami jó, ha egész nap csak feküdne. És totál eltunyulna.

Inkább ne vegyétek magatokhoz, de ne sértődj meg, nem rossz indulatból írom.

2011. jan. 19. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:

Egy cane corso elég nagy ahhoz, hogy lakásban tartsd szerintem is.


Viszont reagálni szeretnék arra, hogy többen írják kevés a napi 1,5 óra mozgás egy kutyának.

Párommal mindketten dolgozunk, így a kutyánk hétköznap az összes sétát egybevéve max. 1 óra hosszat van lent, igaz akkor szabadon fut, játszik.

Ehhez jön egy-egy hétvégi hosszabb, kimerítő séta, túra.

ráadásul egy örökmozgó staffordshire kutyánk van, mégis boldog, kiegyensúlyozott, szófogadó állat.

Nem hiszem, hogy egy átlagos, kis létszámú dolgozó családnak ideje van napi 2-3 órát sétálgatással tölteni.

Nem csak ettől lesz boldog egy kutya, otthon is lehet minőségben együtt a családtagokkal és ha az a pár séta intenzív, akkor igenis elég.

2011. jan. 19. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!