Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajta támad kifejezette...

Milyen fajta támad kifejezetten kisgyerekekre?

Figyelt kérdés

Annyiszor hallom, hogy dobermann, rotweiler, amstaff, bull terrier, komondort TILOS, ÉS NEM SZABAD kisgyerekes családban tartani, illetve EGYEDÜL HAGYNI A KUTYÁT A GYEREKKEL.

Komolyan ezek a fajtákat kifejezetten kisgyerekek támadására tenyésztették ki, ha egy gyerek sír az utcán, és zavarja a nyugalmat akkor egy rotweiler megtámadja a gyereket, mert benne van a vérében a gyerekek pusztítása?


2011. márc. 6. 16:22
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/80 anonim ***** válasza:
93%

MINDEN kutya veszélyes,ha láncon van tartva.

Aki így tartja a kutyáját,azt egész életére a nyakánál fogva kiláncolnám az udvarra egy bádoghordóhoz vagy szánalmas,düledező tákolmányhoz és ott rohadjon meg!Kapna csirkebelet meg vízben áztatott kenyeret,amit pl.a mi falunkban divat a kutyákkal etetni.

Kutyát tartani senkinek nem kötelező,senki feje felett nem állnak Kalasnyikovval,hogy kutyatartásra kényszerítsék.

Az ilyen görénykirály,aki így tart kutyát,vegyen inkább riasztóberendezést.

2011. ápr. 10. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/80 anonim ***** válasza:
100%

Ma délután a szomszéd kislány ott szórakozgatott a kerítésünknél, és fejbe dobta egy jó nehéz labdával a mancsát nyalogató kutyám, úgy, hogy elharapta a nyelvét, és dőlt belőle a vér. Mondtam neki, hogy akkor most azonnal hívja oda magához a kutyám, és kérjen bocsánatot. A kiscsaj megsimizte, a kutyám csóválta a farkát, aztán boldogan elbalagott.

Igaz, én a kutya helyében nem ezt tettem volna, hanem csattant volna egy jókora pofon (direkt csinálta), de a kutyám jelenlétében nem rendezek cirkuszt, pont azért, hogy az legyen meg benne, az emberek nem akarják bántani őt, bízzon bennük.

Ki is a szörnyeteg...? A 35 kg-os kutyám egy harapással elintézhette volna, hogy ne legyen kedve ezek után a közelébe mennie, de ő ment nyalizni, pedig csak kerítésen keresztül ismerik egymást. Nem is az én kedvemért, meg mert én mondtam, és nekem nem mer ellent mondani, mivel én hozzá se szóltam a kutyámhoz, a gyereknek kellett odahívnia magához, én le se sétáltam a teraszról.

Szerencsére nem tűnik úgy, hogy nagy baja lenne, viszonylag hamar elállt a vérzés, de akkor is gyomorgörcsöm van már az emberektől.

Imádom a kutyáim, mert ők még nálam, és az egész községnél türelmesebbek és békésebbek. Csak tanulni lehetne tőlük a kutya-ember kapcsolatukból arról, hogyan kellene viselkednünk egymással. Bár én nem vagyok jó tanítvány, mert igenis dühítenek a felelőtlen emberek, és az igazságtalan emberek.

Nah mindegy. Nincs rossz fajta, csak szar ember.

2011. ápr. 10. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/80 anonim ***** válasza:
90%
A kérdezőnek! Hogy lenne már olyan kutya, aminek a vérében van a gyerekek bántalmzása?! Ilyen kutya nincs! Tudatlan emberek vannak.
2011. ápr. 10. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/80 anonim válasza:
95%

Nincs a vérükben a gyerek pusztítás.


Mint bizonyára tudod, a kutya ragadozó állat. A gyerek hangja, futkározása kiválthatja az úgynevezett zsákmányszerző ösztönt a kutyából.


Ezért lehet veszélyes a kutyát a gyerekkel magára hagyni.

Természetesen egy megfelelően nevelt kutya, amelyiknek a temperamentuma sem túl nagy azt ott lehet hagyni egy gyerekkel.


Én azt tanácsolom, mielőtt kutyát vásárolsz kérd ki egy szakember véleményét. Én is tréner vagyok, de nem szeretnék levélben tanácsot adni, hiszen nem ismerlek. Sok prolémát megoldhat, ha megfelelő fajtát választasz. Sok szerencsét hozzá! :)

2011. ápr. 10. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/80 anonim ***** válasza:
90%
Kérdező te nagyon elírtál valamit.a komondor helyett nem kuvaszt akartál írni? amiket meg írtál az úgy hülyeség ahogy van.
2011. ápr. 10. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/80 anonim ***** válasza:
100%

Családtagként kezelt, jól nevelt és szocializált kuvasz nem támad a szeretett családja tagjaira, főleg nem gyerekre. A család gyerekeihez nagyon gyengéd.

Volt már kuvasza egyáltalán annak, aki itt a negatívumokat ontja róla? Ugye nem?

Az egyik legragaszkodóbb kutyafajta. Büszke, méltóságteljes, a családjáért él. Következetes neveléssel ugyanolyan jól kezelhető, mint bármely más kutya. Egyszer sem vertük meg a miénket, mégis tudja hol a helye a rangsorban. Engedelmes, imád minket és mi is őt. Persze nem láncon tartjuk, minden nap rendszeresen foglalkozunk vele, tanítjuk, sétáltatjuk, sokat simogatjuk. Nagy udvarunk van, remekül megértik egymást a másik 2 kutyánkkal, akiket ugyanúgy szeretünk, mint őt.

Az idegenekre igen veszélyes. Élete árán is megvédi szeretteit, területét és a rábízott értékeket.

Nem való mindenkinek ez azonban tény.

Aki pedig láncra veri, meg is érdemli, hogy a kutya egyszer megbosszulja az ilyen bánásmódot. A kuvasz hihetetlenül intelligens kutya, csak az tudja, akinek éveken át társa ez a hatalmas hófehér NEMZETI KINCS!

2011. ápr. 10. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/80 anonim ***** válasza:
100%

Az előszobánk hideg téli napokon:


[link]


[link]

2011. ápr. 10. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/80 anonim ***** válasza:
100%

a felsorolt fajták átlag feletti tűrőképességűek a gyerekekkel szemben-persze elengedhetettlen a megfelelő nevelés és szocializáció-de pl. egy farkashibrid vagy egy nagyvad vadászatra tenyésztett kutya bármikor levadászhat egy szaladó kisgyereket mert zsákmánynak néz ki ...

felügyelet nélkül nem hagyunk soha kutyát és gyereket

és ugyanúgy szocializáljuk a gyereket is a kutyákhoz mint fordítva

pl. megmutatjuk neki, hogyan engedje meg a kutyának, hogy természetesen közeledjen felé a legfontosabb érzékszervét, az orrát használva elsősorban... pl.nem nyugtalanul, beszélve, visítozva, kezünket nyújtogatva, kapálódzva mutatkozunk be semmilyen ebnek stb. stb.

2011. ápr. 12. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/80 anonim ***** válasza:

[link]


A vérengző Bullterrier, ugye?

2011. ápr. 12. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/80 anonim ***** válasza:

Sértő szándék nélkül írom.

Ajánlom a kérdezőnek, hogy olvasson az általa említett fajtákról, leírásokban, fórumokban. Nézzen meg videókat a másik, azaz pozitív oldalról megközelítve ezeket a kutyákat! Meg fog lepődni, hogy milyen butaság is ez a kérdés!

2011. ápr. 12. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!