Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajta támad kifejezette...

Milyen fajta támad kifejezetten kisgyerekekre?

Figyelt kérdés

Annyiszor hallom, hogy dobermann, rotweiler, amstaff, bull terrier, komondort TILOS, ÉS NEM SZABAD kisgyerekes családban tartani, illetve EGYEDÜL HAGYNI A KUTYÁT A GYEREKKEL.

Komolyan ezek a fajtákat kifejezetten kisgyerekek támadására tenyésztették ki, ha egy gyerek sír az utcán, és zavarja a nyugalmat akkor egy rotweiler megtámadja a gyereket, mert benne van a vérében a gyerekek pusztítása?


2011. márc. 6. 16:22
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/80 anonim ***** válasza:
20%
De azért egy pitbullal tényleg vigyázni kell :D
2011. márc. 6. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/80 anonim ***** válasza:
100%

Józan ember még macskával sem hagy egyedül kicsi gyereket. Főleg, ha még akkora, hogy nem érti meg, hiába tanítják neki a helyes bánásmódot. A kicsik még nem érzik a súlyát, ha csípnek, húznak, taposnak. Egy macska is tud csúnyán harapni, karmolni.

De, hát a KUTYA az emberek tudatában a mumus.

2011. márc. 6. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/80 anonim ***** válasza:
100%

Hát elég érdekes válaszokat olvastam. Nekünk soha nem volt fajtatiszta kutyánk, csak keverék. Az első a lányommal volt egyidős, együtt nőttek fel gyakorlatilag, a kutya őrizte, védte a gyerekemet. Mikor megszületett a második gyerekünk, ahogy hazamentünk a kórházból, "bemutattuk" a kutyánknak. Odavittük elé, elmondtuk, hogy a család legkisebb tagja, őt is szeresse úgy, mint a testvérét. A kutya megszimatolta, és szerintem megértette, mint közöltünk vele. Ő élt velünk 13 évet, míg végelgyengülésben elment. 2 hétig bőgött mindenki, mert imádtuk, és nagyon szerette a gyerekeket, megbízható, okos kutyus volt. Viszont a lányok is megtanulták, ha a kutya elvonul, akkor magányra vágyik, és akkor békén kell hagyni. Soha nem volt semmilyen problémánk. Most is keverék kutyánk van, de még lánykoromban is csak ilyen volt otthon. Engem sem bántott soha gyerekkoromban a saját kutyánk.

Ezzel szemben a barátnőm gyönyörű tacskója nem bírta elviselni az idegen kisgyerekeket maga körül. Vele be kellett tartani a tisztes távolságot. Engem, felnőttet szeretett, a lányaimat elviselte, de barátkozni egyikkel sem volt hajlandó, ők meg sem simogathatták. Még a szomszéd kisgyereket sem engedte be az udvarba, pedig mindennap látta. És "csak" egy tacskó volt, nem nagy testű, őrző-védő kutya.

2011. márc. 6. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/80 anonim ***** válasza:
22%

A kérdés EGYÁLTALÁN nem "ősbaromság" meg hülyeség és egyebek. Az ilyen kutyák, amiket te is soroltál tényleg inkább támadják meg a gyerekeket, de nem azért mert kifejezetten a gyerekeket "eszi vacsorára" Hanem mert nehezebben tolerálják, ha macerálják őket.Sokkal hevesebb a vérmérsékletük, kicsit kiszámíthatatlanabbak. Semmiképpen sem hagynék egy rotweilerrel vagy komondorral együtt egy kisgyereket. Azt mondják a kutyában sosem szabad százszázalékosan megbízni, mert bármelyik bekattanhat véletlenül (csak úgy, mint az ember, gondolom én.)

Viszont vannak nagyon türelmes kutyák, mint pl. nekem volt egy Leonbergerem, ő tényleg végtelenül türelmes volt, a torkomat is foga közé mertem volna rakni :D Csak addig harapdált, míg kicsi volt, de hamar leszokott róla, és utána amikor játékból "harapdált" azt is olyan óvatosan tette, hogy épphogy hozzáért az ember bőréhez (látszott rajta, hogy nagyon figyel!) Egyébként meg meg kell nevelni (Y)

2011. márc. 6. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/80 anonim ***** válasza:
90%

Úristen, de utálom az ilyen kérdéseket.

Szerinted kinek lenne érdeke egy kutyát kisgyerek támadására tenyészteni...? Elárulom, senkinek...


A bullterrier pl. kifejezetten gyerek imádó, nekünk is volt és a 2 éves unokatestvéreim simán nyúzhatták, ráülhettek a hátára. Mozdulatlanul tűrte az egészet, sőt még csóválta is a farkát.

Minden a nevelésen múlik. Egy csivava is lehet agresszív, megharaphatja a gyereket. Persze egy nagyobb, erősebb kutya súlyosabb sebeket tud okozni, mint egy 2 kilós, DE a lényeg a nevelés és az, hogy semmilyen kutyát nem hagyunk felügyelet nélkül egy kisgyerekkel. Mindegy, hogy az egy dobermann vagy egy pici kutya.

2011. márc. 6. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/80 Tyler913 ***** válasza:
100%

Beszallok en is:

Ahogyan tobben is megmondtak,NEM LETEZIK olyan fajta,amit kifejezetten gyerekek lemeszarlasara tenyesztettek volna ki.

Viszont

minden kutya,fajtatol,torzskonyvtol fuggetlenul RAGADOZO.

Amikor kutyatamadasokrol hallunk,nem veletlen,hogy altalaban kisgyermekek,vagy idos nenik az aldozatok.Ugyanis egy ROSSZUL SZOCIALIZALT kutyaban egy tole megijedo idos neni kivalthatja az uldozesi osztont.Egy kisgyerek,aki nincs tisztaban a jatekszabalyokkal,hogy hol faj a kutyanak,hova nem szabad nyulni,szinten kiprovokalhatja az agressziot BARMILYEN fajta kutyabol.

Eppen ezert,KISGYEREKKEL KUTYAT SOHA EGYEDUL NEM HAGYUNK!

Alapszabaly.Akkor se,ha baratsagos keverek,akkor se,ha otkilos kutya,akkor se,ha meg csak nem is morgott soha azelott.

A kerdezo altal megnevezett fajtak nem agresszivebbek a gyerekekkel szemben,mint barmelyik masik,csak eppen nagy termetu,eroteljes orzo-vedo kutyak.Nyilvanvaloan ha egy ilyen odakap,az nagyobb serulest okozhat,mint egy idegbeteg csivava tamadasa.De ezert nem a fajtakat kell megbelyegezni.Ha felelos kutyatarto vagy,a kutyadat jol szocializalod,es nem hagyod felugyelet nelkul a gyerekkel,akkor nem lehet baj.

2011. márc. 6. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/80 anonim ***** válasza:
96%
Kedves utolsó te mondtál most ősbaromságot, mert pont, hogy ezeknek a kutyáknak amiket a kérdező felsorolt, nagyon magas a fájdalomküszöbük azaz jobban tolerálják, ha egy kisgyerek a szájába nyúlkál, húzza a fülét, csimpaszkodik rajta stb. Míg egy kistestű kutya hamarabb odakapna, mivel törékenyebb, jobban megérzi a fájdalmat. Nemvéletlenül írják a rotihoz, a bull terrierhez, amstaffhoz, hogy nagyon családcentrikus kutyák, és türelmesek, gyengédek a gyerekekhez. Nekem boxerem van ő is ugyanilyen gyerekimádó, mindig nyújták a gyerekek, de sosem kapott utánauk sosem, inkább ha megunta felált és odébb állt. De tartom magam ahhoz, hogy egy kisgyereket sosem hagyunk felügyelet nélkül kutyával (fajtától függetlenül).
2011. márc. 6. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/80 anonim ***** válasza:
100%

Meg ne sértődj, de ekkora orbitális marhaságot régen hallottam. Ki tenyésztene direkt gyerekevő kutyát? XD De most komolyan, ilyen nincs. A kutya az kutya, ez tény, kicsi gyereket normális ember semmilyen állattal nem hagy egyedül, mégpedig azért nem, mert

1, A gyerek kicsi, furcsa, lehet, hogy a kutyád téged falkavezérnek tekint, őt viszont nem.

2, Véletlenül megcibálja a baba, megszorítja stb. stb. Az én tacskó kutyusom szelíd, tőlem gyakorlatilag bármit eltűr, de pl. a gyerekek hangos sikítozását nem szereti. Ez nem azt jelenti, hogy agresszív lenne, de rá oda kell figyelni. Gondolom neked is van olyan, hogy valamit nem bírsz elviselni.

2011. márc. 6. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/80 anonim ***** válasza:
100%
16:49-esnek szólt utólsó vagyok!
2011. márc. 6. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/80 anonim ***** válasza:
100%
Olyan kutya fog gyerekre támadni, melyet előtte soha - főleg kiskorában- nem szocializáltak gyerekekre. Elkezdeni sosem késő, csak nehezebb feladat. A másik fontosat már előttem elmondták, csak egyet tudok velük érteni.
2011. márc. 6. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!