Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Így is rossz lenne a kutyának?

Így is rossz lenne a kutyának?

Figyelt kérdés
Lakásban tartott nagytestű kutya, naponta háromszor fél óra séta, hétvégenként kikapcsolódás a szabadban. Így is rossz lenne a kutyának a lakásban?
2011. jan. 19. 17:23
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:

18:08 vagyok.


Ha a kutya eltunyul nem az unatkozásra értem!

Ezek a kutyák széles mellkasúak és nagy izomzattal rendelkeznek, ha normálisan van foglalkozva velük.

Ha egész nap fekszik ide oda lépeget kényelmesen lakáson belül, eltunyul. Izomszegény lesz, és a terhelést egy hosszabb sétát esetleg egy normális futást nem fog bírni.

Kevés a másfél óra mozgás egy nap.

A kertes házban lévő kutyát is ki kell vinni sétálni, hogy a szoci meg legyen, de a kertben akkor pisil amikor akar, és érik az ingerek.

2011. jan. 19. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:

a kutya akkor érzi jól magát ha a gazdival lehet !!

nem számít a testméret,ami számít az a te hozzáállásod !!!

minden -ismétlem MINDEN otthon töltött szabad időd rámegy a kutyára ( nagy segítség, ha a lakásban többen éltek és ők is besegítenek pl: sétáltatás , DE EHHEZ tudniuk kell kezelni a kutyát 1, 5 évesen lesz vagy 35 kg -55-60 cm magas és bivaLY erős !!)

így egy 60 kg -os nőt símán elhúz !!!---hacsak NINCS NAGYON JÓL SZOCIALIZÁLVA ,ÉS EZ A LÉNYEG !!!)

SÍMÁN ELVIHETED MAGADDAL VÁSÁROLNI, BICAJOZNI,BÁRHOVÁ, ha jól van szocializálva !!

a fáradt kutya ,jó kutya ,tartja a mondás, de ez fokozottan igaz a lakásban tartott kutyákra.

( én a boltba is elviszem magammal, kikötöm a bolt elé ,aztán hazafelé cipeli a hátizsákjában a vásárolt dolgokat )

hiszen ez a dolga :)

persze kevés a séta, mert alapból gyorsabban megy egy ekkora méretű kutya ,mint egy ember .ezért is húz :)

de a hétvégi hosszabb túrák, vagy a 2-3 naponta egy 5-8 km-es bicaj melletti futás maximálisan kielégíti a mozgásigényét .

persze ez egy kifejlett minimum 1 éves kutyára értendő !!!

1 éves koráig fontos a következetes nevelés,:

részletek a honlapokon, tv adásokban stb :):)

ja,és ennél a fajtánál mindent eldöntő kérdés, ki a falkavezér ??????????

2011. jan. 20. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 MME ***** válasza:

Jó nektek :) Én még nem találkoztam olyan kutyával, aminek ez elég lett volna. Egyik kutyám 13 évesen még 4km-t simán LEFUTOTT, aztán még haza is ügetett, pedig az alkata is iszonyat előnytelen volt hozzá (tacsikeverék, hosszú törzs pici karikalábakkal). Ő diktálta ezt a tempót. Aztán még egy külön lazulós, szaglászós sétát is kapott.

A többiről el lehet képzelni. De az én kutyám ma 6 órát mozgott egyfolytában, plusz még ami az udvarban összejön neki (sok játék az ideiglenes kutyámmal), és ő nem is egy ilyen pattogós izomgolyó fajta, mint a corso, hanem gyöszös, nőies, finom vonalú kutya. Az egyik társát, amelyik vele volt, hazafele is körbe a derekamra kellett kötözni, és még így is sokszor majdnem vízszintesig bedőltem, úgy húzott :S Ő több, mint 3 órát futott és úszott megállás nélkül. És még most viszem egy harmadik kutyával. Én keveslem azt a napi 3x fél órát, még akkor is, ha azok intenzív mozgások, nem sétafikák.

Már megint az a probléma, hogy a felelősségteljes gazdát, aki panelban tartja a kutyát, azzal vetik össze, aki felelőtlen gazda, és kint tartja. NEM ezzel kell kombinálni, hanem a felelősségteljes kinti kutyatartóval, mert különben nagyon igazságtalan. Nem minden kutya elégszik meg napi 2-3 óra kintléttel. Az enyémnek is kell az a plusz, amint kint tombol napközben a másik kutyával (ezt lakásban nehezen tudná megcsinálni) és az ugatás, területbejárás, annak ellenére, hogy ennyi mozgáshoz jut (a 7-8 óra nem mindennapos, csak ennyit is lazán vesz, és ma 3 olyan kutya jött össze, amit le kellett mozgatni, és egyik sem éri be egy egyórás túrával).

Lehet, hogy szoktatás kérdése is. Van egy malamut is, amihez járok, és a fajtája ellenére vele van a legkönnyebb dolgom, mert szegénykém láncon éldegélt, és most szedi fel az izomzatát és az állóképességét, úgyhogy ő beéri két órával is egyelőre, de egyre többet kell vele biciklizni. Gondolom, ha nem mozog sokat egy kutya, akkor valamennyire igazodnak hozzá az igényei is, de ez csak alkalmazkodás, és nem minden kutya képes rá.

Ha az a kutya már most is pörgős, akkor ne vállald be. Ha egy higgadt, lustulós corsóval hoz össze a sors, akkor érezd magad szerencsésnek, és éljetek boldogan. :)

2011. jan. 21. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 A kérdező kommentje:
Tényleg minden vágyam egy corso, de sajnos nem tudom garantálni neki a napi több órás mozgást, ezért nem fogadhatom el. Remélem változnak majd idővel a körülményeim, és lesz elég időm, és helyem egy ilyen kutyához!
2011. jan. 21. 14:57
 35/35 anonim ***** válasza:

okos döntés !!!

később , jó gazdi lehet belőled:)

2011. jan. 25. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!