Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak a megvadult...

Mit csináljak a megvadult kölyökkutyákkal?

Figyelt kérdés
Van két keverék staffordshire terrier kiskutyánk akik ma délelőtt teljesen megvadultak és egymásnak estek. 20percen keresztül tépték egymást és nem lehetett szétválasztani őket. Majd egy óvatlan pillanatban sikerült szétszednem őket. Csurom vér volt mindkettő. Később megpróbáltuk összeengedni őket, de megint elkezdték. 9hetes kutyusokról van szó. Félek ha már most kezdik mi lesz később!?? Kisgyerek is van a családban! Most el vannak zárva egymástól. Mit csináljak?
2011. febr. 18. 14:45
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:

Az ilyen tipusú kutyák már akkor elkezdenek rivalizálni egymással miután kinyílott a szemük.

Amikor nálunk voltak kölykök, azok már három hetesen keményen verekedtek, nekünk kellett szétszedni őket.

Nálatok is már most rivalizálnak, szerintem nem tanácsos összeengedni őket.

Javasolnám a Cerberos kutya iskolát ha egyiktől se akartok megválni.

Vagy pedig az egyiket el kell vinni másik gazdához egykének.

2011. febr. 18. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:

Szerintem lassan, fokozatosan kellene őket "visszaszoktatni" egymáshoz.

Tehát nagy szobában, udvaron, és úgy, hogy mindkettő el van foglalva valamivel, például a kedvenc kötelével, labdájával. Ha verekednek, akkor meg azonnal szét kell őket szedni. Lehet, hogy nehéz, de furcsa hangot kell kiadni, és akkor abbahagyják, mert meglepődnek.

2011. febr. 18. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 Nácshítossz válasza:
nekünk is 2 kutyánk van akik verekedni szokak de csak játéból. Más problémák miatt is kezünkbe vettük a JanFennel című könyvet. Ez egy kutyapschiológia. Leírhatatlanul nagy változásokat okozott. Olvasd el! Megéri
2011. febr. 18. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
100%

9 hetes kiskutyákat 20 percen keresztül nem tudsz szét szedni, és véres sérüléseket okoznak egymásnak? Ez nekem nagyon furán hangzik. Nem 9 hónaposak inkább? Akkor már hihetőbb lenne.


Milyen helyről vettétek ezeket a kutyákat? A szüleik harcoltak?


Szerintem ez semmiképpen sem normális ennyi idős kölyköktől, tök mindegy milyen fajták.

2011. febr. 18. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:

Már ne is haragudj, de minek neked kutya?!


Képes vagy 20 percig nézni, ahogy véresre tépi egymást két pici kölyök!? Ha már most nem bírsz velük, mit csinálsz, ha csupa izom felnőtt kutyák lesznek?


Egyébként elég hihetetlen ez a sztori. Még életemben nem hallottam, hogy ilyen pici kutyák ennyire durva sérüléseket okozzanak egymásnak...

2011. febr. 18. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 A kérdező kommentje:
Igen nekem is furcsa, de csak 9hetesek. Én még soha nem láttam ilyet. Rendesen vérre ment az egész. Szörnyű volt. Ketten próbáltuk szétszedni őket. És ők ketten nem egyszer támadtak rá a testvéreikre is. Akik amúgy nagyon nyugodt kedves kutyusok. A mi almunkból vannak. Az apjuk pitbull. Az anyjuk vizsla keverék.
2011. febr. 18. 15:31
 7/33 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Megnéztem volna te, hogy szedted volna szét őket!? Az sógornőmet meg is harapták. Nem lehetett a szájukat szétfeszíteni...
2011. febr. 18. 15:34
 8/33 anonim ***** válasza:
54%

20 perc az 10 perc híján fél óra. Ennyi idő alatt, ha valóban igaz a történet- amit kétlek- akkor nyakon öntöd őket némi vízzel, és láss csodát.

De ha azt mondod, hogy leöntötted őket, és ennek ellenére se mentek szét, akkor neked igazi terminátor kutyáid vannak:)

2011. febr. 18. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
80%

Vödör víz a nyakukba a megoldás. Egyébként pedig ne haragudj, de ezért papolja mindenhol mindenki, hogy nem kellene szaporítani a kutyákat.


Tuti, hogy valami súlyos idegrendszeri problémájuk van, mert ez egyáltalán nem normális ennyire pici kutyáktól. Egyáltalán hogy lehet tejfogakkal ennyire súlyos sérüléseket okozni? Milyen rágóizmuk van? Egy ekkora kutyát még nem is lehet rongynál fogva felemelni, tehát ha kiemeled az egyiket, akkor tuti nem emeli fel magával a másikat.


Mindenestre javaslom, hogyha meg akarjátok tartani őket, akkor amint meg van az első három oltás, azonnal kezdjétek el a kutyaovit, és meg se álljatok úgy egy éves korukig, mire engedelmességi vizsgát tehetnek.

2011. febr. 18. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:

Vödör víz a nyakukba a megoldás. Egyébként pedig ne haragudj, de ezért papolja mindenhol mindenki, hogy nem kellene szaporítani a kutyákat.


Tuti, hogy valami súlyos idegrendszeri problémájuk van, mert ez egyáltalán nem normális ennyire pici kutyáktól. Egyáltalán hogy lehet tejfogakkal ennyire súlyos sérüléseket okozni? Mil

2011. febr. 18. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!