Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Érdemes tenyésztőtől, törzskön...

Érdemes tenyésztőtől, törzskönyvvel venni kutyát hobbi célra?

Figyelt kérdés

Nekem most születnek majd kis beagle-k és sokan azt mondják, hogy ez lesz a baj, meg az lesz a baj, mert nem törzskönyves....

De az enyémek sem azok, mégis semmi bajuk. Egészségesek, szépek., okosak, amennyire egy beaglenek kell.


2009. febr. 17. 10:07
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯
 91/117 anonim ***** válasza:
100%
A munkakutya más tészta.Elég bajban lennénk,ha csak a fajtatiszták lennénk erre alkalmasak.A vadászok is sokszor előnyben részesítik a két jó munkakutya alomjából származó egyedeket, még ha két különböző fajtájú kutyáról van szó.Ezek a kutyák többnyire életük végéig dolgoznak,és csak vadásznak adják oda őket.Pont ezért értékesebbek a kérdező tk-talan,fajta tiszta? kutyáinál.Nem érzem magamat sznobnak és fasisztának sem:(-tudod te egyáltalán, hogy az mit jelent,vagy még nem vettétek a suliban?És úgygondolom, hogy egy ilyen munkakutyának,legyen bár keverék,nagyobb létjogosultsága van, mint a pincében agyon szaporított fajtatisztának,aki nem tölt be más funkciót,mint kertidísz:( LEhet ócsárolni,anyuméknak ilyen vadászkutya keveréke van,s aktívan dolgozik,kajtat,vércsapázik.Tudja-e ezt a kérdező fajta tiszta kertidísz kutyája? Nos,miért is vagyok sznob?
2009. febr. 18. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/117 A kérdező kommentje:
Én senkire nem mondtam ilyeneket.
2009. febr. 18. 15:15
 93/117 anonim ***** válasza:
100%
Nem is te...De a figyelmes a moderátor már levette azt a normálisnak nem mondható kommentet amin kiakadtam
2009. febr. 18. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/117 anonim ***** válasza:
100%
"ha"
2009. febr. 18. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/117 anonim ***** válasza:
11%
100 szónak is egy a vége! Ti tenyészetek én szaporitok ha nem tetszik igy jártatok. Nem fogok degeneráltakkal vitatkozni...
2009. febr. 18. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/117 anonim ***** válasza:
100%

14:45-ös nem csak "műkedvelőnek" válasz:


"1. családi kutyának baromira nem kell törzskönyv"


No comment, ezerszer leírtam már.


"2. a tenyésztők jó része semmiféle garanciát nem vállal, ez tiszta hülyeség : megvetted, tied, kész"


Ezt hívjuk szaporítónak.


"3. a törzskönyv egy darab papír, nem kell hozzá sem állatorvoshoz, sem kiállításra vinni a kiskutyát, csak bemutatni a szülők tk-ét, sokszor meg még annyi se.... A mai világban csak az nem kap tk-et, aki nem kér. Ha más nem, egy kitömött boríték garantáltan segít, sajnos.:-( "


Lásd: 2. pont


"4. a kiskutyáról nem a tk alapján lehet eldönteni, hogy egészséges-e, azt megmondja egy jó szemű kutyás, vagy egy állatosrvos"


Azt valóban nem, de azt, hogy fajtatiszta-e a kutya, igenis a tk igazolja. Valamint azt is, kik a felmenői.


"5. szűrni (aki ezt írta, a diszpláziára gondolt? kistestű kutyánál nem túl gyakori) sem a tk alapján szűrik, azt meg bárki kérheti, hogy mutassák meg a szülők papírjait, illetve elviheti a kiskutyát szűrésre az állatorvoshoz, kifizeti, kész"


Szűrni mindenre, ami a jelenlegi ismeretek szerint genetikailag örökíthető betegség. Valóban, a dp is közte van, sok egyébbel egyetemben. A kistestűekről meg csak annyit: a beagle mióta kistesű? Legalábbis közepes, és a dp bizony nem válogat méret szerint. De majd ezzel vígasztalom a dp-vel műtött spánielemet.

2009. febr. 18. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/117 anonim ***** válasza:
100%

"100 szónak is egy a vége! Ti tenyészetek én szaporitok ha nem tetszik igy jártatok. Nem fogok degeneráltakkal vitatkozni...100 szónak is egy a vége! Ti tenyészetek én szaporitok ha nem tetszik igy jártatok. Nem fogok degeneráltakkal vitatkozni..."


Csak kibújt aminek ki kell...

Különben zért megnézedném az APEH-al is, hogy vajon bevallod-e vente amit a kutyákkal kitermelsz:)

2009. febr. 18. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/117 anonim ***** válasza:
100%

Kiscsillag!Egy törzskönyv olyan,mint az ember személyigazolványa,TB kártyája stb-stb...

Miért vagy ennyire büszke arra,hogy neked kiskutyáid születnek a NEM TK-s kutyáidtól...?

Megkérdezhetem,hogy milyen szakmai tapasztalatok alapján jelented ki azt,hogy igenis szépek,okosak és egészségesek???Kiállításon,tenyészszemlén voltak a kutyusaid,szűrésen???Nem!Hisz törzskönyvük sincs...

Láttad te már,hogy az Illatos útra (például) majd' minden héten bekerül 1 Beagle?!

Nem tudod kiszámítani,hogy mi lesz a baja a kiskutyának!

Lehettél volna felelősségteljesebb!!!!!

2009. febr. 18. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/117 anonim ***** válasza:
100%

Igen, érdemes!

És nagyon fontos.

A törzskönyv az úgynevezett anyakönyvi kivonat a kutyáknál.

Innen tudni, hogy milyen a vérvonala a kutyáknak.

Jellemző-e a vérvonalára az egészséges, hosszú élet vagy az örökletes betegségek, rövid élettertam, hogy vannak-e gyengeidegrendszerű, félős, vagy aggresszív kutyák a vérvonalában stb . . .

A kiállítások igazolják, hogy a kutya olyan küllemű-e, ami miatt vkinek megtetszett ez a fajta.

A munkavizsgák pedig az ösztönös adottságokat, idegrendszert mérik.

A tenyésztők a fajtára jellemző örökletes betegségekre is szűrik a kutyákat.

Egy kutya szűrési eredménye 3 fajta lehet:

1. TERHELT/BETEG, ilyenkor látszik is a kutyán a bategség. És örökíti is.

2. HORDOZÓ, ez azt jelenti, hogy a kutya egészszéges, annak is látszik, de egy szintén hordozó párral betge kölykök születnek.

3. MENTES, a kutya egészséges, de egy hordozó párral 50%ban nemtes, 50%ban hordozó kölykei fognak születni.

A tenyésztők figyelnek erre, nem szaporítanak össze-vissza kutyákat, erről szól a TENYÉSZTÉS!


Én nem mernék hobbi célra, családi kedvencnek olyan kutyát venni, akinek nem tudom a vérvonalát, a szülei betegségeit, stb. . . .


De ha vkinek jó az, hogy a kutyája korán meghalhat, illetve olyan betgeség jöhet ki rajta, aminek rengeteg pénzbe kerűl a kezelése a kutya hátralévő életében, akkor onnan vesz kutyát, ahonnan akar.

Az ilyen eladó, nam csak a családoknak okozhat fájdalmat, hanem a beteg kutyusoknak is. :(

2009. febr. 18. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/117 anonim ***** válasza:
100%

"Olvasd el mit irtam jó. A kanoknak mivel import kanok van törzskönyve a szukáknak egy sincs."

Akkor elolvastam! Azt írtad, hogy 150.000-ért kellene adnod tk-vel? Most kiderült, ha akarnád, se tudnád azzal adni!

Úgy hazudsz, mint a vízfolyás! Persze, import kanok... naná!

2009. febr. 18. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!