Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajta támad kifejezette...

Milyen fajta támad kifejezetten kisgyerekekre?

Figyelt kérdés

Annyiszor hallom, hogy dobermann, rotweiler, amstaff, bull terrier, komondort TILOS, ÉS NEM SZABAD kisgyerekes családban tartani, illetve EGYEDÜL HAGYNI A KUTYÁT A GYEREKKEL.

Komolyan ezek a fajtákat kifejezetten kisgyerekek támadására tenyésztették ki, ha egy gyerek sír az utcán, és zavarja a nyugalmat akkor egy rotweiler megtámadja a gyereket, mert benne van a vérében a gyerekek pusztítása?


2011. márc. 6. 16:22
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/80 anonim ***** válasza:
100%

Ezt úgy értik, hogy azért ne hagyd a kisgyereket egyedül a kutyával, mert a gyerek még tudatlan, esetlen, nem tudja, hogy mi fáj a kutyának, és ha odakap a kutya, akkor gyerek esetében ez komoly sérüléseket is okoz.


Mindemellett én kis testű kutyáknál is kihangsúlyoznám ezt, mert azért ha egy kilós gyerek véletlenül megbotlik és ráesik egy yorkira, annak a gerince bánhatja.

2011. márc. 7. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/80 anonim ***** válasza:
100%

Na jó ezeket a f@szságokat azok kérdezik akiknek nincs, és nem volt, és nem is lesz soha kutyájuk.


Meg azok írják persze akiknek netán kutyájuk van, de csak dísznek meg az a divat.

Ezeknek az embereknek megszületik a gyerekük akkor a kutyát ide-oda elzárják szinte hermetikusan a gyerektől.

Arra gondolva, nehogy a kutya megtámadja.

A kutya mindjárt háttérbe szorul, még annyit sem foglalkoznak vele mint addig.

Na ilyenkor van amelyik kutya igenis megtorolja az ember háládatlan viselkedését.

Mert mit lát a kutya?


A hőn szerettet gazda eldobta őt egy új jövevényért.


Minden esetben a felelőtlen és a NEM Hozzáértés ből fakadnak a katasztrófák.


Az 8 osztályos iskolákban is tantárgyként kellene bevezetni a kutyatartást és nevelést.

2011. márc. 7. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/80 anonim ***** válasza:
53%
Nem kell azért lehurrogni valakit, mert olyat kérdez, ami szerintetek egyértelmű. Szerintem igenis vannak olyan kutyafajták, melyeknél még kevésbé javasolt, hogy gyerekkel hagyjuk -bár osztom azt a véleményt, hogy egy kutyával sem szabad gyereket egyedül hagyni. Egyébként én az ilyen szánhúzó kutyákról tudom úgy, hogy veszélyesebbek, mert idősebb korukra azt is elfeledhetik, hogy ki a gazdájuk!
2011. márc. 7. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/80 anonim ***** válasza:
100%

Minden kutya fajtánál a neveléstől szocializálódástól függ, hogy mennisre veszélyes a gyerekre vagy felnőtt emberre.

Egy felnőtt szocializált kutya a kölyköket, gyerekeket nem rangsorolja, ezért nem rivalizál velük. Más kérdés, hogy nem tudja felmérni egy kutya azt a külömbséget, hogy míg egy szőrös kölyköt megdorgál valamiért, az kevésbé fog megsérülni, mint egy szőr nélküli gyerek.

Én minden szülőnek el szoktam mondani, hogy gyereket TILOS egymagára hagyni egy kutyával, legyen az bármilyen fajta. Nem csak a kutyát kell szocializálni nevelni, hanem a gyereket is.....

2011. ápr. 9. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/80 Raffi ***** válasza:
100%

Az a kutya támad gyerekekre, amelyik nincs hozzászokva a kisgyerekekhez.

És ezt bármelyik fajtára el lehet mondani!!!!

2011. ápr. 9. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/80 anonim ***** válasza:

Ez nem valami hihető:// a komondorból egyáltalán nem nézem ki,hogy gyerekek gyilkolására tenyésztették volna,nekem van egy 3 és egy 5 éves testvérem ,komondorunk van,és nagyon szereti a gyerekeket.Minekivel jól kijön ;)


http://www.youtube.com/watch?v=efeBXgQUJIY


Ezt nézd végig!

2011. ápr. 9. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/80 anonim ***** válasza:

Amikor a fiam kicsi volt, rottweilerünk volt. Nagyon vigyázott a kutya, hogy fel ne lökje a gyereket, mindig óvatosan közeledett felé, tudta, hogy még kicsi és óvni kell. Egyedül azonban sosem hagytuk a kutyával.

A baj forrása, ha tragédia történik, hogy a szülők nem tanítják meg a gyerekeiket arra, hogyan kell az állatokkal bánni.

Sok gyerek jár el naponta a házunk előtt iskolába jövet-menet. A mai gyerekek agressziója az állatok felé, mindig felháborít. Most 3 kutyánk van, egy kuvasz és két berni pásztor. A gyerekek sokszor ingerlik őket a kerítésnél, bedobálnak az udvarunkra, hol tollat, ceruzát, hol üdítős dobozokat, palackokat. Kérdem én: Ki is tehet arról, ha haragszanak a gyerekekre? Az én gyerekem miért nem csinált ilyet sosem?

Kedves szülők!

Egész kicsi korban kellene a gyerekeket megtanítani az állatok tiszteletére és szeretetére!

2011. ápr. 9. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/80 anonim ***** válasza:

kutya és gyereknevelés kérdése az egész-az említett fajták szerintem átlag feletti tűrőképességű és nagyon emberközpontú kutyák, így sokkal jobban elviselik a gyerekeket mint mások

Bármelyik kutya zsákmányösztöne viszont ha nincs kezelve ragadozó lévén egy kapálódzó, visító, szaladó gyereket simán levadászhat! különösképpen a nagyvad vadászatra tenyésztett fajtáknál kell fokozottan vigyázni mint pl. akita

..de ami a legfontosabb a kutyát és gyereket is megfelelően kell irányítani és szocializálni minnél hamarabb annál jobb!-...soha ne legyen izgatott se a gyermek se a kutya ha bemutatjuk őket egymásnak!

2011. ápr. 9. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/80 anonim ***** válasza:

Olyan fajta nincs!


CSak pocsék gazdák, akik nagy, erős, nehezen kezelhető kutyákat tartanak, de nem foglalkoznak velük tisztességesen, vagy láncra kötik őket. Ezek ingerlékenyek lesznek és bárkire rátámadnak.

És persze vannak a szaporítók és a túltenyésztők akik gyakran tolják el a kutya vérvonalát és idegrendszerét.

2011. ápr. 9. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/80 anonim ***** válasza:

Ez nem igaz. A kutya a neveléstől válhat agresszívvá, viszont pl az amstaff kifejezetten szeretni a gyerekeket, sőt még hagyja is magát hogy ölelgessék stb. Igaz, hogy nem tanácsos semmilyen kutyával egyedül hagyni kisebb gyereket, de ez egy oltári marhaság hogy erre tenyésztették ki őket. Ott van az amstaff, őket hívják úgy hogy a "szmokingos pit bull", a piteket viadalokra tenyésztették, ahol TILOS volt emberre támadjon,

http://www.youtube.com/watch?v=8mZfPilP9F8 ebben a 3 részes sorozatban el is mondja (azt hiszem pont az első elején) ajánlom mindenkinek a figyelmébe.

2011. ápr. 9. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!