Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Érdemes tenyésztőtől, törzskön...

Érdemes tenyésztőtől, törzskönyvvel venni kutyát hobbi célra?

Figyelt kérdés

Nekem most születnek majd kis beagle-k és sokan azt mondják, hogy ez lesz a baj, meg az lesz a baj, mert nem törzskönyves....

De az enyémek sem azok, mégis semmi bajuk. Egészségesek, szépek., okosak, amennyire egy beaglenek kell.


2009. febr. 17. 10:07
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/117 anonim ***** válasza:
93%

Válaszom: IGEN! Mert szerintem egy "hobbikutya" is megérdemli, hogy felelős helyről, szerető TENYÉSZTŐNÉL szülessen, hogy ne szenvedjen, míg él, DP-től és hasonlóktól. Ha nem akarnak vele kiállításokra járni meg tenyészteni, akkor semmi gond, egyszerűen ivartalanítsta és éljen vele boldogan. Mint ahogy sok igazi tenyésztő a nem kifejezetten tenyésztésre alkalmas kutyáit ivartalantva odaadja vagy olcsón vagy ajándékba hobikutyásnak. DE akkor az olcsón szerzett "protékán" ne akarja már senki "behozni az árát"!!!

Akkor nincs kiskutyázás, csak egyszer szüljön, hagy babázzon a kisgyerek velük, stb! Aki babázni akar, az fogadjon be vemhesen utcára dobott anyakutyát, aki az út szélén fog szülni és ott is halnak a kicsinyei. Évente több ezer kutya hal meg azért, mert valaki jó ötletnek tartotta, hogy megszülessenek. És mert úgyis mindnek lesz jó gazdija. Oké, el is viszik kölyökként. De akkor mégis, mit keres az a sok FELNŐTTKÉNT beadott kutya a menhelyeken és sintértelepeken? Fajtatiszták is!


Mi évek óta azon munkálkodunk, hogy az ország siralmas állatvédelmi helyzete némileg javuljon. Óriási a sötétség a fejekben, mindenki kölyköket gyárt, a kutya és macska csak átmeneti használati eszköz, ami eldobható ha a gyerek megunta vagy költözés van és macerás lenne. Az ivartalanítást sokan középkori babonák szintjhén kezelik és olyan tévhitek élnek, miszerint egyszer szülnie kell vagy megőrül, ha nem lehet anya... Eközben évente kiskutyák és kiscicák ezrei pusztulnak el nyomorultul a túlkínálat miatt. MI VAGYUNK A FELELŐSEK EZÉRT!!!

Téves állatszeretből ne ítéljük halálra és szenvedésre őket. Tájékozódjon, mielőtt előítéletből döntene! ivartalanitas.hu

De érdemes belenézni az ő szemeikbe is: illatosut.hu

És felkeresni az országban pár menhelyet és sintértelepet. Ha mindezek után képesek vagyunk azt mondani, "ez nem az én gondom, az én kölykeimnek lesz jó gazdija mindnek, és engem a többiek nem érdekelnek", akkor többé nem mondhatjuk nyugodt lelkiismerettel, hogy állatbarátok vagyunk...

2009. febr. 17. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/117 anonim ***** válasza:
83%
Jah,hogy ez nem is nekem, hanem a "hányós"kommentezőnek szólt?
2009. febr. 17. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/117 anonim ***** válasza:
85%
Bocs, 14:26-os, ezek szerint félreértettük egymást. :) Egyre gondoltunk.
2009. febr. 17. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/117 anonim ***** válasza:
81%

13:56 -nak:


Nem arról van szó hogy csak tk-s kutyát vegyünk. Itt a lényeg hogy ha már fajtatiszta kutya kell, és nem akar valaki menhelyről befogadni, akkor ne az olcsó, szaporított szőrgombócokat vegye, mert ezzel csak keresletet teremt azoknak akik kutyáshoz nem méltó módon tartanak állatokat és ebből élnek.


ezek a szőrgombócok egyébként előbb-utóbb szintén menhelyes kutyák lesznek, és remélhetőleg jó helyre kerülnek, de ha nem veszi Őket senki talán a "gyártás" is abbamarad! Ez nem utolsó sorban azt jelentené, hogy több esély jut a menhelyen lévőknek arra hogy családhoz kerüljenek.


Szerintem mindenki érdeke lenne (!!leginkább a kutyáé, mint fajé!!) hogy véget vessünk az eszetlen szaporításnak!

2009. febr. 17. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/117 anonim ***** válasza:
92%

"Nekem most születnek majd kis beagle-k és sokan azt mondják, hogy ez lesz a baj, meg az lesz a baj, mert nem törzskönyves....

De az enyémek sem azok, mégis semmi bajuk. Egészségesek, szépek., okosak, amennyire egy beaglenek kell."


Egészségesek?

Mindkét szülőnek megvan a könyök-, váll-, csípőizületi röntgene?

Szív ultrahangon voltál velük, hogy igazolásod legyen, nincs semmiféle öröklődő szív problémájuk?

Röntgen azt mutatja, hogy nincs légcsőszűkületük?

A térdüket megvizsgáltattad, hogy nincs-e patella ficamuk?

(ezeknek több fokozata van, így csak a szűrések birtokában mondhatod azt, hogy a Te kutyáidnak egyik sincs. ránézésre ez nem megy)


Szépek?

Hány kiállításon hány bírótól, milyen eredményeket kaptak?


Okosak?

Milyen vizsgát tettél le velük?


Szerintem ezeket gondold át.


Ezek után egy nagyon picit nézz a jövőbe. Lehet, hogy a kiskutyáidnak nem lesznek nagy problémái, lehet, hogy minden rendben lesz... de, ha szereted ezt a fajtát, akkor azért választottad, mert úgy néz ki ahogy, mert olyan jellembeli tulajdonságai vannak amik a fajtaleírásokban szerepelnek, mert előre tudhatod, hogy annyi centi, annyi kiló lesz ami a könyvekben szerepel... stb. Ez csak akkor maradhat így, ha a fajtákat csak azok tenyésztik, akik kellőképpen hozzáértők, elkötelezettek, nagy tudással rendelkeznek, ellenkező esetben néhány 10 év múlva már csak nagyon kevés IGAZI beagle lesz.

Ha szereted ezt a fajtát ezeken elgondolkodsz.

2009. febr. 17. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/117 anonim ***** válasza:
89%

Amíg sokan azt se tudják mi az a törzskönyv addig felesleges vitázni. Pedig akinek már internete az körülnézhetne jobban, és máris látná, hogy a származási lap (ez a tk) valójában 4500Ft-ba kerül, ezért aki 20-30000FT-al többet kérne érte papírokkal, az 100%, hogy nem, vagy csak hamisított tk-t tudna adni. Normális tenyésztőnél ez nem kérdés, ha megveszed a kutyát, kapod hozzá a származási lapot. Még akkor is ha a kutya történetesen színhibás, vagy más olyan problémája van (mert ez bizony előfordulhat a legnagyobb gondossággal is), ami miatt kiállításra nem lehet majd vinni, de ettől függetlenül egészséges. Van olyan aki visszatartja a törzskönyvet, amíg a gazda nem igazolja, hogy ivartalanította az eladott kiskutyát, ha így kötik a szerződést, mert nem akarja saját hírnevét rontani azzal, hogy egy általa tenyészett kutyával álljanak neki ész nélkül szaporítani. A lényeg, hogy a Tenyésztőnél a papír nem választható opció, hanem jár. Ha kell, ha nem. (mondjuk normális tenyésztő nem is ad el kutyát olyannak, akinek a második kérdése, hogy "törzskönyv nélkül nem lenne occsóbb?")

Talán majd pár évtized múlva eljutunk a nyugati szintre, ahol már lenézik azt aki nem hajlandó ivartalanítani a kutyáit, és kőkeményen büntetik, aki lebukik az esztelen kutyagyártással.


Viszont amit még el akartam mondani, hogy ma Magyarországon csupán az, hogy származási lapot ad valaki, még nem jelenti azt, hogy valóban Tenyésztő is lenne. Nagyon sokan a törzskönyves kutyáik kiállítási, és egyéb költségeit ugyanúgy nem törzskönyves ész nélkül szaporított kölykök árából fedezi. Ettől tudnék igazán hányni. Ismerek ilyen "mestertenyésztőt" is. Eleve a kiállításra járó közösség olyan szinten zárt, hogy akármilyen kutyád van, eredményt csak akkor fogsz elérni Magyarországon, ha elég nagy a nyelved, vagy elég kutyát vettél mar a fajta "legnagyobb" tenyésztőitől. Az a korrupció, ami a parlamentben van, lóf*sz ahhoz képest ami a kutyakiállításokra, illetve az egész magyar kinológiára jellemző. Ezt mindenki tudja, csak nyilvánosan nem szabad kimondani, mert akkor "megharagszanak a "nagy" tenyésztők, és nem fognak címeket adni a kutyáimnak" gondolat alapján inkább csak otthon, egymás között morognak, nyilvánosan meg nyalják a s*ggét az agyon szidott" nagy" tenyésztőknek.

Amíg a "hivatalos" tenyésztésben ilyen állapotok uralkodnak, ne várjunk komoly változásokat.

2009. febr. 17. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/117 anonim ***** válasza:
31%

Kedves kérdező!

Én csak annyit szeretnék mondani,hogy szerintem ne nagyon nézegesd ezt a kérdésedet többet,mert akkor csak még több olyan írást látnál,ami zavar téged.Szerintem kérdezz meg egy szakembert, mert itt tényleg rengeteg ember van,aki csak azért jött fel,hogy másokat piszkáljon..

Én is sok kérdést tettem már fel, és egyfolytában piszkáltak,és egyszer úgy megbántottak,hogy teljesen kiborultam...Amúgy azoknak semmi joguk nincs parasztkodni,akik nem tudják leírni hogy beagle..(mert én most olyat is láttam)

Amúgy nekem is van egy beaglem!Már 8 éves lesz áprilisban!:D

Egyszer azt írták,hogy a kutya nem szökik meg,csak ha rosszul érzi magát ott..ez nem igaz!A beagle egy szökős fajta,ráadásul mindig visszajön,és csak az utcára megy ki...

Sok sikert a kutyuskákhoz,és a szüleikhez! :D

2009. febr. 17. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/117 anonim ***** válasza:
81%
Ha a segítséget, tanácsot piszkálódásnak veszed, akkor legyen! Ha valaki feltesz egy kérdést és arra megkapja a választ, akkor ne csodálkozzon! És ha nem neki tetsző, nem támogató hozzászólásokat kap, akkor inkább menjen máshova, lehetőleg oda, ahol mindenben támogatják, mégha az nem is jó?
2009. febr. 17. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/117 anonim ***** válasza:
87%

15:31-nek:


valóban nem akkor szökik ha nem érzi jól magát, hanem ha nincs kellőképpen kielégítve a kilóméterhiány...merthogy egy vadászkutya, akinek kell a túra, séta kirándulás ezerrel....ha a gazdi nem biztosítja ezt neki megoldja egyedül.


A baj azzal vagy hogy kóborlás közben elüthetik, okozhat közúti balesetet, befoghatják, megölhetik elkaphat fertőzéseket oltatlan kutyáktól...stb..stb..stb


lehet hogy hazajön...de meddig? amíg nem történik vele valami.


ez minden fajtaleírásban szerepel...úgy kell fajtát választani hogy ezeket az igényeket ki tudjuk elégíteni.


És mondhatod hogy megint piszkálnak, dehát a gazdi dolga az hogy a kutya szükségleteit kielégítse, hiszen Ő tartja a kutyát, nem fordítva.

2009. febr. 17. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/117 anonim ***** válasza:
84%

Ha fajTAtiszta csak tkv-eset érdemes - még hobbi célra is.

Amelyik kutyának nincs törzskönyve a bizonyíthatóan nem fajtatiszta. És ezt a legtöbb "játszótéri fajtatiszta" igazolja: némelyik nyomokban sem hordozza a fajta jellemzőit (főként jellemben).


Bár kérdem én, hogy aki HOBBI célra vesz kutyát, azoknak a többsége miért akarja fedeztetni??

A hobbi azért hobbi, mert nem tenyészminőségű a kutya vagy mert a gazdája amikor megveszi eldönti, h nem akar vele tenyészteni.

Amerikában a hobbi célra vett kutyát nem is adják másképp csak ivartalanítva vagy ivartalanítási kötelezettséggel (amit utána ellenőriznek!!). Amerikát sok minden miatt lehet szidni, de az állattartási törvényeik jók.

2009. febr. 17. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!