Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Érdemes tenyésztőtől, törzskön...

Érdemes tenyésztőtől, törzskönyvvel venni kutyát hobbi célra?

Figyelt kérdés

Nekem most születnek majd kis beagle-k és sokan azt mondják, hogy ez lesz a baj, meg az lesz a baj, mert nem törzskönyves....

De az enyémek sem azok, mégis semmi bajuk. Egészségesek, szépek., okosak, amennyire egy beaglenek kell.


2009. febr. 17. 10:07
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/117 anonim ***** válasza:
24%
Azért mert egy kutyának törzskönyve van, lehet beteg. És ha a te törzskönyves kutyád 1,5 évesen meghal, mit érsz azzal a ki***szott 30 E ft-tal? Segít az a lelki bajodon? Nem. És a gyerekednek hogy magyarázod el? :"Kicsikém, buksi kutyuska nincs többé, meghalt, felkerült a mennybe, mert beteg volt. De a bácsi akitől vettük visszaadta az árát. Látod ezt a 3 db bankjegyet? Ezek lesznek ezentúl a barátaid." Esküszöm szánalmas itt néhány ember. Az én beaglemnek sincs tk-e, elvittük orvoshoz, csináltak 25 E-ért allergiavizsgálatot, vérvizsgálatot meg mi egyebet, tegnap jött meg az eredmény, a kutyánk egészséges. Jééé, lehet lepontozni, meg lehurrogni. Aki nem mutogatni akarja a kutyáját (kiállításon vagy versenyeken) annak tök8, hogy van-e a kutyának tk-e vagy nincs. Le lehet hurrogni, NEM ÉRDEKEL. Hetente járok a vásárba (minden vasárnap), mindig végigmegyek az állatvásáron, szeretek nézelődni. Több kiskutyát azért nem vettek meg, mert van tk-e, és az drága úgy. Mert ők egy érző lényt akarnak, akik szerethetnek, nem egy kiállítási kutyát.
2009. febr. 17. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/117 anonim ***** válasza:
93%

Normális tenyésztő nem megy állatvásárba kutyát árulni. Aki mégis, az szaporító, akkor is ha éppen ad törzskönyvet hozzá. Már mondtam: nem attól lesz valaki tenyésztő, hogy törzskönyvez. Törzskönyvet bárki csináltathat jó pénzért a MEOE-nél, de igazából senki nem ellenőrzi, hogy valóban azok-e a szülők akik bele vannak írva. Csak fizess, és már adják is a papírt, az általad megadott adatokkal. Néhány fajtaklubnál működik csak az alomellenőrzés.

Akiket én ismerek Tenyésztőket (nagy betűvel), azok nem is járnak ilyen oldalakra vitatkozni, mert

1.: megunták, hogy néhány begyöpösödött embernek akármit mondanak, nem tudják felfogni a lényeget.

2.: nem érzik "konkurenciának" a szaporítókat (már csak azért se mert velük ellentétben nála nem születnek kéthavonta kölykök, akiktől "meg kell szabadulni"), ugyanis, aki tőlük vesz kutyát, az bátran fogja ajánlani másnak is, és valóban megtudja mi a különbség a Tenyésztő, és a szaporító között.

3.: hányingerük van az olyan "kollégáktól" akik valóban tenyésztenek ugyan törzskönyvel, de mellette a pincében/hátsó udvarban ott van az éppen aktuális divatfajtából néhány akiknek a szaporításából fedezik a törzskönyves kutyák költségeit.


Amúgy a kérdésre: igen, hobbi célra is érdemes törzskönyvest venni igazi Tenyésztőtől.

Az előzőnek: ha viszont éppen egy megélhetési kutyagyárostól veszel kutyát, és az döglik meg (aminek azért jóval nagyobb az esélye), akkor se kutyád nem lesz se pénzed. Ezek ugyanis a vásárlás másnapjára már el is felejtik, hogy valaha találkoztál velük.

2009. febr. 17. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/117 anonim ***** válasza:
92%

"Aki nem mutogatni akarja a kutyáját (kiállításon vagy versenyeken) annak tök8, hogy van-e a kutyának tk-e vagy nincs"

Akkor ugyanez az ember ne is akarjon a kutyájától kölyköt - hisz még azt se tudja igazolni, hogy fajtatiszta-e és hogy kik az ősei.


"Mert ők egy érző lényt akarnak nem egy kiállítási kutyát"

Ha érző lényt akarnak, akkor miért nem egy menhelyen keresgélnek. Nem kapnának nagyobb lutrit, mint a szaporított, fajtatisztának mondott kutyák. Ez álszentség a javából.

2009. febr. 17. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/117 anonim ***** válasza:
32%

Végre valaki akinek hihet a kérdező. Tessék, az utolsó előtti válaszoló kutyája bozonyítottan egészséges. Én voltam akibe belekötöttek, akire azt írták hogy a törzskönyv nélköli kutyám nemlehet se okos se széps e fajtiszta! Ehez csak gratuláli tudok! Ti szeretitek egyáltalán a kutyákat???

A kutyám okos, hallgat rám és bármit meg tudok neki tanítani. Azért nem vittem képzetni mert örző-védő képzésre nem vihetem 1 éves kor alatt.

Látta már állatorvos, egyelőre egészségesnek tűnik de én is meg fogok csináltatni rajta számos vizsgálatot, enm érdekel mennyibe kerül. És ugyan csak enm érdekel egy öltönyös pökkhendi véleménye arról, hogy szép-e. Nem csak szerintem gyönyörű!

Egy ilyen kutya tényleg nem ér annyit, mint egy törzskönyves? Tudom hogy szerintetek nem. Akkor ki is a begyepesedett??

2009. febr. 17. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/117 anonim ***** válasza:
86%
* mire elküldtem jav. kell: utolsó előtti előtti:)
2009. febr. 17. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/117 anonim ***** válasza:
22%

Teljesen megnyugodhatsz nem kell.

Ha a kutyádnak örökletes betegsége van nem fogja megérni sajnos a 7 hetes kort. Ez a fajta abszolút kedvelt ügyet se vess arra hogy valakinek megmaradt 3 el is tudom képzelni ki az a marha aki 50ezerér kutyát vesz a gazdasági válság közepén? Én is inkább megvenném 15-20 ezerért 50 helyett. Mégis milyen betegségek azok amiktől ennyire tartanak itt annyira?

Hobby kutyáról van szó ő sem kiállitásra adja el 7 hetesen a kanoknak már lehet tapnitani a herét akkor le is fog szállni. De ez is tök lényegtelen mert még mindig hobbyinak adja nem tenyésztésre.

Nyugodj meg el fogod tudni adni mindenféle papircetli nélkül is mert egy kislány aki szeretne egy beaglet az tojik rá van -e papir hozzá vagy nincs. Ezekkel meg ne törödj azt hiszi mind hogy az a kutya amelyiknek nincs törzskönyve az nem is kutya. Persze mindenben benne van hogy lehet valami probléma, ám ez nem feltétlenül kell legyen. Talán 100 kutyából egy ha ilyen amit itt irogatnak s az is a túlszaporitás eredénye... Mindössze annyi a dolgod várj vele kicsit 2-3 tüzelést ha megint meg szeretnéd probálni ha nem akkor is nagyon jól tetted hogy egyszer be lett fedeztetve ez egészség szemponjából nagyon előnyös.

2009. febr. 17. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/117 anonim ***** válasza:
91%

"nagyon jól tetted hogy egyszer be lett fedeztetve ez egészség szemponjából nagyon előnyös."

Igen,valóban előnyös az egészség szempontjából,hogy befedeztetted a kutyádat. Ha kevés kölyke lesz lehet nem tud magától megelleni és meg kell császározni.De ha lefial magától és jó sok tejet termel tök jó emlőgyulladása is lehet,nem is beszélve a méhgyulladás lehetőségéről,ami akár halálos kimenetelű is lehet.Plusz a mentális egészségének is jót tesz,hogy a pincébe zárva nevelgetheti a kölykeit.Tök jó!

Egyetlen jó dolog van ebben a vemhességben: a kutya néhány napja minőségi kaját kap :) Na abból se azt,amire egy vemhes,vagy szoptatós szukának szüksége van,csak az óccsót! fetrengve haját tépő smiley

2009. febr. 17. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/117 anonim ***** válasza:
20%
Mivel a kutyában ösztönösen benne van a fajfenntartás szükségessége ezért a megfelelő identitás kialakulásához nagyban hozzájárul a párzás ténye. Tudjátok, épp testben épp lélek:) És nem törvényszerű hogy egy nem tk-es kutya a pincében nevelgesse Tescos tápon a kicsiket.
2009. febr. 17. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/117 A kérdező kommentje:
(Acana tápot kapnak. Igaz csak pár napja, de ezután mindig ez lesz.)
2009. febr. 17. 20:07
 60/117 anonim ***** válasza:
81%
Az acana nagyon jó táp. Vemhesség esetén én még megtoldanám valamivel, mondjuk kutyáknak készült béres cseppel. 2500Ft és a kicsiknek sokat számít!
2009. febr. 17. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!