Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Így is rossz lenne a kutyának?

Így is rossz lenne a kutyának?

Figyelt kérdés
Lakásban tartott nagytestű kutya, naponta háromszor fél óra séta, hétvégenként kikapcsolódás a szabadban. Így is rossz lenne a kutyának a lakásban?
2011. jan. 19. 17:23
1 2 3 4
 21/35 A kérdező kommentje:
Nem a pénzzel, vagy a neveléssel lenne gond, csak a hellyel, így a szívem szakad meg érte, de neki jobb ha nem hozom el.
2011. jan. 19. 18:13
 22/35 A kérdező kommentje:

Kedves 22 l

Hozzánk nem jön senki, ha nem vagyunk itthon, akkor sem, ha nincs kutyánk.

2011. jan. 19. 18:17
 23/35 anonim ***** válasza:
32%

én nem is úgy értettem, hogy akkor megy hozzátok valaki, ha nem vagytok otthon.

Na, akkor tegyük fel, hogy apukád lesz az az ember, akinek mindent megtesz.

És ha apukád nincs otthon, de ti igen, és megy hozzátok valaki, és ha az az illető nem "tetszik" a kutyának, akkor nem biztos, hogy ti meg tudjátok akadályozni, hogy megkóstolja!


én tényleg megértelek, és nagyon sajnálom, hogy nem kertes házban laktok:( a világ legcsodálatosabb kutyái a corso-k

2011. jan. 19. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
100%
Nekem cane corsom van bent a lakásban. Ha visszamehetnék az időben, biztos, hogy nem így csinálnám. Benti kutya párti vagyok, de ők nem valók bentre, legalábbis nem egész napra. Ha nem vagyok otthon, halálra unja magát, nem tud mit kezdeni magával. Akkor a legboldogabb, ha megyünk vele sétálni és "járőrözhet". Kell neki a munka és a sok mozgás. Igyekszem neki biztosítani a napi 2 óra mozgást és játszást, de kevés neki.
2011. jan. 19. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
50%
Szia (: Szerintem nem ti mondjátok meg neki hogy tarthat e kutyát, legfeljebb tanácsot adhattok neki.... Az én véleményem szerint minden kutya tartható házba, és hozzá lehet szoktatni ahhoz hogy egy nap mikor mentek le, és hidd el ha kiskorában megneveled nem lesz semmi lakás szétszedés dolog. Van ismerősöm aki emeletes házban lakik és kettő Afgán agárja van. Az elég nagy kutya és sok a mozgásigénye. A kutyák nagyon egészségesek pedig nincs velük otthon minden percben mert ő is dolgozik. Havonta viszi őket állatorvoshoz és nyáron még kisebb versenyekre is neveznek. Ahogy elnézem te nagyon imádod az állatokat és törődsz is velük (: Ha nem neked való a kutya akkor kinek? (:
2011. jan. 19. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:

Napi másfél óra mozgás a minimum amit kap a törpesnacim és ezeken a napokon mindig látom hogy még nagyon menne... és a

ez egy 7 kilós kutya, gondolj bele egy cane corso méreteivel...

2011. jan. 19. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 A kérdező kommentje:
Úgy gondolom, hogy nekem csak a hely miatt nem való a kutya.
2011. jan. 19. 18:29
 28/35 anonim ***** válasza:

18:27


látszik, hogy még csak messziről sem láttál még corsot, nemhogy ismernéd a fajtát!

én sem azt mondtam a kérdezőnek, hogy márpedig nem lehet kutyád, természetesen az ő döntése lesz.

de becsülöm a kérdezőt, hogy belátta nem lenne jó a kutyának, és nem fogják csak azért magukhoz venni, hogy elmondhassák van egy corsojuk!

2011. jan. 19. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
Sziaa:) nekem van 1 kölyök pitbullom:) meg mellette 1 szobacirkálóm és minden reggel fél órára leviszem őket kutyafuttatóba ott eljátszadoznak :) mikor hazaérek 2-3 körül megint leviszem őket de akkor már többre mint fél óra:) este pedig megint 30-45 percre és teljesen jól elvan kicsit néha a lakásban is fut össze vissza de ilyenek a kölykök:D ismerősömnek van cane corsoja és panelban lakik:) egyáltalán nincs vele semmi gond mert ő is kb 2 órára vagy többre jár le vele:)) szerintem nem innen kéne tanácsot kérned ha tudsz vele eleget törődni szerintem nem lesz gond:))
2011. jan. 19. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 zsuzsabazsa ***** válasza:

Miért ne tarthatnád a lakásban?

Ha kertben volna más volna felállás? Nem. A kertben tartott kutyákat is célszerűbb kivinni. A kertben is eltunyul a kutya, ha nem foglalkoznak vele és nincs semmi feladata.

Ami a lényeges viszont, ha kölyökként kapod a kutyát akkor a szobatisztaságra szoktatni kell. Ahhoz pedig időráfordítás szükséges, vagyis sokat kell otthon tartózkodni amíg szobatisztaságra neveled. De ha már kamasz kutyát kapsz akkor valamelyest elegendő a levitel.

Én azért úgy gondolom te meg fogod oldani, hogy többször is levidd ha már a kutya nálad lesz.

2011. jan. 19. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!