Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Érdemes tenyésztőtől, törzskön...

Érdemes tenyésztőtől, törzskönyvvel venni kutyát hobbi célra?

Figyelt kérdés

Nekem most születnek majd kis beagle-k és sokan azt mondják, hogy ez lesz a baj, meg az lesz a baj, mert nem törzskönyves....

De az enyémek sem azok, mégis semmi bajuk. Egészségesek, szépek., okosak, amennyire egy beaglenek kell.


2009. febr. 17. 10:07
 81/117 anonim ***** válasza:
17%
Nem igazán érdekel a kispolgári nyomorod senkiházi véleménye. Azt hiszel amit akarsz menj orvoshoz ...
2009. febr. 18. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/117 anonim ***** válasza:
100%

MEOE honlapjáról:

[link]


Bár igen röviden, de a lényeget megfogalmazza a tk szükségességéről.

2009. febr. 18. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/117 anonim ***** válasza:
100%

" Nem igazán érdekel a kispolgári nyomorod senkiházi véleménye. Azt hiszel amit akarsz menj orvoshoz ..."


Na ja,többek között ez a hozzászólásod is tükrözi a szellemi intelligenciád szintjét...

Sebaj,megértelek,hiszen gyógypedagógusnak tanulok....

2009. febr. 18. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/117 anonim ***** válasza:
100%

Ja, hogy a szülőknek sincs törzskönyve (pedig mintha korábban azt írtad volna, hogy van). Akkor honnan tudod éppen nem testvérekkel nyomod a beltenyésztést ezerrel? Az ilyen kis szobadísz cirkálóknál amúgy is rengeteg betegség jelentkezhet, de azért szülessünk orrba-szájba mindenféle ellenőrzés nélkül. Ez aztán a kutyabarát hozzáállás. Hogy miért kerül 150000Ft-ba egy törzskönyves valóban egészséges kutya? Nem tudom, mert ezzel a fajtával nem foglalkozom, azt viszont tudom, hogy a népszerű fajtákat a tenyésztők is olcsóbban adják. Nekem ennél jóval kevésbé keresett kutyáim vannak, azok se kerültek még 100000-be se pedig állítom, hogy Magyarország legjobb tenyésztőjétől kerültek hozzám. (meg is látszik rajtuk) Valamint azt is tudom, hogy ő ebből nem él meg, az is ritka, hogy 0-ra hozza az évet, az esetek többségében bőven mínuszban van. Mint írtam is ezeknek a kis vakarékoknak 1000 féle betegsége van, aki minden lehetségesre szűri (aki tisztességesen csinálja az megteszi), az nagy valószínűséggel nem fog keresni rajta egy petákot sem, mivel

1.: a szűrések jó részét csak külföldön lehet megcsinálni horror összegekért

2.: eleve kevesebbet szülnek a kis testű kutyák

2.: normális tenyésztő nem csinál csak azért almot, hogy legyen mit eladni. Ismerek olyat akinél 1,5 éve nem született kiskutya, mert nem talál megfelelő párt a kutyáinak. Tudod, őket nem csak az érdekli, hogy ránézésre ugyanaz a fajta legyen. Persze a kutyákat ez idő alatt is etetni kell, kiállításra jár velük...

Ez a különbség a Tenyésztő, és közted, és talán ezért kerül nála többe a kiskutya. Nem a 4500FT-os papírlap miatt, az a legkevesebb. A minőséget mindenhol illik megfizetni. Vehetsz pl Tesco Gazdaságos sonkát olcsóért, ránézésre lehet ugyanolyan, mint a márkás, lehet az íze is ugyanolyan, csak azt ne nézd miből készült.

2009. febr. 18. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/117 A kérdező kommentje:

Ha már teljessen eltértünk a kétdéstől, akkor megkérdezem:

miért van a (törzskönyves) különböző fajtájú kutyák között akkora árkülönbség? Mert pl. egy tacskó sokkal olcsóbb, mint egy csivava. 100000 simán van közöttük. Ez azért van, mert az egyik divat kutya a másik meg nem?

Egyébként sokkal egyszerűbb lenne és nem lenne vita, ha kötelező lenne a törzskönyv. Persze sok kutyának így se lenne (keverékeket nem számítva). Sokan még a veszettség ellenit sem adják be. És kóborkutyák, menhelyi kutyák leginkább a keverékekből van. Én voltam már pár menhelyen, de a 20 kutyából csak 2 németjuhász volt fajtatiszta.

2009. febr. 18. 14:04
 86/117 anonim ***** válasza:
11%

Olvasd el mit irtam jó. A kanoknak mivel import kanok van törzskönyve a szukáknak egy sincs.

Lehet te nem én viszont tisztába vagyok minden lehetséges betegséggel ami genetikailag adódhat. Minek bizonygassam milyenek a kutyáim felesleges nem egy alom született már és soha semmi baj nem volt az utódokkal. Tudom honnan vannak a kutyáim mert nem a vásárba mentem és megvettem ami tetszett, nem kis utánnajárás volt.

-Honnan tudom hogy nem beltenyészet? Hát elmondom onnan hogy neves tenyésztők elismert vérvonalú kutyái ezek.

-Na akkor mégis kiderült mennyi a kutya ára. Ne magyarázd meg nekem légyszives hogy ki mit nem talál. Amikor nem szaporitó tenyésztő kutyája 2 alatt 3 szor szül és 150ezerért adja a kutyákat mert a fajtagyőúztes kutyája hol ilyen hol olyan kannal van fedeztetve. Hibába mondjátok erre hogy szapoitó mert nem az azzal a 2 kutyájával amiknek kiemelkedően jó a vérvonala valamint megválogatva fedeztet.

Állandóan azt hallom a tenyésztő igy úgy amúgy miből gondolod hogy te nálad a te kutyáid többet érnek az én "vakarcs"-aimnál? Semmivel nem vagy több sem te se a kutyáid nálam vagy a kutyáimnál.

Te pont olyan vagy aki nem a kutyát szereti hanem a saját kutyáját ha nem tetszik amit csinálok jelents fel a meoénél vagy ahol akarsz, de biztos vagyok benne az hozzádhasnlók miatt tart ott a mai magyar kutyázás mint ahol most is.

Nem idézgetni kell a szövegemből a saját gondolataid ird talán le! Jah olyanok nincsenek is mert te csak azt tudod amit hallasz hogy ha nem tenyésztőnél szül a kutya akkor az egy állat.

Ha már itt tartunk te biztos az embereket is ennyire fajtára meg tisztaságra helyezed. Akkor ugyanez embernél is igaz? Ha a te elméleted szerint kellene gondolkozni sosem lehetne egy fogyatékos embernek gyereke mert ott az ember tisztasága sérül...

-Beteges igen is ez az elgondolás és nem hiszem el hogy vannak ilyen emberek biztos az életetek is igazi fasizsta ideologia szerint élitek. Mert ha kutyáknál ilyen dolgokat mondtok akkor ez máshol is igy van. Csak gratulálni tudok...

2009. febr. 18. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/117 anonim ***** válasza:
100%
Azért drágább az egyik a másikánál, mert a Chihuahua nehezen ellik és kevés alomszámmal,míg a tacskó nem. Ráadásul,ha jó nevű kenelből hozod, akkor a tacskód is lehet csivava árú simán.És akár tetszik akár nem, amíg a kutyádnak tk-ja nincs, addig a keverékek közé van sorolva- kiállításon is a keverékek közt lenne felvezetve, hiába aláz győztes fajta társakat;)Na ez a nagyon nem mindegy;és ezt nem én és "beteg sznob" cimboráim találtuk ki, hanem ez minden fejlettebb társadalomban így van.Pont emiatt a visszaütés dolog miatt.Elgondolkodtató,nem?
2009. febr. 18. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/117 anonim ***** válasza:
13%

Na jó kis vita kerekedett. Van némi közöm a kutyákhoz, nem csak "műkedvelő" vagyok a dolgokban.

1. családi kutyának baromira nem kell törzskönyv

2. a tenyésztők jó része semmiféle garanciát nem vállal, ez tiszta hülyeség : megvetted, tied, kész

3. a törzskönyv egy darab papír, nem kell hozzá sem állatorvoshoz, sem kiállításra vinni a kiskutyát, csak bemutatni a szülők tk-ét, sokszor meg még annyi se.... A mai világban csak az nem kap tk-et, aki nem kér. Ha más nem, egy kitömött boríték garantáltan segít, sajnos.:-(

4. a kiskutyáról nem a tk alapján lehet eldönteni, hogy egészséges-e, azt megmondja egy jó szemű kutyás, vagy egy állatosrvos

5. szűrni (aki ezt írta, a diszpláziára gondolt? kistestű kutyánál nem túl gyakori) sem a tk alapján szűrik, azt meg bárki kérheti, hogy mutassák meg a szülők papírjait, illetve elviheti a kiskutyát szűrésre az állatorvoshoz, kifizeti, kész

Nekem nem törzskönyves német-juhászom van, évekig spec. mentőztem vele, nem is tenyésztőtől való, egy parasztbácsinál láttam meg, egészséges, jó ösztönű kiskutya volt, ezért hoztam el. Nem hiszem, hogy tk-vel jobb kutyát kaphattam volna.

2009. febr. 18. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/117 anonim ***** válasza:
10%
Nem. Szerintem is beteg fasiszta sznobok vagytok.
2009. febr. 18. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/117 anonim ***** válasza:
97%
Nagyon belegabalyodtál a hazugságba barátom. Ha neves tenyésztők neves vérvonalú kutyái lennének nálad akkor mindegyiknek lenne törzskönyve, ugyanis neves tenyésztő azt odaadja ha kell, ha nem. Találj ki valami hihetőbb mesét. De az ajánlatom még mindig áll. Tudod fénykép, vagy látogatás. Ha valóban olyanok a kutyáid, és olyan körülmények között tartod, akkor esküszöm téged foglak ajánlani mindenkinek aki kiskutyát akar. De elég ha csak az egyik "import kanodnak" a törzskönyvét bemásolod. Tudod mit, csak írd be a törzskönyvi nevét, már az is elég.
2009. febr. 18. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!