Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vitt már valaki kutyát az...

Vitt már valaki kutyát az Illatos útra?

Figyelt kérdés

Mi történik ott? Egyből elaltatják, vagy ketrecbe kerülnek és hetekig ott várnak?

(A családban van egy 14 éves kutya akit nem tudnak tovább vállalni megváltozott családi háttér miatt. A kutya olyan öreg, hogy egyetlen menhely sem veszi be, már 100helyen érdeklődtem, állatorvosi rendelőben meg nem altatják el, mert vannak életfunkciói, nem szenved...)


2011. márc. 23. 13:46
1 2 3 4 5
 11/41 A kérdező kommentje:
Köszönöm az idős állatok linket, felvettem velük a kapcsolatot.
2011. márc. 23. 14:21
 12/41 A kérdező kommentje:
vagy mondjuk meghal a gazdija....
2011. márc. 23. 14:22
 13/41 anonim ***** válasza:
50%

Azért ezt az el sem tudom képzelni dolgot hagyjuk már. Bár a legtöbben tényleg banális okok miatt szabadulnak meg a kutyától, azért ezer olyan eset lehet, amikor meg kell válni a kutyától.


Én pl. ha lebénulnék, és hónapokra kórházba majd kerekes székbe kerülnék, nem tudom kitől várhatnám el, hogy ne csak engem gondozzon, hanem a kutyámat is. Amikor az ember saját magát is púpnak érzi, nem tud még egy kutyát is tartani.


Vagy születhet pl. az embernek beteg gyereke, aki legalábbis eleinte 24 órás felügyeletre szorul. Ilyenkor a két szülőből egy keresőképtelenné válik, tehát több okból is gond lehet a kutya tartása.


Ha mondjuk édesanyám csontrákban szenvedne (ismertem ilyet sajnos) valószínáleg fontosabbnak tartanám, hogy őt ápoljam.


Ezer olyan szomorú eset van, amikor bizony az embernek nincs választása.


Az a vicces, hogy akik ilyenkor hurrognak más kérdésnél meg írják, hogy vidd menhelyre ha nem tudod nomrálisan tartani... Kicsit több empátia, emberek vagyunk vagy mi...

2011. márc. 23. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:

Még a szentendrei árvácska vagy a pomázi menhelyen érdeklődj. Utóbbinál, ha jól tudom elég sok idős kutya van... Ezek 5-10 km-re vannak Pesttől.


Amúgy azt azért hadd mondjam el, akkor is ha nem érdekel mások véleménye, hogy én semmilyen indokot nem tartok elegendőnek ahhoz, hogy megszabaduljunk egy kutyától, főleg, hogy 14 évig a társatok volt. Ahogy az ember a gyerekét vagy a szüleit sem passzolja le, csak azért mert megváltozott a család életkörülménye. Mindent meg lehet oldani, persze egyszerűbb kidobni a kutyát, mint valamilyen megoldást találni rá....

2011. márc. 23. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
82%

Jajj, ugyanmár. Egy kutyát akkor is el lehet tartani, ha nincs az embernek sok pénze. Ebben az esetben nem prémiumtápot kap, hanem akár maradékot vagy a legolcsóbb 100Ft/kg-os kutyatápot, szóval ez nem jelenthet problémát.


Ha pedig valaki meghalt a családban, igazán kibírhatnák a rokonok azt az 1-2 évet, amennyi ennek a kutyának életéből hátra maradt.

A panellakás sem lehet akadály, ugyanis egy 14 éves kutya már valószínűleg nem hiperaktív, nincs szüksége napi 5 órás sétákra, inkább arra, hogy szeretetben legyen és pihenjen.

Szóval nincs olyan indok az én szememben, amiért le lehet adni egy kutyát.

2011. márc. 23. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
Az illatos útnál még mindig jobb az elaltatás. Nem hiszem el, hogy nincs olyan állatorvos, aki ha ismeri a körülményeket ne altatná el a kutyust. Ez is borzasztó, de még mindig jobb mint egy idős állatot beadni egy sintértelepre.
2011. márc. 23. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
100%

Akármit hoztok fel, számomra nincs ilyen indok.

Az meg pláne nem h meghal a gazdi. Ugyanis biztos vagyok benne hogyha a családban halna meg valaki, és hagyna hátra egy kutyát, nekem nem lenne nyugodt a lelkiismeretem, ha az ő halála után azt az állatot, akit ő szeretett, gondoskodott róla, ilyen méltatlanul és szívtelenül megszabadulnék tőle, sorsára hagynám. Ő biztos nem ilyen sorsot szánt neki....


Egyébiránt biztos könnyebben találnál neki még esetleg menhelyen is helyet, ha felajánlanád, h élete végéig fizeted az ellátását.

2011. márc. 23. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
az Emberek az állatokért alapitványt is megkérdezheted
2011. márc. 23. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:

Persze, rengeteg alapítvány, civil és állatvédő szervezet, menhely van, aki tud vagy inkább tudna segíteni... azt viszont tudni kell h ezek mind mind magánemberek saját pénzből vagy támogatásból. Sokan nem fogják azt mondani, h igen vigyétek - tudva h ezzel egy arra sokkal jobban rászoruló állat elől veszitek el a helyet és a pénzt.


Az illatosra berakni meg rendkívül szívtelen dolog mivel ott a biztos halálra van ítélve. Egy 14 éves kutyát hagynátok egy 1*1,5 méteres ketrecben meghalni?

2011. márc. 23. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
100%

ha elhozzátok győrbe én befogadom,

csak ne rakjátok ilyen szörnyű helyre!

17/L

2011. márc. 23. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!