Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit vétek azzal, ha egy...

Mit vétek azzal, ha egy kutyát csak kint tartok?

Figyelt kérdés
Egyik kérdésemből kiderült hogy a kutyám kinti kutyus. Olyan hihetetlenül leoltottak, mintha állatokat kínoznék... Kik ezek az elvetemült emberek?
2011. ápr. 24. 15:26
1 2 3 4
 11/34 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Abban a bizonyos kérdésemben nem tetszett hogy a kutya összeszőrözi a bútorokat, és a válaszok többsége arról szólt hogy miért nem szeretném ha a kutyám a közelségemet érezné, meg akkor már biztos nem etetem normálisan, meg még az utcát se látta...

Különben meg semmit se tudnak se rólam, se a kutyáról... Én komolyan nem értem az ilyen embereket. Ennyire irigyek vagy tényleg nem normálisak?

2011. ápr. 24. 15:41
 12/34 A kérdező kommentje:
Mármint a válaszolóknak nem tetszett...
2011. ápr. 24. 15:43
 13/34 anonim ***** válasza:
11%

A kutyának kint a helye.

Volt pásztorkutyánk is, tacskónk is, tökéletesen jól érzik magukat kint.

Mamám hülye pincsije ágyban alszik, szerintem idióta dolog. Főleg, hogy megnevelni se tudja, mikor én aludnék ugyanabban az ágyban, bemászik mellém éjszaka a kutya. Olyankor megtanítom repülni.

Pedig szeretem az állatokat.

2011. ápr. 24. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
93%

hát szerintem az emberi önzőség, gonoszság és irigység viszi rá az embereket, h néha beszólogassanak.. Csak kevesen vannak, akik elismerik. Nem veled van gond kérdező :)

Kutyának is rossz, mint minden más állatnak, ha ingerszegény környezetben él. Még egy halacska is meg tud így halni a szomorúságtól, meg egy ember is gondolom idegbajt kapna 4 fal között, v egy bekerített helyen, ahol mindig minden ugyanaz. Az ember ha megunja, kiruccan a barátokkal sörözni, feltöltődik, 1 kutya nem tud. Ezért jó nem kihagyni azokat a sétákat, legalább 2X egy héten, mégha nem is minden nap. főleg ha egyedül van 1 kutya. Nálunk 4en vannak, beengedjük őket a házba is(csak a hálószobákba nem), nagy kertünk van, soha nem visszük őket sétálni, mert nem városba lakunk, aztán a füves-fás helyeken kinek van kedve 1 kutyával bóklászni. De mikor városban laktunk, mindig megvolt a napi séta.

2011. ápr. 24. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
68%

A kutyának kint a helye.Nálad.Meg itt az elmaradott falusi környezetben.

Nem vagyok tisztaságmániás,nem érdekel a kutyaszőr.Ha valakinek nem tetszik,nem jön hozzánk,úgysem szeretem a látogatókat.Ennyi.

Semmi bajunk nem volt még attól,hogy a kutyám az ágyunkban alszik.

2011. ápr. 24. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
100%
Ha eleget foglalkozol vele, jártok sétálni, van megfelelő házikója, akkor semmi gond. Mondjuk az más kérdés, hogy én nem tudnám csak kint tartani a kutyám, számomra elképzelhetetlen, hogy én bent vagyok a házban és őt meg kizárom... szóval ő jöhet-mehet, ahogy akar, de általában ott van, ahol mi is. :) Régen volt egy kaukázusink is, ő is bejöhetett a házba, pedig nem épp szobakutya. :D A szőr nem érdekel. Arra való a seprű meg a porszívó, hogy fölszedjük vele. :)
2011. ápr. 24. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
19%
Normális kutyáknak a kertben a helye...itt nem a szoba cickányokat értem persze, ami megfagy reggelre...Egy kerti kutya sokkal boldogabb ha kint lehet, nem korlátozzák benne mikor fusson egy jót, mikor végezze a dolgát, nem hízik el, és a feladatát látja el, mint házörző! Ugyan úgy sétáltatni lehet, játszani vele, foglalkozni stb... akkor vétenél, ha négy fal közé zárnád, mint szerencsétlen panelkutyákat. Legtöbb kutyának a mozgás a léte, nem az ablakon kinézegetés a szemközti parkba, mikor mehet már le dolgát végezni...Lakásba bejöhetnek persze, de mennek is vissza a kertbe utána, az a mindenük.
2011. ápr. 24. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer olvastam valahol a neten egy kutyás házirendet, ami a vendégeknek szólt. Az első pontja az volt, hogy a kutya otthon van itt, te nem... Sokszor gondoltam rá, hogy megkeresem, kinyomtatom és én is kirakom....
2011. ápr. 24. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
100%
nekünk bobtail kutyusunk van, van neki háza is, teraszon van a lépcsőn egy vastag szőnyeg, azon fekszik. tél volt, megszakadt a szívem, beengedtem... fél óra múlva kaparta az ajtót, hogy ki akar menni, aztán a betonon feküdt, esett rá a hó, belepte, ő meg közben horkolt. kénytelen voltam halálra röhögni magam. viszont rövid szőrű kutya nem való mínuszokban a kertbe kidobva. ha van előszobátok, érdemes kicsit beengedni, te vagy a gazdi, ha nem akarod, hogy a szobákba bejárjon, meg lehet tanítani. a legnagyobb kínzás, amikor meg van kötve. itt egy barom van az utcában, éjjel nappal láncon van a kutya ha esik, ha tűz a nap, fel fogom jelenteni
2011. ápr. 24. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
89%
16:57 attól sincs semmi baja senkinek ha más meg kint tartja a kutyáját. Hogy egy kutyának jó dolga van-e vagy nem, annak semmi köze ahhoz, hol lakik. Kinti kutyának is lehet jó gazdája, benti kutyának is rossz.
2011. ápr. 24. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!