Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Érdemes tenyésztőtől, törzskön...

Érdemes tenyésztőtől, törzskönyvvel venni kutyát hobbi célra?

Figyelt kérdés

Nekem most születnek majd kis beagle-k és sokan azt mondják, hogy ez lesz a baj, meg az lesz a baj, mert nem törzskönyves....

De az enyémek sem azok, mégis semmi bajuk. Egészségesek, szépek., okosak, amennyire egy beaglenek kell.


2009. febr. 17. 10:07
 61/117 anonim ***** válasza:
87%

IGEN

"De az enyémek sem azok, mégis semmi bajuk. " honnét tudod??

lehet h külsőre annak tűnnek,de genotipusukban hordozhatnak olyan betegséget ami előjön.

Ha mind a két szülő rejtetten hordozza akkor a kis kutyák betegek lesznek.

Hallottál a beagle painről? ha kiskutyáid születnek akkor tisztában kell lenned a genetikával és az öröklődéssel.

Az én ismerősömnek is van beagle párja, egészségesek ám az egyik kölykük beagle paines lett és 26.500 Ft ba került a gyógyitása....ez a betegség genetikusan öröklődik...a te kutyáid is hordozhtják....

a tenyésztők nem tenyésztenek beteg és hordozó kutyákkal,ellentétben a szaporitókkal.

2009. febr. 17. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/117 anonim ***** válasza:
19%

Te ide figyelj 19:45 ös te tudsz egyátalán valamit a kutyákról? Hogy lehetsz ennyire buta? Igenis előnyös kérdezd meg bármelyik állatorvost ezt fogja mondani.

Mit probálsz rémiszgetni hogy egy lesz neki meg császáros meg isten tudja miket még. Jól mondtad "lehet"

Az is lehet hogy nyerek a lotton sőt sok minden lehet.

Emlőgyuladás és méh gyuladás te beteg állat vagy ha tenyésztőként ilyet mondasz!!! Szerinted mégis miért kell ellés után állatorvoshoz vinni a kutyát. Ha neked volt ilyen felelötlen vagy s még te nevezed magad tenyésztőnek?

10 éve kutyázok ahogy itt mondják "szaporitok" de szaporitóként a 10 kutyára költök havonta kb 100-130 ezer ft-ot ! Még én is tudom ahoz képest hogy szaporitó vagyok hogy ellés közben oxitocin injekciót kell adni a kutyának, ellés után peddig amoxiol nevü antibiotikumot. Nem tegnap kezdtem elhiheted de az okosságod már megint. Jópár kb 40-50 alom kutyám volt már 10 év alatt soha egy beteg kutyám sem született. Sem örökletes sem másféle betegsége nem volt soha egyiknek sem. Volt hogy 1-1 amelyik felődési rendelenesség miatt elpusztult de hazudoik az aki azt mondja neki soha semmi miatt nem halt meg kutyája. De mégcsak foghiba sem. 2 kutyámnak törzskönyve van a 2 kannak melyek belga import kutyák elhiheted nem 2 ft volt az sem.

Olyan baromi okosok vagytok ti nagy tenyésztők ti mindent annyira tudtok, de látnotok kéne magatok milyen szánalmasak vagytok ahogy rug-kapálva ellenkeztek nehogy valaki olcsóbban odadja a kutyáját. Dobálóztok olyan dolgokkal amikkel talán tisztába sem vagytok.. A ti elképzelésetek szerint minden kutya beteg csak a tiétek nem. Beagle-nél diszpláziát még sosem hallotam honnan szedted ezt a baromságot ?


A kérdést kiírónak: -Ne foglalkozz velük beteg mind elfogult, korlátolt emberek ezek akik azt hiszik mindent tudnak, közbe alapvető dolgokkal nincsenek tisztában. Nem kell törzskönyv ettől ő még 1 aranyos szerethető kis beagle kutyus :)

2009. febr. 17. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/117 anonim ***** válasza:
88%

21:41

Ilyen buta hozzászólást is ritkán olvasni! Általad legalább megismerhetőek a szaporítók, hogy mennyire erőszakosak, ha rezeg a léc!

Ha ennyit képes vagy költeni a kutyáidra (amit kétlek), akkor a tk-vel mi a problémád? Csak nem azért gyártod a kutyákat, hogy tömd a zsebed! Nahát!! Nagy állatszeretet!

2009. febr. 17. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/117 anonim ***** válasza:
91%

"Még én is tudom ahoz képest hogy szaporitó vagyok hogy ellés közben oxitocin injekciót kell adni a kutyának, ellés után peddig amoxiol nevü antibiotikumot. Nem tegnap kezdtem elhiheted de az okosságod már megint.-2

normális esetben szüléskor nem kell oxitocint adni a kutyának, sőt ha túl korán van beadva akkor megreped a méhe.

Ellés után szoktak oxitocint adni,mert méhösszehúzódást idéz és jobban tisztul.

És igen beaglenél van diszplázia!!

Beaglem van szal tudom!!!!!!

Könyökizületi diszpláziája van az egyik ismerősöm beagle kanjának....és az ő apját műtötték is emiatt...

és van olyan beagle kennel ahol a tulajdonosa szűri is a diszplázia miatt a kutyákat.

Az az igazság h nem gyakori a diszplázia,de létezik,ahogy én is személyesen tapasztaltam! csak kevésbé tűnik fel,mert nem nehezedik olyan súly a beaglere mint egy nagytestű kutyafajtáéra.

2009. febr. 17. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/117 anonim ***** válasza:
26%

Járj utánna mikor használják az oxitocint jó...

Igen megrepedhet ha ész nélkül adják.

Aki jártas benne tudja az ellés közepén pihen a kutya 1-1.5 is 2 kutya között ekkor szokták 1 óra után adni pontosan a méh összehúzodás miatt. Voltál már császármetszésen? Tudod egy normális orvos aki nem rögtön a zsebét akarja tömni először kalciumal vegyitett oxitocint ad a kutyának ezzel hullámzást okozva a méhében erőltetésre kényszeritve a kutyát. a fogálmazásodból itélve te még igen csak kisgyerek voltál amikor én már kutyákkal foglalkoztam. Egyébként a kirepedésről meg annyit hogy ez csak túladagolás esetén lehetséges tehát ez elvileg kizárt mivel ezt az adja aki ismeri a használatát.

Szép tenyésztő lehetsz te is meg rokonod is akkor érdekes ti csak irni tudtok a szürésekről ezek szerint nektek lehet minden szemét kutyátok másnak nem? Vagy akkor mégis honnan van neki egy tenyészetben diszpláziás kutyája lehet ő is itt irogat most az örökletes betegségek szürésről nem csak akkor azt nem értem hogy kerülhetett oda ilyen kutya?


-Az elöted válaszoló kedves kis bunkónak meg csak annyit mondanék ha a "zsebtömés" lenne a célom nem orijen táppal etenék hanem mittom én foxyval vagy miondenesetre valami olcsó semmivel. Nekem csak a táp 90 ezer forint a 10 kutyának 1 hónapban. Megadok nekik minden tőlem telhetőt és probálhatsz fikázni de ezek a kutyák többet kapnak mint nagyon sok tenyésztő amit ad sajátjának. Amúgy pontosan le van jegyezve mivel tavalyelött szült 6 kutya is tavaly kimardatak 2 alom volt -473 ezer volt a hatalmas "zsebtömésem" a tavalyi évben. A bajom mindössze annyi a törzskönyvel hogy emiatt 150 ezerért kellene adnom a kutyákat igy odadom 65 ezerért. A kis szaros szerződésetekkel meg körübelül kitörölhetitek a had ne mondjam mitek mert én garanciával adom oda még a kislány vagy fiú aki kapja nem is tudja mi az.

2009. febr. 17. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/117 anonim ***** válasza:
87%
Jesszusom,hát nem semmi.Azért mert egyeseknek más a véleménye máris betegek?Nem elég,hogy szaporító, de még erőszakos is:(Ha reklámot akarsz csinálni magadnak ez nem a megfelelő hely rá.Ráadásul én nem vennék kutyát valakitől aki ennyire vehemensen tud gyűlölni ismeretlen embereket:( Ez a legfőbb különbség tenyésztő és szaporító közt:a tenyésztő célja nem az,hogy gyorsan elpasszolja a kicsiket,hanem, hogy megismerje a leendő gazdikat, kiszűrje az alkalmasakat és figyelemmel kövesse a kutyával közös életüket:(Ellenben a szaporító villámgyorsan megszabadul a kicsiktől,hogy jöhessen a következő alom és akkor örül, ha többé egy volt kuncsafttal sem találkozik.Ezért Igen!Tk-ás kutyát vennék mindenképpen.
2009. febr. 17. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/117 anonim ***** válasza:
20%
Az embereket nem , de az emberi butaságot és az okoskodást a hozzánemértést nagyon utálom.
2009. febr. 17. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/117 anonim ***** válasza:
90%
" A bajom mindössze annyi a törzskönyvel hogy emiatt 150 ezerért kellene adnom a kutyákat igy odadom 65 ezerért." Arra lennék kíváncsi, de nagyon, hogy a fenébe csinálsz a 4500ft-os papírból 85.000ft plusszot. Ugyanis a tk 4500ft-ba kerül. Miért ad ez okot arra, hogy több, mint a dupláját elkérd egy kölyökért? Ha annyira értesz hozz, akkor valami tuti válszod ehet erre. Ha eleve garanciát vállalsz a kölykökre, a vevő ezt honnét tudja? Ennyire bízik a szavadba? Na ne! Ilyenkor kell a papír! Tudod, az a papír, ami 4500ft-ba kerül! Jah bocs, hogy az nálad már 85000 lesz! Van egyáltalán kiváltott kennelneved? Tudod mi az egyáltalán? 10.000ft-ba kerül! Vagy azt is duplán rávernéd a vevőre? Mert az extra? Röhej! És én vagyok a bunkó?
2009. febr. 18. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/117 anonim ***** válasza:
31%
Persze a tenyésztő különálló faj, angyal, aki sosem rossz, sosem húzza fel semmi. Az nem jutott eszetekbe, hogy nem a papíron spórol vki, hanem inkább olyan áron adja a kölyköt amennyiért normális ember meg is veszi? És nem csinál üzletágat belőle, mint már írtam ezt korábban is. És ezt nem a felelős szaporítók csinálják, hanem a felelőtlenek na meg a tenyésztők.
2009. febr. 18. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/117 anonim ***** válasza:
97%

A pontjaimat elnézve,úgylátom nagyon az elevenjébe tapostam valakinek:(Sajnálom, hogy ezen a téren(is) a

középkorban élünk.Most én kérdeznék,Ti akik szaporítótól vettetek kutyát,tartjátok-e vele a kapcsolatot?Mert én a tenyésztővel hosszú évek óta igen.Mindig számíthatok rá, jó tanácsai vannak,baráti a kapcsolatunk.Nekem NEM kell ide kérdéseket feltennem és mégis nagyon jól elboldogulok a kutyámmal.Csak csöndben teszem hozzá, az az igazi tenyésztő aki nem csinál üzletágat kutyákból.Utánna is segíteni próbál, ha gáz van,saját költségen eljön megnézni a kutyád;hol itt az üzlet?Csak mivel az itt lévők 90%-a nem is própált meg kapcsolatba lépni tenyésztővel-mert a szaporító olcsóbb egyenlő jóember- ezért olyan dologról vitatkozunk ami tötál értelmetlen.Mintha egy vaknak próbálnád elmagyarázni milyen a hupilila..

2009. febr. 18. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!