Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kötelező felszednem a kutyapis...

Kötelező felszednem a kutyapiszkot?

Figyelt kérdés

Az ÁNTSZ szerint a kutyaürülék nem veszélyes hulladék, a napsütés hatására 40-50 perc alatt elpusztulnak a benne lévő veszélyes baktériumok. Emellett, ha jól tudom, az utcán lévő füves területek (még a házak előtt is) közterületnek számít, akkor még ha rám is szól a tulaj, hogy odapiszkított a kutya, nem vagyok köteles? A természetes hulladékot is eldobálhatom (tudtommal, ha eldobok egy banánhéjat, az nem bűn, mert fel tudja dolgozni a környezet, persze nem a betonon, hanem pl erdőben, füves részen)

Én felszedem, de mindig. Felszedném mindig, ha lenne minden sarkon kutyapiszok tároló zacsival. Amíg a feltételek nem biztosítottak, hogy kötelezhetnének erre?


2011. máj. 23. 14:04
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
100%
Jó pesten van, de vidéken nem biztos. Nálunk sincs egyetlen egy kuka ahová be lehetne dobni. Ha én elindulok itthonról a kutyával (családi házas részen lakunk) és kakil egyet a kutya, akkor minimum 20-25 percet kell sétálni, hogy legyen egy kuka, de oda nem lehet kidobni. Engem nem zavar, mert elsétálgatok kakis zacsival a kezemben, de igazuk van azoknak is, akik háborognak miatta, mert legalább a lakóházas részre ki tehetnének egy két kukát, ahová ki lehet dobni.
2011. máj. 23. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
Hát nálunk a városba, az összes kuka le van szedve, és csak az oszlopok vannak meg, szóval valahol megértem a dolgot. Ennek ellenére felszedem én is, csak kellemetlen 10-20 percig sétálni kakis zacskóval a kezedbe kukát keresni.
2011. máj. 23. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
Elméletben egyetértek a kérdezővel, gyakorlatban viszont már így is annyian utálnak minket kutyásokat, hogy nem kockáztatom meg, hogy még egy idióta megutáljon - szóval ezért szedem össze. De szerintem is ezerszer veszélyesebb a környezetre a millió nejlonzacskó, amiben kidobjuk a kakit, mint az a szar, ami amúgy természetes anyag és a természet része.
2011. máj. 23. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:

Megyeszékhelyen lakok, egy darab erre a célra kijelölt kuka sincs a városban, de valahogy nekem teljesen természetes volt, hogy mindig felszedem. Kis fekete zacsi, felmarkol, összegönygyöl, első kukánál kidob. Igen, van, hogy az első kuka cirka 5 perces sétára van, akkor addig lóbálom a kezemben. Az is megtörtént nem egyszer, hogy ablakon kiszóltak/megállóban beszóltak, hogy ugye nem akarom a kukába beledobni a kutyasz@rt. Ekkor általában kedvesen felajánlom azt az opciót, hogy nagyon szívesen kiborítom ott helyben az aszfaltra, ha nem értékelik azt, hogy összeszedem, zacsizom stb... Eddig még senki sem ragaszkodott ehhez az opcióhoz. Az szomorú, hogy a mi környékünkön (panelházak) 20-ból, ha egy kutyás szedi fel a kutyus után a szemetet és igen, én is szoktam borzasztóan anyázni, ha belelépek egy "aknába".

Persze, hogy kötelezhetnek rá, ennyi erővel azt is mondhatnád, hogy bár kutyát csak pórázzal lehet sétáltatni, de amíg az állam neked nem biztosít pórázt, addig nem vagy hajlandó költeni rá. Ez nem így működik, hiszen mégis miről beszélünk? Néhány forintos műanyag zacsiról?

Ráadásul pozitív, hogy ahonnan mi a kutyakaját rendeljük, már lassan fél éve van egy olyan akció, hogy a legnagyobb kiszerelésű kajához adnak egy csomag (30 db) zacsit. Fekete, vastag, nagy, abszolút kényelmes.

2011. máj. 23. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 A kérdező kommentje:

A közterület tisztaságának megóvása nem az egyének feladata, hanem az államé. Értem ezt úgy, hogy én felszedem, mert az én kutyámé, de ő adjon hozzá kukát. A városokba se lenne annyi eldobált szemét, ha több lenne a kuka. Azért itt élünk Európa szívében, mégis arra a barbárságra lennék kényszerítve, hogy 20 percen keresztül cipeljem az ürüléket?nálunk 20-25 perces körzetben egy kuka sincsen. hazaviszem és a sajátomba tudom kidobni.

Van szabály arra, hogy fel kell szedni a kutyaürüléket?

2011. máj. 23. 14:58
 16/31 anonim ***** válasza:
Nálunk benne van az önkormányzati rendeletben, hogy össze kell szedni, de kuka nincs. Szerintem többen össze is szednék, ha lenne erre a célra kihelyezve kuka vagy ha össze szeded és ki akarod dobni, akkor nem kiabálnának meg (jobb esetbe), hogy az a kuka nem arra a célra van, vagy büntetnének meg (rosszabb esetben).
2011. máj. 23. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
Azt hiszem,mégis jó helyen élek.Nálunk minden sarkon van kuka.A belvárosban meg kb 50 méterenként.Kutyakakának való az nincs ugyan,csak rendes kuka.
2011. máj. 23. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
Belterületen köteleő felszedni és érdemes is, mert lehet, hogy másnap épp te lépsz bele. Külterületen nem kötelező felszedni.
2011. máj. 23. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:

Eszembe se jutna nem felszedni, akár van kuka, akár nincs!

Én utálok kutyaürülékbe lépni, gondolom más se szeret. És nem túl jó úgy sétálni, hogy lavírozni kell jobbra-balra. Mit zavar az téged, hogy ráhúzol egy zacsit a kezedre és felszeded? Sehol sincs kétméterenként kuka, vigyél magaddal akkor egy szatyrot vagy valamit.


És az ürülék veszélyes hulladék. Jobb ha tőlem tudod. Kérdezz meg egy környezetmérnököt!

2011. máj. 23. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:

Nálunk az egész faluban (kb 8000 fős falu) csak a buszmegállókban vannak kukák , sehol máshol.Ha az utcán végzi el a dolgát a kutyám ,akkor felszedem zacsiba és otthagyom egy háztartási kukánál , így a szemetesek elviszik.

Lehet hogy nem vagy köteles felszedni de ha a házam előtt szaratnád a kutyádat és csak úgy otthagynád a végterméket , az biztos hogy felszedném és hozzádvágnám az egészet.

2011. máj. 23. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!