Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit vétek azzal, ha egy...

Mit vétek azzal, ha egy kutyát csak kint tartok?

Figyelt kérdés
Egyik kérdésemből kiderült hogy a kutyám kinti kutyus. Olyan hihetetlenül leoltottak, mintha állatokat kínoznék... Kik ezek az elvetemült emberek?
2011. ápr. 24. 15:26
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
32%

Annak ellenére, hogy szeretem az állatokat, rühellem az idióta, állatfanatikus embereket. Volt nekünk is kinti kutyánk, mikor beengedtük a lakásba, mert nagyon hideg volt, szerencsétlen azt sem tudta, hol van, olyan volt, mint egy elefánt a porcelánboltban. Fajtatiszta kutya, tenyésztőtől volt, de kint érezte jól magát, az volt a megszokott környezete.


A mostani kutyának bent lehet, ha itthon vagyunk, ha nem, akkor kint, éjjel pedig melegben kint, hidegben bent. Isten ments, hogy az ágyamban aludjon, akkor bolondulnék meg. Pontozzatok le nyugodtan, de szerintem nem túl egészséges, ha az ágyban alhat az állat, legyen szó akármilyenről. A másik meg hogy még mindig én vagyok a gazdája, a falkavezér, az ágy az enyém.

2011. ápr. 24. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
76%

Én úgy vagyok vele,hogy nem én vagyok a lakásért,hanem a lakás van értem.

2 bullterrierünk van.Egyikük még akkor került hozzánk,mikor Pesten laktunk bérházban.Másikuk olyan helyről jött,ahol kinti kennelben élt télen-nyáron.

Én sokkal nyugodtabb vagyok,ha itt vannak bent velem,nem bánthatja vagy lophatja el őket senki.Most etetés után is épp az ágyunkban pihenik ki a vacsit.Páromat sem zavarja,imádja őket.

2011. ápr. 24. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
51%
Mikor mi a biztonság? Ha az én kutyáim bent lettek volna amikor betörnek a házba akkor már rég nem élnének. Ugyanis biztos megtámadták volna a betörőt akinek muszáj lett volna védekezni... Meg amúgy is... De mivel hátul voltak a kennelben, így nem történt semmi. Inkább vigyék a cuccot mint a kutyát bántsák. Egyéb katasztrófákról (tűz, víz stb) már ne is beszéljünk. Morbid, de megeshet.
2011. ápr. 24. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 panettone ***** válasza:
51%

Sokszor a kérdések annyira rövidek és alig tartalmaznak használható információt, kérdezni is tudni kell...

De az hogy egy kutya kint vagy bent érzi jól magát nem méret nem fajta nem panel kérédse!

A kutya falka állat, ha több kutyád van nagykerted és tudsz számukra megfelelő körülményeket biztosíani ám legyen lakjanak kint, de ha egy családnak egy kutyája van akkor annak a szerencsétlennek a család a falka!

A legnagobb üntetés a falkából való kizárás, olyan ez mint nálunk embereknél a lelki teror megtűrnek otthon ehetsz, ihatsz de húzd meg magad...kb ilyen érzés a kutyának. Okosan kell felmérni a kutya igényeités ennek megfelelően lehet nappal kinti kutya de ha a család vagyis a falkája hazaér akkor ha már napközben dolgozott akkor adjuk meg neki azt a tiszteletet hogy eldönti igényli-e a falka közelségét.

De ez arra épül, hogy szeretem a kutyámat és nem arra hogy van egy kutyám....óriási a külömbség.

2011. ápr. 24. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
64%
Mindenki magából indul ki. Én minden szabadidőmet KINT töltöm a kutyával, télen és nyáron. Sétáol vele és nevelem. Szerintem ez sokkal többet ér mint aki egész nap a kutya mellett van de közben mást csinál. Ja persze tényleg sokkal egyszerűbb a kényelmes házban kutyázni. Ha már olyan divatos ez a falkadolog, akkor azt mondja már meg nekem valaki, a farkasok talán egész nap egymás fekenében vannak? Hát nem. Kilométerekre is elkóborolhatnak egymástól aterületükön ha épp nincs más dolguk. És nem halnak bele. Értéstek már meg, hogy aki kint rosszul bánik a kutyával az bent sem fog jobban!
2011. ápr. 24. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
47%
22:01 Szóval elég tapló dolog annyiból megállapítani hogy szeretem-e a kutyám, hogy bent tartom vagy nem. Mert te gyakorlatilag ezt itélted meg... Képzeld én versenyzek a kutyámmal. Szóval biztos "nem szeretem", mi? Ennek ellenére kint lakik. Nem azért mert féltem a szőnyeget, hogy szőrős lesz, hanem mert így jött ki a dolog minden szempontból.
2011. ápr. 24. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
76%
Én ugyan azt gondolom hogy egy kutyát legyen az bármilyen fajta kint is meg bent is kell tartani én ugyan panelban lakok és egy vizslát tartok de napi megfelelő idejű mozgással és foglalkozással ki lehet fárasztani. Amúgy a kinti kutyák többsége csak házörzésre van nem foglalkoznak vele. Néha a kert lehet ugyanolyan mint egy lakás sőt rosszabb is
2011. ápr. 25. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
91%
Mély levegő és... szóval kedves megrögzött kutyások.. miért kell lepontozni amiatt, hogy azt merészeltem írni, a kutyát lehet kint tartani?Persze fajtától függően.. egy kistestű vékony bundájú kutyát és sem csapnék ki az udvarra.... sőt a tacsim bent alszik.Csupán azt a véleményem fejtettem, ki hogy normál, jól biztosított körülmények közt a kutyának semmi baja nem lesz kint...Köszönöm kedves állatbarát humaniod rokonaim...ezt a mérhetetlen együttérzést inkább gyakorolnátok az embertársaitokon is... nem a lepontozás miatt vagyok mérges,hanem ami mögötte van...
2011. ápr. 25. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
76%

Ez nem helyrajzi kérdés, hanem foglalkozás, törődés, nevelés kérdése, illetve szem előtt kell tartani a fajta természetes igényeit.


De ha szélsőségeket nézünk, ugyanolyan rossz annak a kutyának, amelyik lakásban van elhízlalva, napi három egészségügyi sétával, mint annak ki van csapva a kertbe egyedül. Nincs különbség egyáltalán.


Természetesen a kutyának a legeslegjobb, ha kertben lehet, de szabad bejárása van a lakásba (legalább éjjel és télen), mellette pedig naponta sétáltatva van.

Egyébként ha már itt tartunk, embert is kínzás lakásban tartani, én speciel utálok a városban lakni, és sokkal boldogabb lennék, ha lenne egy kertes házam.


Nálunk van egy 60 kilós, egy 30 kilós és most átmenetileg egy 20 kilós kutya is.


Az egyik idebent hortyog most éppen, a másik kettő odakint. Mindjárt indulunk sétálni mindhárommal.

És mindegyik kutya imád bent lenni, a gazda közelében, családi békében szuszogni. Igen, mi beengedjük az 60 kilósat is ősszel, télen és tavasszal éjjelre mindenképpen. Aztán mikor már jó az idő ő is jobban szeret kint aludni, és nem jön be.


Alapvetően szerintem sokkal szorosabb kapcsolat alakul ki, sokkal jobban megértitek egymást, ha minél többet együtt vagytok. És nagyon ritka az olyan ember, aki veszi a fáradtságot, és naponta foglalkozik, sétál a kerti kutyával. A legtöbb kerti kutya annyit kommunikál a gazdival, míg a gazdi megérkezik, vagy épp elmegy és megpaskolja a fejét, vagy mikor enni ad neki. Ez ebben a formában biztos, hogy szenvedés a kutyának. Gondolj bele, hogy egy nap 23 órán és 40 percen keresztül várja élete legszebb 20 perceit, mikor a gazdával lehet.

2011. ápr. 25. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
73%
Ennek a logikának a nyomán már egyre kevesebb rosszul nevelt, beteg, elhanyagolt kutyának kéne lenni. De nem így van. Pedig egyre többen tartják bent a kutyákat. Az még nem dicsőség hogy elviszitek sétálni. Hiszen muszáj ha van józan eszed és nem akarod, hogy a házadba végezze a dolgát. Láttál már külföldi állatrendőrős műsorokat? Tudod mennyi állatkínzó tartja lakásban az állatát? Ez olyan elfogult gondolkodás. Ha valaki észérveket mond, arra nem válaszoltok, csak mondjátok a magatokét... Az a kerti kutyatartó aki naponta 20 percet van a kutyával az bent sem foglalkozna vele többet. Mert könnyebb a tartásra hárítani a dolgot, de az az igazság, hogy csakis az ember számít, hogy ő milyen.
2011. ápr. 25. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!